PSS si tento rok pripomína svoje 25. výročie, má nové logo

03.10.2017, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) oslavuje v tomto roku svoje 25. narodeniny. Štvrťstoročnica sa pre ňu stala príležitosťou aj na zmenu loga. Podľa šéfa PSS Imricha Béreša nejde však o žiadnu revolúciu.

PSS-logo-1-X.jpg"Skôr treba hovoriť o evolučnej zmene, akú si vyžiadal život, no ktorá zároveň nadväzuje na pozitíva doterajšieho loga Prvej stavebnej sporiteľne," vysvetľuje I. Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

Nové logo PSS prevzalo charakteristické prvky a farebnosť toho pôvodného. Je však atraktívnejšie, vizuálne čistejšie a jednoduchšie, pričom akceptuje trendy súčasnosti. K zmene prispel aj výsledok prieskumov PSS, ktoré ukázali, že doterajšie logo verejnosť vníma ako nemoderné. Príprava nového loga preto kládla dôraz na modernosť grafiky, súčasný a vizuálne príjemný dizajn pri zachovaní pôvodných charakteristických prvkov – domčeka pozostávajúceho z troch geometrických tvarov. Jeho architektúra sa ale zmenila: z kedysi obľúbeného poschodového (dvojgeneračného) rodinného domu sa stal dnes populárny bungalov.

Okrem toho sa v logu skrátil aj používaný názov spoločnosti. Popri plnom názve Prvá stavebná sporiteľňa v ňom figuruje aj skratka PSS (v ATL formátoch sa bude používať už len PSS).

Nové, resp. vynovené logo Prvej stavebnej sporiteľne bude mať svoju premiéru v rámci jesennej reklamnej kampane banky, t.j. od 1. októbra 2017. PSS ho plánuje uviesť do života postupne. Znamená to, že istý čas sa vedľa seba budú objavovať dva logotypy Prvej stavebnej sporiteľne – nový aj doterajší.

Ilustračné foto na úvodnej stránke: Shutterstock

Podobné články