Slováci si v minulom roku od PSS požičali viac ako 600 mil. eur

21.02.2017, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

V objeme poskytnutých úverov Prvá stavebná sporiteľňa, a.s. (PSS), vlani prekonala historickú hranicu. Vo forme stavebných úverov, medziúverov a úverov na zariadenie domácnosti občanom Slovenska požičala 602,79 milióna eur.

PSS-graf-1-X.jpgNajviac úverov si v roku 2016 zobrali od PSS obyvatelia Trnavského kraja. Za nimi nasledujú Nitrania, tretiu priečku si držia klienti z Trenčína a okolia. V priemernej výške úveru je situácia trochu iná. Najvyššie sumy si minulý rok požičali takisto Trnavčania, priemerne to bolo 27 100 eur. Takmer o 2-tisíc eur menej si požičali Bratislavčania, ktorým patrí druhé miesto, v priemernej výške úveru sú tretí Nitrania s 24 500 eurami.

Najvyššiu priemernú mesačnú splátku úveru z PSS mali vlani Bratislavčania (vyše sto eur). Nasledujú obyvatelia banskobystrického regiónu, na tretej priečke sú Trnavčania. Najmenej v minulom roku mesačne splácali obyvatelia trenčianskeho a popradského regiónu.

V úverových novinkách PSS pokračuje aj tento rok. Každý klient (fyzická osoba), ktorý si od 1. februára do 31. mája 2017 vezme medziúver s konštantným splácaním s lehotou splatnosti až 30 rokov, má šancu na odmenu vo forme 15 splátok. Podmienkou získania odmeny je riadne a včasné splácanie pôžičky bez žiadnej upomienky. Po úplnom splatení úveru a splnení podmienok vznikne klientovi nárok na vyplatenie peňažnej sumy, ktorá zodpovedá jednej mesačnej splátke za každé dva roky riadneho splácania úveru. Výška peňažnej odmeny bude klientovi známa už pri schválení úveru.

Nevyhnutnosťou na získanie odmeny je splatenie pôžičky k termínu konečnej splatnosti úveru dohodnutej v úverovej zmluve, resp. najskôr tri mesiace pred týmto termínom. Celá odmena sa klientovi pripíše na účet po zaplatení poslednej splátky úveru.

PSS-graf-2-X.jpg

PSS-graf-3-X.jpg

Grafy: Prvá stavebná sporiteľňa

Podobné články