Autom na dovolenku: problémom sa vyhnete s garanciou mobility

19.07.2016, Lenka Varchoľaková | Hobby, relax, voľný čas

Nie je snáď nič horšie ako to, keď sa vám na dovolenke v zahraničí pokazí auto. Pred cestou do cudziny treba automobil skontrolovať, aby zvládol celú trasu. Napriek tomu sa môže prihodiť nepredvídaná porucha. Čo s tým?

S novšími autami problémy zväčša nie sú. Tie staršie, najmä ak haprujú už pri bežnom používaní doma, by sa mali pred dlhou cestou podrobiť dôkladnej servisnej prehliadke. Aj pri vozidle v dobrej kondícii treba myslieť na termín výmeny oleja. Vymeňte ho včas, nenechávajte to na poslednú chvíľu. Tlak pneumatík by mal zodpovedať zvýšenej hmotnosti auta naloženého batožinou. Nezabúdajte ani na dofúkanie rezervného kolesa. Je praktické si poznamenať aj názov paliva v jazyku krajiny, kam cestujete na dovolenku. Doplňte si tiež počet reflexných viest podľa počtu pasažierov. Vesty nezaberú veľa miesta a ak plánujete zastávky, budú pre vás i deti užitočné.

Garancia-mobility-1-X.jpg


Na koho sa spoľahnúť v zahraničí?

Istotou v zahraničí vám môže byť tzv. garancia mobility. Pomoc v autorizovaných servisoch dostanete v prípade, že absolvujete prehliadku auta pred cestou do zahraničia. Na mieste poruchy sa potom preukážete pečiatkou Garancie mobility. Pred tým je však potrebná prehliadka vášho automobilu v servise.

Pred cestou do cudziny si preštudujte podmienky servisných služieb. Ich rozsah býva rozličný. Niektoré garantujú odtiahnutie vozidla domov, pri iných vám za poplatok požičajú na pár dní náhradné auto, kým to vaše opravia. Asistenčná služba sa vo väčšine prípadov vzťahuje len na obdobie garancie. Každý motorista by preto mal vedieť, aké služby poskytuje jeho autoservis.


Bezpečne na cestách Európou

Sieť servisov Q-Service na leto pripravila pre svojich zákazníkov prehliadku auta za symbolickú cenu, pričom na jej pomoc sa môžete spoľahnúť v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku aj Chorvátsku. Vozidlo vám dokážu spojazdniť i priamo na ceste, čím ušetríte čas aj peniaze.

Podmienkou je preukázať servisnú kontrolu Garancie mobility, ktorá okrem zásahu na mieste zabezpečí aj nevyhnutnú opravu, ak nie je možná priamo na ceste. Ak sa vyskytne porucha zapríčinená výrobcom alebo servisom, kam patria drážkové a klinové remene, poistky a ďalšie súčiastky, problém sa dá riešiť priamo na mieste.

Ak poruchu nie je možné odstrániť priamo na mieste, vozidlo odtiahnu do najbližšej dielne Q-Service alebo zmluvného partnera Garancie mobility. Zákazníkovi požičajú náhradné vozidlo, ak si to situácia vyžaduje, a to počas opravy až na šesť dní.

Foto: Q-Service

Podobné články

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.

 • Zdravie sa nám ochotne odvďačí, ak sa oň dobre a pravidelne staráme

  38c-Shutterstock_109336109-2-X.jpg

  Zdravý životný štýl je akiste sen nejedného z nás. Žiť zdravo je dnes moderné, sú toho plné časopisy aj internet. Život je však rýchly a nie vždy sa podarí naskočiť na zdravý štýl na prvýkrát.

 • Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

  Solo-podpalovace-2-X.jpg

  Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

 • Pohodové leto v záhrade: tipy na leňošenie aj zdravý pohyb

  Kika-zahrada-8-X.jpg

  Slnečné a teplé počasie si najlepšie vychutnáme v prírode. Vonku nám nielenže viac chutí, ale si tam aj skvele odpočinieme – či už aktívnym športom, alebo pri posedení s priateľmi. Príjemné miesto na relax vykúzlite ľahko tak na záhrade, ako aj na terase či balkóne. Stačí zopár šikovne zvolených kusov nábytku. Inšpiráciu nájdete napríklad v obchodných domoch Kika.

 • Veľká noc: čo by ste povedali na oblievačku termálnou vodou?

  Patince-2-X.jpg

  Veľkonočné sviatky oslavujú Slováci rozmanitým spôsobom. Niekto vyrazí na hory, iní sa vyberú za teplom, ďalší zostanú doma. Čo by ste povedali na sviatočný pobyt vo wellness zariadení?