Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

16.08.2018, ABC-bývanie.sk | Hobby, relax, voľný čas

Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

Bývanie je priestorom, ktorý odzrkadľuje naše predstavy o pohodlí, komforte a vizuálnych preferenciách. Vedci z Cornellovej univerzity (USA) vo svojej štúdií zistili, že niektoré veci v interiéri sú výrečnejšie a prezradia o nás viac, ako si myslíme.

Velux-Seocentrum-1-X.jpg


Farby a poriadok

Svetlý interiér v klasickom štýle naznačuje, že majiteľ príbytku je konzervatívny. Dekoračný náter s jednoduchým bielym efektom a minimalistickými doplnkami hovorí o stabilite charakteru konkrétnej osoby.

Ak je takto čisté ladenie interiéru výrazné, s presným usporiadaním objektov, v kombinácii so začlenením modernej rohovej sedačky, môže ísť o prísne pravidlá a vysoké nároky majiteľa na samého seba. Tiež to môže byť náznak pocitu úzkosti, zásluhou ktorého sa snažíme ovládať veci, s ktorými prichádzame do kontaktu.

Naopak, chaotické usporiadanie interiérových predmetov a nábytku, mierny neporiadok a prevládanie jedného z moderných štýlov, ktorému v dominuje nádherná vinylová podlaha, prezrádzajú, že ide o osobu s liberálnym pohľadom na život, ktorá veci v ňom berie s nadhľadom.

Velux-Seocentrum-3-X.jpg


Miesto na sedenie

Počet stoličiek za jedálenským stolom, ako aj množstvo ďalšieho sedenia v obývacej izbe, môže byť zas ukazovateľom toho, aký pohostinný v skutočnosti ste. Menej kusov majú v interiéri, pravdaže, introverti. Človek otvorený, priateľský a veselý si potrebuje spoločnosť priateľov vychutnať, a tak im na to vytvorí aj patričné podmienky. S doplnením štýlových plissé roliet to bude ideálny priestor na dlhé konverzácie aj počas slnkom zaliateho leta.

Velux-Seocentrum-4-X.jpg


Cesta k absolútnemu poriadku

Možno máte interiér ozdobený obrazmi a doplnkami, ktoré vytvárajú na stene dokonalé pozadie. Niekto si však potrpí na niečo osobnejšie – na fotografie. No pozor, ak aj váš interiér zdobia snímky typu selfie, môžu vás ostatní považovať za "dieťa nuly". Neľakajte sa. Môže za to rok 2000, keď sa ľudia narodili tesne pred ním alebo hneď po ňom.

Samozrejme, všetky pravidlá majú svoje výnimky. Jeden názor na tú-ktorú vec zväčša nikdy nie je správny, pretože ľudia sú rôzni a musia vedieť navzájom fungovať. Preto všetko, čo čítate, môžete prijímať ako odhad či námet na premýšľanie. Isté je však jedno: to, ako bývate, je odrazom vášho vnútorného sveta. A tak si bývanie v prvom rade zariaďte k vlastnej spokojnosti a bez ohľadu na to, čo si kto myslí. Ak tým nikomu neubližujete, všetko je v absolútnom poriadku.

Ilustračné foto: Velux

Podobné články