Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

29.09.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

Pevný podpaľovač je odnepamäti veľkým pomocníkom pri zapaľovaní. U nás doma hral veľkú úlohu, pokiaľ sme chystali rodinné fondue. Keď sa pri slávnostnej tabuli objavili biele kocôčky pevného podpaľovača, bolo jasné, že nás čaká gastronomický zážitok.

Solo-podpalovace-1-X.jpg


Pevný podpaľovač parafínový

Tento moderný podpaľovač od Sola je šetrný k životnému prostrediu, má neutrálnu vôňu, je vhodný do krbov, kachlí, kotlov aj na grilovanie. O ľahkú manipuláciu s podpaľovačom sa postará jednoduché odlamovanie kociek, ktorých je na jednom pláte 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch, a to vďaka ekologickej parafínovej náplni. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,49 eura.

Solo-podpalovace-3-X.jpg


Pevný podpaľovač petrolejový

Je na petrolejovej báze a hodí sa na podpaľovanie dreva, uhlia, brikiet a ďalšieho paliva. Z trojice pevných podpaľovačov patrí medzi najsilnejšie s najintenzívnejšou žiarou. Jednoduchú manipuláciu s podpaľovačom zaručí odlamovanie kociek, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru, horí v priemere 10-12 minút. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,19 eura.

Solo-podpalovace-4-X.jpg


Pevný podpaľovač levanduľový

Tento podpaľovač na parafínovej báze si obľúbi najmä ten, kto chce nielen pomôcť s plameňmi, ale hľadajú aj niečo navyše. Vďaka levanduľovej parfumácii sa nemusíme báť nepríjemného zápachu. Manipulácia s podpaľovačom je jednoduchá. Stačí si odlomiť kocku, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,39 eura.

Solo-podpalovace-5-X.jpg

Foto: Solo

Podobné články

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

  Velux-Seocentrum-2-X.jpg

  Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

 • Ako treba správne reklamovať tovar objednaný cez internet

  11c shutterstock-money-104533877-XX.jpg

  Cez internet nakupuje viac ako 90 percent jeho používateľov. Nie každý nákup je však vydarený, niekedy sa k nám dostane poškodený alebo nefunkčný tovar, ktorý z rozličných dôvodov nemôže slúžiť svojmu účelu. Čo robiť?

 • Chalupa v zime dostane zabrať, najmä ak sa v nej nezdržiavate

  Chalupa-2-X.jpg

  Zima napriek kalendáru akosi nechce odísť, na skutočne teplé jarné dni si zrejme ešte počkáme. Na čo sa však treba pripraviť už teraz, ak máte chalupu, kam ste počas zimných mesiacov nechodili?

 • V Bratislave otvoria nové obchodné centrum zamerané na bývanie

  Styla-2-X.jpg

  Tento víkend v Bratislave otvoria obchodné centrum Styla. Za podobným formátom bolo treba zatiaľ ísť do Budapešti alebo Varšavy. Styla ponúkne všetko pre bývanie aj možnosti na firemné či rodinné podujatia. A všetko to odštartujú atraktívni hostia.

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.