Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

29.09.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

Pevný podpaľovač je odnepamäti veľkým pomocníkom pri zapaľovaní. U nás doma hral veľkú úlohu, pokiaľ sme chystali rodinné fondue. Keď sa pri slávnostnej tabuli objavili biele kocôčky pevného podpaľovača, bolo jasné, že nás čaká gastronomický zážitok.

Solo-podpalovace-1-X.jpg


Pevný podpaľovač parafínový

Tento moderný podpaľovač od Sola je šetrný k životnému prostrediu, má neutrálnu vôňu, je vhodný do krbov, kachlí, kotlov aj na grilovanie. O ľahkú manipuláciu s podpaľovačom sa postará jednoduché odlamovanie kociek, ktorých je na jednom pláte 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch, a to vďaka ekologickej parafínovej náplni. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,49 eura.

Solo-podpalovace-3-X.jpg


Pevný podpaľovač petrolejový

Je na petrolejovej báze a hodí sa na podpaľovanie dreva, uhlia, brikiet a ďalšieho paliva. Z trojice pevných podpaľovačov patrí medzi najsilnejšie s najintenzívnejšou žiarou. Jednoduchú manipuláciu s podpaľovačom zaručí odlamovanie kociek, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru, horí v priemere 10-12 minút. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,19 eura.

Solo-podpalovace-4-X.jpg


Pevný podpaľovač levanduľový

Tento podpaľovač na parafínovej báze si obľúbi najmä ten, kto chce nielen pomôcť s plameňmi, ale hľadajú aj niečo navyše. Vďaka levanduľovej parfumácii sa nemusíme báť nepríjemného zápachu. Manipulácia s podpaľovačom je jednoduchá. Stačí si odlomiť kocku, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,39 eura.

Solo-podpalovace-5-X.jpg

Foto: Solo

Podobné články