Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

29.09.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

Pevný podpaľovač je odnepamäti veľkým pomocníkom pri zapaľovaní. U nás doma hral veľkú úlohu, pokiaľ sme chystali rodinné fondue. Keď sa pri slávnostnej tabuli objavili biele kocôčky pevného podpaľovača, bolo jasné, že nás čaká gastronomický zážitok.

Solo-podpalovace-1-X.jpg


Pevný podpaľovač parafínový

Tento moderný podpaľovač od Sola je šetrný k životnému prostrediu, má neutrálnu vôňu, je vhodný do krbov, kachlí, kotlov aj na grilovanie. O ľahkú manipuláciu s podpaľovačom sa postará jednoduché odlamovanie kociek, ktorých je na jednom pláte 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch, a to vďaka ekologickej parafínovej náplni. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,49 eura.

Solo-podpalovace-3-X.jpg


Pevný podpaľovač petrolejový

Je na petrolejovej báze a hodí sa na podpaľovanie dreva, uhlia, brikiet a ďalšieho paliva. Z trojice pevných podpaľovačov patrí medzi najsilnejšie s najintenzívnejšou žiarou. Jednoduchú manipuláciu s podpaľovačom zaručí odlamovanie kociek, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru, horí v priemere 10-12 minút. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,19 eura.

Solo-podpalovace-4-X.jpg


Pevný podpaľovač levanduľový

Tento podpaľovač na parafínovej báze si obľúbi najmä ten, kto chce nielen pomôcť s plameňmi, ale hľadajú aj niečo navyše. Vďaka levanduľovej parfumácii sa nemusíme báť nepríjemného zápachu. Manipulácia s podpaľovačom je jednoduchá. Stačí si odlomiť kocku, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,39 eura.

Solo-podpalovace-5-X.jpg

Foto: Solo

Podobné články

 • V Bratislave otvoria nové obchodné centrum zamerané na bývanie

  Styla-2-X.jpg

  Tento víkend v Bratislave otvoria obchodné centrum Styla. Za podobným formátom bolo treba zatiaľ ísť do Budapešti alebo Varšavy. Styla ponúkne všetko pre bývanie aj možnosti na firemné či rodinné podujatia. A všetko to odštartujú atraktívni hostia.

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.

 • Zdravie sa nám ochotne odvďačí, ak sa oň dobre a pravidelne staráme

  38c-Shutterstock_109336109-2-X.jpg

  Zdravý životný štýl je akiste sen nejedného z nás. Žiť zdravo je dnes moderné, sú toho plné časopisy aj internet. Život je však rýchly a nie vždy sa podarí naskočiť na zdravý štýl na prvýkrát.

 • Poctivého horúce nepáli. No aj tak je lepšie mať pri krbe rukavicu

  Solo-krb-2-X.jpg

  Krbové kachle doma vytvárajú nielen príjemné teplo, ale tiež čarovnú atmosféru. Pohľad na plápolajúci oheň upokojuje myseľ a zútulňuje obydlie. Na to, aby sa nám ľahko a bezpečne prikladalo, ale aj inak s krbom manipulovalo, je určená šikovná pomôcka tradičnej českej značky Solo – rukavica ku krbu a grilu.

 • Bylinky na balkóne sa o svoje zavlažovanie postarajú samé

  Hornbach-bylinky-2-X.jpg

  Čerstvé bylinky sú v lete neodmysliteľnou súčasťou taniera. Ba chutia nám vlastne po celý rok. Kam však po pár lístočkov bazalky, vetvičku rozmarínu alebo štipku tymianu, ak nemáte záhradu? Ak bývate v byte s balkónom či terasou, vyhrali ste. Bylinkové zákutie sa hravo zmestí aj do tých najmenších balkónových priestorov.

 • Autom na dovolenku: problémom sa vyhnete s garanciou mobility

  Garancia-mobility-2-X.jpg

  Nie je snáď nič horšie ako to, keď sa vám na dovolenke v zahraničí pokazí auto. Pred cestou do cudziny treba automobil skontrolovať, aby zvládol celú trasu. Napriek tomu sa môže prihodiť nepredvídaná porucha. Čo s tým?