Poctivého horúce nepáli. No aj tak je lepšie mať pri krbe rukavicu

30.11.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Krbové kachle doma vytvárajú nielen príjemné teplo, ale tiež čarovnú atmosféru. Pohľad na plápolajúci oheň upokojuje myseľ a zútulňuje obydlie. Na to, aby sa nám ľahko a bezpečne prikladalo, ale aj inak s krbom manipulovalo, je určená šikovná pomôcka tradičnej českej značky Solo – rukavica ku krbu a grilu.

Vrátiť sa z prechádzky v mrazivom či sychravom počasí a uvelebiť sa pred zapáleným krbom, to je kombinácia, ktorá robí dobre na duši aj tele. Keď je navyše možnosť spríjemniť si aj tie menej príjemné činnosti súvisiace s plápolajúcim ohňom v krbe, prečo to nevyužiť? Ochrannú pomôcku v podobe praktickej rukavice ocenia jednoducho všetci milovníci krbov či kachllí a v lete taktiež pri griloch.

Solo-rukavica-3-X.jpg   Solo-krb-1-X.jpg

Rukavica ku krbu a grilu slúži ako mechanická a tepelná ochrana rúk pri narábaní s grilom, pieckou alebo krbom a ostatnými telesami, v ktorých je oheň. Prstová rukavica univerzálnej veľkosti je vyrobená z kvalitnej štiepanej usne s bavlnenou podšívkou a praktickým uškom na zavesenie. Na výber sú dva varianty rukavice – pre ľavákov i pravákov. Využijeme ju pri prikladaní, manipulácii s krbovými dvierkami, pri kachliach, ale taktiež trebárs pri prekladaní polienok a v letnom čase počas obľúbeného grilovania. Dostať ju v hobbymarketoch Bauhaus, Hornbach, Mountfield a OBI, stojí od od 4,90 eura.

Foto: Solo

Podobné články

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

  Velux-Seocentrum-2-X.jpg

  Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

 • Chalupa v zime dostane zabrať, najmä ak sa v nej nezdržiavate

  Chalupa-2-X.jpg

  Zima napriek kalendáru akosi nechce odísť, na skutočne teplé jarné dni si zrejme ešte počkáme. Na čo sa však treba pripraviť už teraz, ak máte chalupu, kam ste počas zimných mesiacov nechodili?

 • V Bratislave otvoria nové obchodné centrum zamerané na bývanie

  Styla-2-X.jpg

  Tento víkend v Bratislave otvoria obchodné centrum Styla. Za podobným formátom bolo treba zatiaľ ísť do Budapešti alebo Varšavy. Styla ponúkne všetko pre bývanie aj možnosti na firemné či rodinné podujatia. A všetko to odštartujú atraktívni hostia.

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.

 • Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

  Solo-podpalovace-2-X.jpg

  Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.