Poctivého horúce nepáli. No aj tak je lepšie mať pri krbe rukavicu

30.11.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Krbové kachle doma vytvárajú nielen príjemné teplo, ale tiež čarovnú atmosféru. Pohľad na plápolajúci oheň upokojuje myseľ a zútulňuje obydlie. Na to, aby sa nám ľahko a bezpečne prikladalo, ale aj inak s krbom manipulovalo, je určená šikovná pomôcka tradičnej českej značky Solo – rukavica ku krbu a grilu.

Vrátiť sa z prechádzky v mrazivom či sychravom počasí a uvelebiť sa pred zapáleným krbom, to je kombinácia, ktorá robí dobre na duši aj tele. Keď je navyše možnosť spríjemniť si aj tie menej príjemné činnosti súvisiace s plápolajúcim ohňom v krbe, prečo to nevyužiť? Ochrannú pomôcku v podobe praktickej rukavice ocenia jednoducho všetci milovníci krbov či kachllí a v lete taktiež pri griloch.

Solo-rukavica-3-X.jpg   Solo-krb-1-X.jpg

Rukavica ku krbu a grilu slúži ako mechanická a tepelná ochrana rúk pri narábaní s grilom, pieckou alebo krbom a ostatnými telesami, v ktorých je oheň. Prstová rukavica univerzálnej veľkosti je vyrobená z kvalitnej štiepanej usne s bavlnenou podšívkou a praktickým uškom na zavesenie. Na výber sú dva varianty rukavice – pre ľavákov i pravákov. Využijeme ju pri prikladaní, manipulácii s krbovými dvierkami, pri kachliach, ale taktiež trebárs pri prekladaní polienok a v letnom čase počas obľúbeného grilovania. Dostať ju v hobbymarketoch Bauhaus, Hornbach, Mountfield a OBI, stojí od od 4,90 eura.

Foto: Solo

Podobné články

 • V Bratislave otvoria nové obchodné centrum zamerané na bývanie

  Styla-2-X.jpg

  Tento víkend v Bratislave otvoria obchodné centrum Styla. Za podobným formátom bolo treba zatiaľ ísť do Budapešti alebo Varšavy. Styla ponúkne všetko pre bývanie aj možnosti na firemné či rodinné podujatia. A všetko to odštartujú atraktívni hostia.

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.

 • Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

  Solo-podpalovace-2-X.jpg

  Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

 • Bylinky na balkóne sa o svoje zavlažovanie postarajú samé

  Hornbach-bylinky-2-X.jpg

  Čerstvé bylinky sú v lete neodmysliteľnou súčasťou taniera. Ba chutia nám vlastne po celý rok. Kam však po pár lístočkov bazalky, vetvičku rozmarínu alebo štipku tymianu, ak nemáte záhradu? Ak bývate v byte s balkónom či terasou, vyhrali ste. Bylinkové zákutie sa hravo zmestí aj do tých najmenších balkónových priestorov.

 • Autom na dovolenku: problémom sa vyhnete s garanciou mobility

  Garancia-mobility-2-X.jpg

  Nie je snáď nič horšie ako to, keď sa vám na dovolenke v zahraničí pokazí auto. Pred cestou do cudziny treba automobil skontrolovať, aby zvládol celú trasu. Napriek tomu sa môže prihodiť nepredvídaná porucha. Čo s tým?

 • Pohodové leto v záhrade: tipy na leňošenie aj zdravý pohyb

  Kika-zahrada-8-X.jpg

  Slnečné a teplé počasie si najlepšie vychutnáme v prírode. Vonku nám nielenže viac chutí, ale si tam aj skvele odpočinieme – či už aktívnym športom, alebo pri posedení s priateľmi. Príjemné miesto na relax vykúzlite ľahko tak na záhrade, ako aj na terase či balkóne. Stačí zopár šikovne zvolených kusov nábytku. Inšpiráciu nájdete napríklad v obchodných domoch Kika.