Povýšte piknik na kulinársky zážitok s jednorazovými grilmi

14.05.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Vôňa grilovaných pochúťok sa počas teplých podvečerov vinie z mnohých záhrad. Ak aj vy patríte medzi milovníkov dobrôt z grilu a radi by ste si ich vychutnali s priateľmi na pikniku, oceníte jednorazové grily tradičnej českej značky Solo.

Ľahko si ich vezmete so sebou kamkoľvek do prírody, trebárs na to "svoje" miesto za mestom. Jednorazové grily sa vám zídu aj na dovolenke, na rybách či len tak počas prechádzky v parku. Grilovanie je vlastne spojením hneď niekoľkých aspektov – rozhovorov s príjemnými ľuďmi, gastronomického zážitku a k tomu pobytu vonku. Navyše, grilovanie je vhodné pre všetky vekové skupiny a milovníkov akejkoľvek kuchyne, veď ugrilovať sa dá aj ananás.

Solo-jednorazovy-gril-1-X.jpg

Jednorazový gril od Sola má všetko, čo na grilovanie potrebujete, takže nemusíte so prenášať so sebou ťažké kovové zariadenia. Súprava obsahuje 600 gramov dreveného uhlia napusteného parafínom na ľahké a rovnomerné rozpálenie a samotný gril s rozmermi 315 x 252 x 53 milimetrov. Nie je teda potrebné dlhé rozohrievanie a čakanie na správnu teplotu pahreby – stačí len zapáliť a o 20 minút je gril pripravený na prípravu pochúťok. Dostať ho v predajniach Hornbach, Obi a Unihobby, predáva sa za 3,39 eura.

Solo-jednorazovy-gril-2-X.jpg

Foto: Solo

Podobné články

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.

 • Zdravie sa nám ochotne odvďačí, ak sa oň dobre a pravidelne staráme

  38c-Shutterstock_109336109-2-X.jpg

  Zdravý životný štýl je akiste sen nejedného z nás. Žiť zdravo je dnes moderné, sú toho plné časopisy aj internet. Život je však rýchly a nie vždy sa podarí naskočiť na zdravý štýl na prvýkrát.

 • Poctivého horúce nepáli. No aj tak je lepšie mať pri krbe rukavicu

  Solo-krb-2-X.jpg

  Krbové kachle doma vytvárajú nielen príjemné teplo, ale tiež čarovnú atmosféru. Pohľad na plápolajúci oheň upokojuje myseľ a zútulňuje obydlie. Na to, aby sa nám ľahko a bezpečne prikladalo, ale aj inak s krbom manipulovalo, je určená šikovná pomôcka tradičnej českej značky Solo – rukavica ku krbu a grilu.

 • Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

  Solo-podpalovace-2-X.jpg

  Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

 • Bylinky na balkóne sa o svoje zavlažovanie postarajú samé

  Hornbach-bylinky-2-X.jpg

  Čerstvé bylinky sú v lete neodmysliteľnou súčasťou taniera. Ba chutia nám vlastne po celý rok. Kam však po pár lístočkov bazalky, vetvičku rozmarínu alebo štipku tymianu, ak nemáte záhradu? Ak bývate v byte s balkónom či terasou, vyhrali ste. Bylinkové zákutie sa hravo zmestí aj do tých najmenších balkónových priestorov.

 • Pohodové leto v záhrade: tipy na leňošenie aj zdravý pohyb

  Kika-zahrada-8-X.jpg

  Slnečné a teplé počasie si najlepšie vychutnáme v prírode. Vonku nám nielenže viac chutí, ale si tam aj skvele odpočinieme – či už aktívnym športom, alebo pri posedení s priateľmi. Príjemné miesto na relax vykúzlite ľahko tak na záhrade, ako aj na terase či balkóne. Stačí zopár šikovne zvolených kusov nábytku. Inšpiráciu nájdete napríklad v obchodných domoch Kika.