Solo prichádza s dizajnovými košmi a taškami na drevo ku krbu

09.03.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Úhľadne poukladané drevené polienka a vôňa z nich ku krbu akosi patria. Vynára sa tu však prostá otázka: kam s nimi? Ideálne je čosi, čo aj pekne vyzerá, aj sa v tom dá drevo pohodlne prenášať.

Presne túto kombináciu ponúkajú novinky českej značky Solo – maxitašky na krbové drevo a koše na krbové drevo a pelety. Táto "batožina" na drevo nielenže dobre vyzerá, ale má aj nosnosť do 100 kg. A navyše má nepriepustnú vložku, ktorá zabraňuje zašpineniu interiéru. Jedna zo štyroch farieb (béžová, hnedá, sivá a čierna) dozaista pristane každému interiéru.

Príjemný, oku lahodiaci priestor okolo krbu je nemenej dôležitý ako samotné vykurovacie teleso. Rozhádzané polená či nečistoty z dreva na podlahe úplne pokazia celkový romantický dojem plápolajúceho krbu. To, že sa drevo dá nielen úhľadne skladovať, ale aj veľmi pohodlne nosiť, potvrdzujú novinky od Sola.

25b-shutterstock_325949519-krb-X.jpg


Maxitašky na krbové drevo

Veľmi pevné a objemné tašky z juty unesú až 100-kilogramový náklad. Ľahko sa prenášajú a vďaka nepriepustnej vnútornej vrstve nehrozí žiadne znečistenie interiéru. S uloženým drevom vyzerajú štýlovo a ak tašku mimo vykurovacej sezóny nevyužívate, jednoducho ju zložíte do malého balíka. Na výber sú štyri farebné varianty – prírodná béžová, tmavá hnedá, šedá a čierna.


Koše na krbové drevo a pelety

Na uloženie dreva či peliet a ich ľahké nosenie slúžia aj dizajnové koše. Zhotovené sú z prírodnej juty a takisto majú nepriepustnú vnútornú vrstvu, ktorá ochráni interiér pred zafúľaním. Súčasťou balenia sú tri plastové vzpery, aby si koše držali svoj tvar, aj keď nie sú úplne plné. Na výber sú štyri farebné varianty – prírodná béžová, tmavá hnedá, sivá a čierna. Koše aj tašky dostať v Bauhause a Hornbachu.

Solo-kozuby-3-X.jpg   Solo-kozuby-4-X.jpg


Čistič na zlepšenie priechodnosti rúr

Aby vám krb či piecka spoľahlivo slúžili a ťah komína bol dobrý, treba dbať na priechodnosť ciest, kadiaľ unikajú z telesa spaliny. A pravidelne rúry prečisťovať. Postará sa o to čistiace poleno – čistič spalinových ciest, ktorý chemickou cestou odstraňuje usadeniny vznikajúce v krbe a komíne v dôsledku horenia. Čistič zlepšuje priechodnosť rúr a zároveň zvyšuje účinnosť a výhrevnosť kachlí.

Odporúča sa poleno použiť raz za dva-tri mesiace, v závislosti od toho, ako často je vykurovacie teleso v prevádzke. Vnútornú časť krbu a cesty, kadiaľ spaliny prúdia, budete mať v dobrom stave dovtedy, kým ich nevyčistíte mechanicky, ako to predpisuje zákon. Čistič majú v Bauhause, Hornbachu a predajniach Obi.

Solo-kozuby-1-X.jpg

Solo-kozuby-2-X.jpg

• Na hornom obrázku vidno, ako funguje čistiace poleno a ako sa útroby krbu postupne zbavujú nánosov usadenín


 

Foto: Solo, Shutterstock

Podobné články

 • Aké sú výhody porovnávania cien tovaru každodennej aj dlhodobej spotreby?

  shutterstock_192063296-2-X.jpg

  Listovanie papierovými letákmi sa stáva minulosťou, je ťažkopádne a neprehľadné. Následný odpad navyše zaťažuje domácnosti aj prírodu, pričom jeho likvidáciu platia všetci občania. Podstatne šikovnejšia je alternatíva – internetové porovnávanie cien potravín, drogérie, kozmetiky, oblečenia, nábytku a ďalšieho tovaru na Zlacnene.sk.

 • Tipy, ako si vybrať vianočný stromček bez stresov a zhonu

  Hornbach-Vianoce-stromcek-3-X.jpg

  Tradičným symbolom Vianoc je živý vianočný stromček. Vytvorí správnu atmosféru a prinesie domov omamnú vôňu prírody. Nechajte sa inšpirovať praktickými tipmi, ako si vybrať vianočný stromček bez stresu a ako ho správne skladovať, aby vám vydržal svieži a zelený až do Vianoc.

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

  Velux-Seocentrum-2-X.jpg

  Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

 • Ako treba správne reklamovať tovar objednaný cez internet

  11c shutterstock-money-104533877-XX.jpg

  Cez internet nakupuje viac ako 90 percent jeho používateľov. Nie každý nákup je však vydarený, niekedy sa k nám dostane poškodený alebo nefunkčný tovar, ktorý z rozličných dôvodov nemôže slúžiť svojmu účelu. Čo robiť?

 • Chalupa v zime dostane zabrať, najmä ak sa v nej nezdržiavate

  Chalupa-2-X.jpg

  Zima napriek kalendáru akosi nechce odísť, na skutočne teplé jarné dni si zrejme ešte počkáme. Na čo sa však treba pripraviť už teraz, ak máte chalupu, kam ste počas zimných mesiacov nechodili?