Solo prichádza s dizajnovými košmi a taškami na drevo ku krbu

09.03.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Úhľadne poukladané drevené polienka a vôňa z nich ku krbu akosi patria. Vynára sa tu však prostá otázka: kam s nimi? Ideálne je čosi, čo aj pekne vyzerá, aj sa v tom dá drevo pohodlne prenášať.

Presne túto kombináciu ponúkajú novinky českej značky Solo – maxitašky na krbové drevo a koše na krbové drevo a pelety. Táto "batožina" na drevo nielenže dobre vyzerá, ale má aj nosnosť do 100 kg. A navyše má nepriepustnú vložku, ktorá zabraňuje zašpineniu interiéru. Jedna zo štyroch farieb (béžová, hnedá, sivá a čierna) dozaista pristane každému interiéru.

Príjemný, oku lahodiaci priestor okolo krbu je nemenej dôležitý ako samotné vykurovacie teleso. Rozhádzané polená či nečistoty z dreva na podlahe úplne pokazia celkový romantický dojem plápolajúceho krbu. To, že sa drevo dá nielen úhľadne skladovať, ale aj veľmi pohodlne nosiť, potvrdzujú novinky od Sola.

25b-shutterstock_325949519-krb-X.jpg


Maxitašky na krbové drevo

Veľmi pevné a objemné tašky z juty unesú až 100-kilogramový náklad. Ľahko sa prenášajú a vďaka nepriepustnej vnútornej vrstve nehrozí žiadne znečistenie interiéru. S uloženým drevom vyzerajú štýlovo a ak tašku mimo vykurovacej sezóny nevyužívate, jednoducho ju zložíte do malého balíka. Na výber sú štyri farebné varianty – prírodná béžová, tmavá hnedá, šedá a čierna.


Koše na krbové drevo a pelety

Na uloženie dreva či peliet a ich ľahké nosenie slúžia aj dizajnové koše. Zhotovené sú z prírodnej juty a takisto majú nepriepustnú vnútornú vrstvu, ktorá ochráni interiér pred zafúľaním. Súčasťou balenia sú tri plastové vzpery, aby si koše držali svoj tvar, aj keď nie sú úplne plné. Na výber sú štyri farebné varianty – prírodná béžová, tmavá hnedá, sivá a čierna. Koše aj tašky dostať v Bauhause a Hornbachu.

Solo-kozuby-3-X.jpg   Solo-kozuby-4-X.jpg


Čistič na zlepšenie priechodnosti rúr

Aby vám krb či piecka spoľahlivo slúžili a ťah komína bol dobrý, treba dbať na priechodnosť ciest, kadiaľ unikajú z telesa spaliny. A pravidelne rúry prečisťovať. Postará sa o to čistiace poleno – čistič spalinových ciest, ktorý chemickou cestou odstraňuje usadeniny vznikajúce v krbe a komíne v dôsledku horenia. Čistič zlepšuje priechodnosť rúr a zároveň zvyšuje účinnosť a výhrevnosť kachlí.

Odporúča sa poleno použiť raz za dva-tri mesiace, v závislosti od toho, ako často je vykurovacie teleso v prevádzke. Vnútornú časť krbu a cesty, kadiaľ spaliny prúdia, budete mať v dobrom stave dovtedy, kým ich nevyčistíte mechanicky, ako to predpisuje zákon. Čistič majú v Bauhause, Hornbachu a predajniach Obi.

Solo-kozuby-1-X.jpg

Solo-kozuby-2-X.jpg

• Na hornom obrázku vidno, ako funguje čistiace poleno a ako sa útroby krbu postupne zbavujú nánosov usadenín


 

Foto: Solo, Shutterstock

Podobné články