Drevené schody Kährs: poctivé spracovanie, dlhá životnosť

04.02.2015, Katarína Dudáková | Interiéry, domácnosť

Interiérové schodisko je neprehliadnuteľnou súčasťou interiéru. Netreba ho zbytočne zvýrazňovať, pútať pozornosť by malo práve svojou decentnosťou a kvalitou vyhotovenia.

Schody, ak sú urobené decentne a kvalitne, zapadnú do každého interiéru a zabezpečia bezpečný pohyb medzi poschodiami v dome. Pokiaľ pri výbere siahnete po trvácnom, estetickom a prirodzene hrejivom materiáli, akým je napríklad drevo, môžete rátať aj s dlhou životnosťou. Drevo vyniká širokým výberom farieb a povrchových úprav, pričom ho možno jednoducho a efektívne kombinovať s inými materiálmi, napríklad so sklom, s mosadzou či kovom.

Schody-Kahrs-3-X.jpg

Každé schodisko je jedinečný originál, ku ktorému treba pristupovať individuálne a najmä jeho voľbu riešiť už vo fáze návrhu interiéru. Elegantné riešenie spĺňajúce individuálne požiadavky ponúka výrobca drevených podlahových krytín Kährs. Originálne, na mieru vyrábané drevené schody Kährs sú určené pre kladenie na betónové schodiská s dĺžkou schodov 1 200 až 2 800 milimetrov.

Vybrať sa dá z troch variantov obloženia. Classic 40 predstavuje tradičný typ obloženia so šírkou prednej hrany 40 mm. Classic 60 je špeciálne určený na renováciu, keďže jeho predná hrana široká 60 mm zakryje poškodenia či nedostatky starých schodísk. Plné obloženie Modern zasa vytvorí jednotné celodrevené schody bez prednej hrany.

Schody-Kahrs-2-X.jpg

Obľúbený dub, tmavý orech, svetlý javor či jaseň? Saténový alebo matný lak, prírodný olej, štruktúrovaný povrch alebo skosené hrany? Aby drevené schodisko farebne aj dizajnovo zapadlo do existujúceho interiéru, je vhodné voliť si z veľkej škály drevín, ich dekorov, povrchových úprav a odtieňov.

V prípade výberu dekoru z kolekcií drevených podlahových krytín Kährs sa netreba obmedzovať, jediným limitom je výrobná hrúbka krytiny (od 10 do 20 mm). A tak je veľmi ľahké zladiť existujúcu podlahu obývacej izby, spálne či chodby s novou podlahou schodiska alebo ich zladiť ich materiálovo aj dizajnovo už v prvotnom návrhu interiéru.

Schody-Kahrs-1-X.jpg

Foto: kpp.sk

Podobné články