Elegantný dizajn od Javoriny pre obytné aj pracovné priestory

08.08.2018, Juraj Vedej | Interiéry, domácnosť

Výrobné družstvo Javorina, slovenský výrobca masívneho nábytku, patrí medzi popredných producentov. Ponúka široký sortiment postelí, skriniek, komôd, políc, stolíkov, stoličiek či solitérov.

Javorina-Juro-X.jpg

 Kolekcia Juro


 

Masívna lavica Juro

Masívna lavica Juro patrí medzi novinky v sortimente Javoriny. Je súčasťou rovnomennej kolekcie, za ktorou stojí slovenský dizajnér Tomáš Kráľ, pôsobiaci vo švajčiarskom Laussanne. Lavica je zhotovená z detailne opracovaného dubového masívu s naolejovaným povrchom. Na prvý pohľad zaujme jednoduchými líniami moderného vzhľadu a precíznym vyladením detailu spoja medzi masívnou sedacou časťou s veľkým, charakteristickým zaoblením a nohou, ktorá do nej elegantne zapadá.

"Pri navrhovaní pre Javorinu som sa snažil rešpektovať základné hodnoty značky a hľadal inšpiráciu práve v slovenskej kultúre. Do kolekcie Juro som sa okrem môjho vlastného štýlu snažil vdýchnuť aj kúsok poézie a slovenskej tradície," vysvetľuje T. Kráľ. "Ako napovedá aj názov kolekcia je tvarovo a konštrukčne inšpirovaná postavou Juraja Jánošíka, presnejšie tvarom jeho terchovského zaobleného klobúka," dodáva dizajnér.

 

Posteľ s nočnými stolíkmi Thema

Elegantná, jednoduchá posteľ Thema je charakteristická polohovateľným koženým záhlavím. Posteľ zaujme dizajnovým vzhľadom, jemnými líniami či nerezovou podnožou. Konštrukcia je vyrobená z masívneho dubového dreva, pričom je možný aj variant s integrovanými nočnými stolíkmi. Celomasívny rám kombinovaný s čalúnením má olejovaný povrch, čo zvyšuje jeho odolnosť. Výhodou postele je aj voľný priestor v spodnej časti, ktorý je možné použiť ako odkladací priestor. Posteľ Thema sa zhotovuje na zákazku, dodacia lehota je do desiatich týždňov.

Javorina-Thema-X.jpg


Konferenčný stolík Blok

Vďaka svojej výške 36 centimetrov sa konferenčný stolík Blok hodí do obytných aj pracovných priestorov. Na prvý pohľad konzervatívny dizajn prekvapí kreatívnym riešením úložného priestoru, ktorý solitéru dodáva nový rozmer. Stolík je vyrobený z masívneho dreva, má štvorcový pôdorys na nerezovej podnoži. Priečny rez dreva na bočných stranách a olejovanie zvýrazňujú masívny charakter výrobku. Samotné olejovanie je ekologické a jeho výhodou je obnoviteľnosť.

Javorina-Blok-1-X.jpg

Foto: Javorina

Podobné články

 • Jeden luster v byte nestačí. Aké sú trendy v interiérovom osvetlení?

  Hornbach-svetlo-2-X.jpg

  Osvetlenie v byte je jedným z hlavných faktorov, aké vytvárajú atmosféru a ovplyvňujú našu náladu a psychiku. Nedostatok svetla či naopak, príliš presvetlené priestory nie sú vhodné ani príjemné pre oči. Preto si výber počtu, intenzity a farebnosti osvetlenia pri zariaďovaní interiéru dobre premyslite.

 • Chcete osviežujúci a praktický relax? Nájdete ho aj doma, v kúpeľni

  Kupelna-beneva-sk-2-X.jpg

  Rytmus moderného života určuje jeho zákony a pravidlá. V dôsledku rýchleho tempa však prestávame myslieť na seba, naše telo sa viac opotrebúva a prestáva poslúchať. Ak sa naučíte, ako si správne oddýchnuť a relaxovať, zbavíte sa všetkých negatív a sprievodných prejavov stresu a napätia.

 • Veľké čarovanie na malej ploche: ako si zariadiť neveľkú kúpeľňu

  Kupelna-Favi-2-X.jpg

  Máte doma malú kúpeľňu? Žiaden problém. Kým si však začnete lámať hlavu nad tým, ako do neveľkej kúpeľne vpratať všetko, čo potrebujete, prečítajte si zopár tipov, ako si s malým priestorom poradiť.

 • Zhotovte si doma sami dizajnový originál od Sigurda Larsena

  Hornbach-kreslo-Larsen-4-X.jpg

  Hornbach predstavuje posledný typ projektu, aký mu dosiaľ chýbal – dizajnovú edíciu Dielo. Pre všetkých domácich majstrov, machrov a každého, kto chce a verí si, uznávaný dánsky architekt pripravil v spolupráci s Hornbachom dizajnové kreslo.

 • Štyri spôsoby oživenia bývania, aké interiéru určite pomôžu

  Byt-rekonstrukcia-Shutterstock-2-X.jpg

  Každý interiér by mal byť nielen pohodlný, ale aj pekný. Ba krásny. A dokonca i vtedy, ak vám peňaženka momentálne nedovoľuje zavolať si odborníkov, ktorí to zvládnu profesionálne a zručne.

 • Koloniálny štýl bývania neulahodí len cestovateľom. Presvedčte sa

  Kika-kolinialny-styl-11-X.jpg

  Lákajú vás exotické diaľky a nové dobrodružstvá? Radi spomínate na zážitky z výletov a nechávate sa unášať príbehmi slávnych cestovateľov? Preneste si zámorskú atmosféru aj do svojho bývania a stavte na koloniálny štýl. Moderný koloniálny štýl už dávno nie je len o zapratanom interiéri plnom starožitností.