Motívy plné jasných farieb privedú jar aj do vašej kuchyne

30.03.2017, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Neviete sa už dočkať rozkvitnutých záhonov, poletujúcich motýľov či štebotajúcich vtáčeniec? Nalaďte sa na jarný mód a privolajte si jar sami.

Rovnako ako šaty robia človeka, farby robia jar. Pastelové odtiene žltej, zelenej, modrej alebo lososovej vašu kuchyňu príjemne rozžiaria a prehrejú. Zároveň pôsobia decentne, lahodia oku a hodí sa k nim biely aj tmavo sfarbený nábytok. Pastelovým farbám pristane aj lesk, takže krásne vyniknú nielen na textíliách, ale i na keramike, porceláne alebo drevenom povrchu.

Kika-6-X.jpg

Kika-5-X.jpg

Kika-3-X.jpg


Volanie prírody

Motívy kvetín, vtáčikov či motýľov sú symbolom jari a počas tohto obdobia k našim domácnostiam neodmysliteľne patria. Kuchyňu zútulnia a rozveselia napríklad obrusy s kvetinovou potlačou či rozmanité dekoratívne kuchynské doplnky. Sviežo pôsobia vázičky s čerstvými snežienkami alebo narcisy a počas Veľkej noci rozhodne nesmie chýbať ani veľká váza s vŕbovými jahňadami. V obchodných domoch Kika si môžete vyberať z motýlích či kvetinových vzorov.

Kika-2-X.jpg

Kika-4-X.jpg

Kika-1-X.jpg


Na čo si dávať pozor

Menej je niekedy viac. To platí aj v tomto prípade. S farebnosťou to netreba preháňať, pokojne postačí aj jeden odtieň, ktorý vám navodí tú správnu jarnú atmosféru. Motívy plné farieb kombinujte s neutrálnymi farbami a materiálmi. Skvelým tlmičom do očí bijúcej farebnosti je práve drevo. Privítajte jar aj vo vašej kuchyni. Viac sa dozviete na www.kika.sk.

Kika-7-X.jpg

Foto: Kika

Podobné články

 • Viete, aké sú charakteristické interiérové trendy pre rok 2018?

  Nabytok-atptrade-2-X.jpg

  Ako a čím sa prejaví nový rok v našich domovoch? Čo bude in a naopak, čoho by sme sa mali vzdať? Osobné preferencie sú síce najlepším barometrom, no vždy je sa čím inšpirovať. Tak to skúste aj teraz – nebojte sa nových dotykov, ktoré osviežia váš domov. Toto sú horúce interiérové trendy roku 2018.

 • Postele sú oázou relaxu. Čo všetko sa dá na nich ešte vylepšiť?

  drevona-sk-2-X.jpg

  Po náročnom dni je práve posteľ vysnenou oázou pokoja, mieru a relaxu. Posteľ poznali už starí Egypťania, v Perzii mali dokonca vodné postele už pred niekoľkými tisíckami rokov. Čo ďalšie sme sa dozvedeli z histórie úžasného vynálezu zvaného posteľ?

 • Cech podlahárov robí aj odborné posudky na podlahárske práce

  Podlahy-stubau-sk-2-X.jpg

  Podlaha patrí k najviac exponovaným častiam domácností, preto sa oplatí investovať do kvality. Reklamácia podlahy totiž nie je jednoduchá a zákazník s ňou nemusí u predajcu či dodávateľa pochodiť.

 • Kto si raz dá kávu z domáceho kávovaru, zostane mu už verný

  Kavovar-2-X.jpg

  Pre každého, ktorý si rád dopraje dúšok skvelej kávy, je domáci kávovar priam nevyhnutnosťou. Aké kritériá, odhliadnuc od ceny, by ste pri jeho výbere mali brať do úvahy? V tomto stručnom, jasnom a výstižnom článku vám poradíme.

 • V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

  Moddom-3-X.jpg

  V Bratislave sa dnes začína 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom. Koná sa na výstavisku Incheby v Petržalke a potrvá do nedele 22. októbra.

 • Od látkových roliet po clonové: aké sú nové trendy a možnosti?

  Rolety-clonove-3-X.jpg

  Premýšľate o skrášlení svojho interiéru, no neviete, ako na to? Atmosféru doma netvorí len nábytok, koberčeky a dekorácie, ale aj vaše okno. Zaujímavá, vzorovaná či farebná roleta dokáže zmeniť a pozdvihnúť úroveň vášho príbytku. Alebo hľadáte skôr zatemnenie, ktoré efektívne ochráni okno? Pozrite sa na trendy v roletách.