Motívy plné jasných farieb privedú jar aj do vašej kuchyne

30.03.2017, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Neviete sa už dočkať rozkvitnutých záhonov, poletujúcich motýľov či štebotajúcich vtáčeniec? Nalaďte sa na jarný mód a privolajte si jar sami.

Rovnako ako šaty robia človeka, farby robia jar. Pastelové odtiene žltej, zelenej, modrej alebo lososovej vašu kuchyňu príjemne rozžiaria a prehrejú. Zároveň pôsobia decentne, lahodia oku a hodí sa k nim biely aj tmavo sfarbený nábytok. Pastelovým farbám pristane aj lesk, takže krásne vyniknú nielen na textíliách, ale i na keramike, porceláne alebo drevenom povrchu.

Kika-6-X.jpg

Kika-5-X.jpg

Kika-3-X.jpg


Volanie prírody

Motívy kvetín, vtáčikov či motýľov sú symbolom jari a počas tohto obdobia k našim domácnostiam neodmysliteľne patria. Kuchyňu zútulnia a rozveselia napríklad obrusy s kvetinovou potlačou či rozmanité dekoratívne kuchynské doplnky. Sviežo pôsobia vázičky s čerstvými snežienkami alebo narcisy a počas Veľkej noci rozhodne nesmie chýbať ani veľká váza s vŕbovými jahňadami. V obchodných domoch Kika si môžete vyberať z motýlích či kvetinových vzorov.

Kika-2-X.jpg

Kika-4-X.jpg

Kika-1-X.jpg


Na čo si dávať pozor

Menej je niekedy viac. To platí aj v tomto prípade. S farebnosťou to netreba preháňať, pokojne postačí aj jeden odtieň, ktorý vám navodí tú správnu jarnú atmosféru. Motívy plné farieb kombinujte s neutrálnymi farbami a materiálmi. Skvelým tlmičom do očí bijúcej farebnosti je práve drevo. Privítajte jar aj vo vašej kuchyni. Viac sa dozviete na www.kika.sk.

Kika-7-X.jpg

Foto: Kika

Podobné články