Motívy plné jasných farieb privedú jar aj do vašej kuchyne

30.03.2017, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Neviete sa už dočkať rozkvitnutých záhonov, poletujúcich motýľov či štebotajúcich vtáčeniec? Nalaďte sa na jarný mód a privolajte si jar sami.

Rovnako ako šaty robia človeka, farby robia jar. Pastelové odtiene žltej, zelenej, modrej alebo lososovej vašu kuchyňu príjemne rozžiaria a prehrejú. Zároveň pôsobia decentne, lahodia oku a hodí sa k nim biely aj tmavo sfarbený nábytok. Pastelovým farbám pristane aj lesk, takže krásne vyniknú nielen na textíliách, ale i na keramike, porceláne alebo drevenom povrchu.

Kika-6-X.jpg

Kika-5-X.jpg

Kika-3-X.jpg


Volanie prírody

Motívy kvetín, vtáčikov či motýľov sú symbolom jari a počas tohto obdobia k našim domácnostiam neodmysliteľne patria. Kuchyňu zútulnia a rozveselia napríklad obrusy s kvetinovou potlačou či rozmanité dekoratívne kuchynské doplnky. Sviežo pôsobia vázičky s čerstvými snežienkami alebo narcisy a počas Veľkej noci rozhodne nesmie chýbať ani veľká váza s vŕbovými jahňadami. V obchodných domoch Kika si môžete vyberať z motýlích či kvetinových vzorov.

Kika-2-X.jpg

Kika-4-X.jpg

Kika-1-X.jpg


Na čo si dávať pozor

Menej je niekedy viac. To platí aj v tomto prípade. S farebnosťou to netreba preháňať, pokojne postačí aj jeden odtieň, ktorý vám navodí tú správnu jarnú atmosféru. Motívy plné farieb kombinujte s neutrálnymi farbami a materiálmi. Skvelým tlmičom do očí bijúcej farebnosti je práve drevo. Privítajte jar aj vo vašej kuchyni. Viac sa dozviete na www.kika.sk.

Kika-7-X.jpg

Foto: Kika

Podobné články

 • V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

  Moddom-3-X.jpg

  V Bratislave sa dnes začína 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom. Koná sa na výstavisku Incheby v Petržalke a potrvá do nedele 22. októbra.

 • Od látkových roliet po clonové: aké sú nové trendy a možnosti?

  Rolety-clonove-3-X.jpg

  Premýšľate o skrášlení svojho interiéru, no neviete, ako na to? Atmosféru doma netvorí len nábytok, koberčeky a dekorácie, ale aj vaše okno. Zaujímavá, vzorovaná či farebná roleta dokáže zmeniť a pozdvihnúť úroveň vášho príbytku. Alebo hľadáte skôr zatemnenie, ktoré efektívne ochráni okno? Pozrite sa na trendy v roletách.

 • Výhody kombinovanej chladničky spoznáte, keď ju budete používať

  46c-shutterstock_132881702-2-X.jpg

  Kombinované chladničky sa v mnohých domácnostiach tešia veľkej obľube. Ponúkajú totiž niečo navyše – mrazničku, ktorá býva umiestnená nad, ale častejšie pod chladiacou časťou. Aké sú výhody takýchto chladničiek?

 • Z New Yorku do Paríža: úlovky pre cestovateľov a milovníkov diaľav

  New-York-Time-Out-X.jpg

  Láka vás volanie diaľav, ale jediné cestovanie, ktorého sa vám momentálne dostáva, je akurát tak prstom po mape? To nič. Aj doma môžete mať atmosféru, akoby ste boli vo svojich obľúbených destináciách.

 • Ako sa starať o podlahu? Každý materiál potrebuje niečo iné

  Podlaha-cistenie-2-X.jpg

  Denne po nej chodíme v papučiach či topánkach, hráme sa na nej s deťmi alebo našimi zvieracími miláčikmi. Občas ju umyjeme a povysávame. Stačí to však? Ako sa o podlahu doma starať, aby čo najdlhšie vydržala krásna a bez poškodení?

 • Trendy v bývaní pre tohtoročnú jeseň: ako sa doma cítiť dobre

  Hornbach-jesen-5-X.jpg

  Aj bývanie podlieha aktuálnym trendom. Základným pravidlom je cítiť sa doma dobre. Ale aj pohodlné bývanie môže byť moderné a štýlové. Inšpirujte sa svetom bývania, ktorý pre váš interiér vytvorili odborníci z Hornbachu v spolupráci s renomovanými návrhármi. Vdýchnite svojmu interiéru niektorý z jesenných trendov na tento rok.