Nové vinylové podlahy Quick-Step majú vzhľad dreva a kameňa

14.07.2015, Natália Horváthová | Interiéry, domácnosť

Podlahy Quick-Step prichádzajú na trh s novou kolekciou Livyn. Vyniká nielen kvalitou, ale aj autentickosťou materiálu – od pravého dreva či prírodného kameňa je doslova na nerozoznanie.

Novinka od belgického výrobcu je ladená v duchu moderných trendov, pričom si zachováva všetky praktické výhody vinylu. Dve úplne nové kolekcie – Balance a Ambient – majú nevšedný dizajn, rozmanitý vzhľad a ponúkajú paletu fascinujúcich farebných odtieňov od svetlej až po tmavú.

Podlahy Livyn kombinujú vlastnosti typické vinylové krytiny s podobou dreva či prírodného kameňa. Krytiny sú teplé, vodeodolné, trvanlivé a majú schopnosť absorbovať zvuk. Originálna technológia špár zdôrazňuje autentický dojem drevenej a kamennej podlahy.

Balance sú vinylové podlahy v reálnom drevenom dizajne. Pre toho, kto uprednostňuje iné dekory ako drevené, je tu kolekcia Ambient, ktorej dlaždice s kamenným či betónovým dizajnom dodávajú interiéru svojský štýl.

Quick-Step-2-X.jpg


Jednoduché ukladanie aj ošetrovanie

Vinyl sa v posledných rokoch teší značnej obľube, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vinylová krytina je tenká a možno ju jednoducho položiť na pôvodnú podlahu. Dobre vedie teplo, dá sa teda uložiť na podlahové kúrenie alebo chladenie. Vďaka zaklikávaciemu systému Uniclic Multifit, ktorými sú podlahy Quick-Step vybavené, je ukladanie oproti tradičným vinylovým krytinám oveľa jednoduchšie.

Na rozdiel od drevených podláh k výhodám vinylu patrí značná odolnosť voči vode a schopnosť tlmiť kroky. Najväčšia prednosť je však vo vrchnej vrstve materiálu, ktorá je odolná voči škvrnám a šmuhám, pričom sa ľahko čistí. Podlaha Livyn má jednotnú matnú povrchovú úpravu, vďaka ktorej nevyzerá umelo, čo jej dodáva ešte väčší realistický vzhľad.

Quick-Step-1-X.jpg

Quick-Step-5-X.jpg

Quick-Step-8-X.jpg


Kolekcia Balance: nedokonalosť aj dokonalosť

Krytiny radu Livyn predstavujú interiérový trend budúcnosti, keď už nie je nutné mať podlahu z pravého dreva. Na trh podlahových krytín totiž vstupujú vierohodné imitácie prírodných materiálov. Dizajn už nemusí kopírovať konkrétny materiál, preto je vinyl dostupnou alternatívou k dreveným podlahovým krytinám.

Hlavnými trendmi súčasnosti sú pritom "nedokonalosť" a autentické remeselné spracovanie. Zákazníci vyhľadávajú súhru istej nedokonalosti s nádychom retroštýlu, aby im interiér evokoval dávne časy.

Quick-Step na to reaguje dekorom Remeselné dosky šedé, ktorý týmto požiadavkám vyhovujú najviac. Jemnejším variantom je Klasický gaštan svetlý s pôvabom zašlého dreva. Praskliny a veľké seky, ktoré sú súčasťou dizajnu, prepožiavajú podlahe realistický a robustný vzhľad. Varianty Vidiecky dub prírodný, Dub drift béžový, Kaňonový dub či Kaňonový dub s rezmi píly predstavujú ideálnu voľbu pre toho, kto preferuje rustikálny vzhľad podlahy. Jemnejšie odtiene týchto dekorov vnesú do každej domácnosti romantický nádych.

Ďalší moderný trend, ktorý ovláda interiérový dizajn, je dokonalosť. Prémiový dub, francúzsky dub s krásnym vzorom bez sekov v podlahe, zaujme dokonalým a jednotným povrchom. Dekor, reprezentujúci dokonalosť, je Hodvábny dub, ktorý svojím autentickým leskom a malými sukmi dáva podlahe nežný romantický pôvab.

Quick-Step-4-X.jpg

Quick-Step-9-X.jpg

Quick-Step-11-X.jpg


Kolekcia Ambient s dizajnom kameňa

Prírodný kameň a betón patria v modernom interiéri podláh stále medzi obľúbené varianty. Nové podlahy z kolekcie Livyn kombinujú eleganciu prírodného kameňa s teplom a užívateľskou prívetivosťou kvalitného vinylu.

Detailne vycibrené a autentické vzory vyvolávajú špecifickú atmosféru a dávajú každej izbe niečo navyše. Kolekcia Ambient sa skladá zo štyroch vzorov: z troch odtieňov šedého betónu (svetlý, teplý a tmavo šedý) a čiernej bridlice.

Quick-Step-3-X.jpg

Quick-Step-6-X.jpg

Quick-Step-7-X.jpg

Foto: Quick-Step

Podobné články