Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť pri kúpe kuchynského robota

07.02.2018, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Kúpili ste si nový kuchynský robot a neviete sa dočkať, kedy ho konečne vyskúšate? Iste z neho máte radosť, no celkom určite o tomto praktickom kuchynskom spotrebiči ešte neviete všetko. Spoznajte teda skryté triky a tipy a využite ich vo svojej kuchyni.

Delimano-1-X.jpg


Extra misky a prídavné zariadenia sú potrebné

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú by ste o svojom kuchynskom robote mali vedieť, je to, že s ním môžete robiť všakovaké veci, ale len ak máte to správne príslušenstvo. Výroba cestovín, zmrzliny, miesenie a príprava cesta – to všetko a oveľa viac je možné len vtedy, ak máte dostatok misiek a pracovných nástrojov. Recenzie najlepších kuchynských robotov vám napovedia viac aj o ich výbave.


Prídavné zariadenia môžu byť v miskách

Predstavte si, že máte nakúpené potrebné misky, metličky a rozličné nadstavce, skrátka, máte už poruke azda všetko. A zrazu sa neviete zorientovať, čo k čomu patrí. Uľahčite si prácu a uložte si príslušenstvo do tej misky, s ktorou ho budete používať. To vám uľahčí prácu vždy, keď budete kuchynský robot potrebovať použiť.


Spracuje aj mäso

Je to pravda. Kuchynský robot sa dá použiť aj na spracovanie mäsa – krájanie, mletie či iné úkony pri príprave šalátov, obedov alebo mäsových sendvičov. V útrobách prístroja sa mäso rozkrája na menšie časti a vďaka vysokorýchlostnému nastaveniu aj dôkladne zomelie. Pri čítaní recenzie na Rankito.sk sa môžete zamerať i na detail spracovania mäsa.

 

Na zakrytie robota použite uterák

Z času na čas kuchynský robot využijete aj na spracovanie niektorých kvapalných zložiek a menej tuhých ingrediencií, ktoré však môžu prskať okolo seba. Čistenie kuchyne by zabralo čas a bolo by len zbytočnou príťažou, preto vždy, keď budete pracovať s rizikovými potravinami, prehoďte cez robot ručník alebo utierku, aby ste minimalizovali "škody".


Rýchlosť mixéra sa dá nastaviť

Ďalšou z dôležitých vlastností robota je to, že vám poskytne veľa rýchlostných nastavení. Niektoré modely sú vybavené 12-15 rýchlosťami, preto sa pred prácou ubezpečte, že na spracovanie príslušných potravín používate ideálne zvolený rýchlostný stupeň.

Ilustračné foto: Delimano

Podobné články