Trendy v bývaní pre tohtoročnú jeseň: ako sa doma cítiť dobre

08.09.2017, Sabína Nagyová | Interiéry, domácnosť

Aj bývanie podlieha aktuálnym trendom. Základným pravidlom je cítiť sa doma dobre. Ale aj pohodlné bývanie môže byť moderné a štýlové. Inšpirujte sa svetom bývania, ktorý pre váš interiér vytvorili odborníci z Hornbachu v spolupráci s renomovanými návrhármi. Vdýchnite svojmu interiéru niektorý z jesenných trendov na tento rok.

Medzi tohtoročné interiérové trendy patrí Living with Art, Sunny Place, Modern Elegance a Planet Home. Pre každý tento štýl sú podstatné rozdielne farby, materiály a doplnky, ktoré interiér premenia na moderné bývanie. "Všetky dizajnové prvky, potrebný inštalačný materiál a náradie nájdete v Hornbachu. Farby na steny si môžete nechať namiešať v centre miešania farieb tak, aby presne zodpovedali vašej predstave," radí Tomáš Tiurin, odborník z oddelenia Svet bývania v projektovom markete Hornbach.


Living with Art: výraz seba samého

Ste milovník umenia? Potom si domov zariaďte ako vlastnú galériu. Tento štýl zaujímavým spôsobom kombinuje moderné prostredie so starobylým umením. Pôvodné prvky nachádzajú novú interpretáciu – bohaté kvetinové motívy na tapetách, obrazoch a podobných dekoračných prvkoch.

Pestrofarebné, umelecky vytvorené koberce a starožitný nábytok sa znamenite vynímajú a dajú sa jednoducho kombinovať s novými prvkami. Vo svete bývania Living with Art dominujú hlboké farby na stenách ako zelená, modrá a červená. Tie dodávajú priestoru väčšiu šírku a vytvárajú intenzívny zážitok z bývania. Svetlé podlahy a stropy v bielej a šedej vytvárajú kontrast s tmavými stenami.

Hornbach-jesen-1-X.jpg

 Living with Art: domov si môžete zariadiť ako vlastnú galériu


 

Sunny Place: slnečné svetlo rozžiari interiér

Máte radi slnko? Potom si doprajte tento životný štýl i vo svojom interiéri a presvetlite si tak pochmúrne dni. Vo svete bývania Sunny Place sa bude cítiť dobre celá rodina. "Tento koncept zariadenia ukazuje, že elegancia dokáže byť taktiež útulná. Kvetinové vzory v kombinácii s drevenými prvkami stelesňujú moderný život na vidieku. Akcenty vytvoríte pomocou sviečok, kožušín a mäkkých vankúšov z kože, zo zamatu alebo saténu," odporúča odborník z Hornbachu.

Pre Sunny Place trend sú typické vyšívané vzory v odtieňoch šedej a zlatej okrovej, ktoré vytvárajú pocit útulnosti. Nádych trblietavej zlatej odráža slnečné svetlo a celý interiér tak prežiari. Tieto farby sú obľúbené vo všetkých generáciách, a tak vytvárajú útulné miesto pre celú rodinu.

Hornbach-jesen-2-X.jpg

 Sunny Place: dobre sa bude cítiť celá rodina


 

Modern Elegance: bývanie so štýlom

Vyzývavý, hrejivý, mäkký a elegantný – to všetko charakterizuje štýl bývania Modern Elegance. Ide o klasický koncept zariadenia s modernou povahou. Vládne v ňom kombinácia trendových prvkov ako obkladových kameňov a tapiet v optike dreva a kamene s klasickými kúskami, ako sú profilové lišty a rozety.

Svetlé prostredie s vyšším komfortom je presne to pravé pre milovníkov drobných nuansí. Svet Modern Elegance sa nesie v duchu kombinácie farieb. Ľahké odtiene krémovej až po béžovú s nádychom bielej a šedej. Jemné farby obklopujú priestor s určitou mierou ľahkosti.

Hornbach-jesen-3-X.jpg

 Modern Elegance: klasický koncept s modernou povahou


 

Planet Home: pre mladistvé generácie

Štýl bývania Planet Home sa opiera o materiály z celého sveta – ľan, kožušina, mäkká koža, korok a sisal. Tie sa harmonicky spájajú do jedného celku a postarajú sa o prírodné prostredie v interiéri. "Preneste si tak celý svet k sebe domov a vytvorte si miesto, kde sa budete cítiť dobre. Zelené rastliny s veľkými listami a robustné drevené podlahy dodajú vášmu domovu kúsok prírody a vytvoria oázu pokoja. Tento koncept štýlovo dokreslí veľká mapa na stene alebo glóbus na skrini," dodáva T. Tiurin.

Planet Home prináša ducha vodových odtieňov a šedastej zelenej. Tón udáva mäta, svetlý odtieň benzínovej a olivová. Svetlé a tmavé odtiene šedej vytvárajú neutrálnu plochu. Matné steny a kombinácie farieb umocňujú hĺbku priestoru a dávajú mu ušľachtilý vzhľad, kvetinové vzory a zvieracie prvky zasa podčiarkujú prírodný charakter tohto štýlu.

Hornbach-jesen-4-X.jpg

 Planet Home: doma máte odrazu celý svet


 

Foto: Hornbach

Podobné články

 • Viete, aké sú charakteristické interiérové trendy pre rok 2018?

  Nabytok-atptrade-2-X.jpg

  Ako a čím sa prejaví nový rok v našich domovoch? Čo bude in a naopak, čoho by sme sa mali vzdať? Osobné preferencie sú síce najlepším barometrom, no vždy je sa čím inšpirovať. Tak to skúste aj teraz – nebojte sa nových dotykov, ktoré osviežia váš domov. Toto sú horúce interiérové trendy roku 2018.

 • Postele sú oázou relaxu. Čo všetko sa dá na nich ešte vylepšiť?

  drevona-sk-2-X.jpg

  Po náročnom dni je práve posteľ vysnenou oázou pokoja, mieru a relaxu. Posteľ poznali už starí Egypťania, v Perzii mali dokonca vodné postele už pred niekoľkými tisíckami rokov. Čo ďalšie sme sa dozvedeli z histórie úžasného vynálezu zvaného posteľ?

 • Cech podlahárov robí aj odborné posudky na podlahárske práce

  Podlahy-stubau-sk-2-X.jpg

  Podlaha patrí k najviac exponovaným častiam domácností, preto sa oplatí investovať do kvality. Reklamácia podlahy totiž nie je jednoduchá a zákazník s ňou nemusí u predajcu či dodávateľa pochodiť.

 • Kto si raz dá kávu z domáceho kávovaru, zostane mu už verný

  Kavovar-2-X.jpg

  Pre každého, ktorý si rád dopraje dúšok skvelej kávy, je domáci kávovar priam nevyhnutnosťou. Aké kritériá, odhliadnuc od ceny, by ste pri jeho výbere mali brať do úvahy? V tomto stručnom, jasnom a výstižnom článku vám poradíme.

 • V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

  Moddom-3-X.jpg

  V Bratislave sa dnes začína 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom. Koná sa na výstavisku Incheby v Petržalke a potrvá do nedele 22. októbra.

 • Od látkových roliet po clonové: aké sú nové trendy a možnosti?

  Rolety-clonove-3-X.jpg

  Premýšľate o skrášlení svojho interiéru, no neviete, ako na to? Atmosféru doma netvorí len nábytok, koberčeky a dekorácie, ale aj vaše okno. Zaujímavá, vzorovaná či farebná roleta dokáže zmeniť a pozdvihnúť úroveň vášho príbytku. Alebo hľadáte skôr zatemnenie, ktoré efektívne ochráni okno? Pozrite sa na trendy v roletách.