V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

18.10.2017, Antónia Čermáková Mištaľová | Interiéry, domácnosť

V Bratislave sa dnes začína 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom. Koná sa na výstavisku Incheby v Petržalke a potrvá do nedele 22. októbra.

Do Incheby sa nasťahovali slovenskí a zahraniční výrobcovia a predajcovia nábytku, aby návštevníkom predstavili najnovšie trendy v zariaďovaní interiérov a ponúkli nábytok i doplnky rôznorodých interiérových štýlov. Veľtrh nábytku Moddom okrem zliav až do výšky 30 percent prináša aj množstvo zaujímavých vychytávok. Jeho súčasťou je už tradične aj výstava výtvarného umenia Art venovaná voľnému a úžitkovému umeniu.

Moddom-1-X.jpg


Sedačku si vyberie každý

Sedacie súpravy sa dnes už nevyberajú len podľa štýlu či vkusu. Moddom predstavuje inteligentné kúsky, ktoré svojich majiteľov nachádzajú podľa osobných preferencií a životného štýlu. Vyskúšať si môžete napríklad sedačku, ktorá umožňuje nastaviť si relaxačné polohovanie pomocou aplikácie vo vašom smartfóne (K.L. design). Milovníci hudby si zasa prídu na svoje s koženou sedacou súpravou so zabudovanými reproduktormi, subwooferom a MP3 prehrávačom (R2Design).

Moddom-2-X.jpg

Výrobcovia a dizajnéri sedačiek však myslia aj na klasiku a neutíchajúcu túžbu po úsporných riešeniach v malých priestoroch. Značka Phase na Moddom priniesla štýlové rozkladacie sedačky s mechanizmom, ktorý je jednotkou na európskom trhu, a okrem pohodlného sedenia ponúka aj skutočne zdravý spánok.

Exkluzívna kožená sedacia súprava Zuma od svetoznámeho dizajnéra Giuseppeho Nicolettiho spája eleganciu a komfort a v kombinácii s interiérovými doplnkami MSJ dá domácnosti skutočný nádych luxusu. Sedačka Sira je zasa spojením tradičnej remeselnej práce českého výrobcu nábytku a moderných technológií (Jech CZ).

Moddom-4-X.jpg

Bratislavský veľtrh nábytku obohacuje aj talianska špička vo výrobe sedačiek z dielne architekta Antonia Citteria. Kolekcia luxusnej značky Flexform zahŕňa aj malé kresielka, konferenčné stolíky a doplnky (Hollex).


Nadčasový dizajn a komfort postelí

Na Moddome nechýba ani najstarší výrobca postelí na svete – švédska firma Hästens. Keďže každý človek prespí priemerne tretinu svojho života, cieľom postelí s 20-ročnou zárukou je garantovať svojmu majiteľovi dokonalý spánok. Postele Hästens obsahujú len čisté konské vlasy, vlnu, bavlnu, ľan a drevo z borovíc vypestovaných na severe Švédska. Návštevníci Moddomu si môžu vyskúšať jednu z najvyšších verzií – model Proferia (Hollex).

Moddom-5-X.jpg

Wood Service Group predstavuje svoju štýlovú posteľ Gabika charakteristickú vysokým čalúneným čelom. Dizajnovú, pevnú posteľ s hrúbkou materiálu až 38 milimetrov možno oživiť rozmanitými dekormi v kombinácii so širokou škálou čalúnenia. Značka Bellus Taliansky nábytok ponúka luxusné kúsky navrhnuté talianskymi dizajnérmi a na Moddome si môžete zblízka obzrieť jej dokonalú spálňu Elisea.

K perfektnému pohodliu prispejú matrace Armonia, ktoré kombinujú taliansky dizajn a najnovšie peny. Ako jeden z mála produktov na trhu je certifikovaný ako zdravotná pomôcka prvej kategórie (Magniflex).


Viac prírody v interiéri

K hitom sezóny jednoznačne patrí nábytok z prírodných materiálov, predovšetkým z dreva, a to nielen v prípade stolov či stoličiek (Freestyle Furniture). Na Moddome uvidíte aj vychytávky v podobe drevených sedačiek, konferenčný stolík s hudobnou skrinkou, modulárne knižnice z masívu (Livingwood), ale aj drevené obklady či dlažby (design MF).

Pocit relaxu a pokoja akoby uprostred prírody dokáže v domácnosti navodiť krb, no nie každá domácnosť je preň prispôsobená. Kolekcia komfortných plynových krbov Gas True Vision je unikátna svojím verným vyhotovením horiaceho dekoratívneho dreva, vďaka čomu dokonale navodí autentickú atmosféru krbu na drevo (HT-design).

Moddom-6-X.jpg


Futuristické svietidlá či tapety

Moddom bude aj o exkluzívnych kúskoch z dielne renomovaných dizajnérov. Závesné svietidlo Clizia talianskeho dizajnéra Adriana Rachele je vyrobené zo špeciálneho, svetlo rozptyľujúceho plastu. Okrem moderného, neprehliadnuteľného dizajnu ponúka aj funkčnosť – dovoľuje použitie magnetického prichytenia tienidla ku konštrukcii, čo oceníte najmä pri výmene žiarovky alebo pri čistení (Casca).

Špecialitou je aj nová kolekcia obrazových tapiet My Dream, ktorá voľne nadväzuje na úspešnú kolekciu českej dizajnérky Ivy Bastlovej. Tapety sa absolútne prispôsobujú novému majiteľovi, dajú sa vytlačiť na rozličné druhy kvalitných materiálov a zvoliť si vlastný rozmer (Vavex 1990).

Moddom-7-X.jpg

Foto: Moddom

Podobné články

 • Viete, aké sú charakteristické interiérové trendy pre rok 2018?

  Nabytok-atptrade-2-X.jpg

  Ako a čím sa prejaví nový rok v našich domovoch? Čo bude in a naopak, čoho by sme sa mali vzdať? Osobné preferencie sú síce najlepším barometrom, no vždy je sa čím inšpirovať. Tak to skúste aj teraz – nebojte sa nových dotykov, ktoré osviežia váš domov. Toto sú horúce interiérové trendy roku 2018.

 • Postele sú oázou relaxu. Čo všetko sa dá na nich ešte vylepšiť?

  drevona-sk-2-X.jpg

  Po náročnom dni je práve posteľ vysnenou oázou pokoja, mieru a relaxu. Posteľ poznali už starí Egypťania, v Perzii mali dokonca vodné postele už pred niekoľkými tisíckami rokov. Čo ďalšie sme sa dozvedeli z histórie úžasného vynálezu zvaného posteľ?

 • Cech podlahárov robí aj odborné posudky na podlahárske práce

  Podlahy-stubau-sk-2-X.jpg

  Podlaha patrí k najviac exponovaným častiam domácností, preto sa oplatí investovať do kvality. Reklamácia podlahy totiž nie je jednoduchá a zákazník s ňou nemusí u predajcu či dodávateľa pochodiť.

 • Kto si raz dá kávu z domáceho kávovaru, zostane mu už verný

  Kavovar-2-X.jpg

  Pre každého, ktorý si rád dopraje dúšok skvelej kávy, je domáci kávovar priam nevyhnutnosťou. Aké kritériá, odhliadnuc od ceny, by ste pri jeho výbere mali brať do úvahy? V tomto stručnom, jasnom a výstižnom článku vám poradíme.

 • Od látkových roliet po clonové: aké sú nové trendy a možnosti?

  Rolety-clonove-3-X.jpg

  Premýšľate o skrášlení svojho interiéru, no neviete, ako na to? Atmosféru doma netvorí len nábytok, koberčeky a dekorácie, ale aj vaše okno. Zaujímavá, vzorovaná či farebná roleta dokáže zmeniť a pozdvihnúť úroveň vášho príbytku. Alebo hľadáte skôr zatemnenie, ktoré efektívne ochráni okno? Pozrite sa na trendy v roletách.

 • Výhody kombinovanej chladničky spoznáte, keď ju budete používať

  46c-shutterstock_132881702-2-X.jpg

  Kombinované chladničky sa v mnohých domácnostiach tešia veľkej obľube. Ponúkajú totiž niečo navyše – mrazničku, ktorá býva umiestnená nad, ale častejšie pod chladiacou časťou. Aké sú výhody takýchto chladničiek?