Veselá obrázková podlaha ešte viac rozjasní detské kraľovstvo

20.01.2015, Katarína Weberová | Interiéry, domácnosť

Detská izba je pre deti každého veku ich vlastným kráľovstvom. Aby sa v ňom cítili útulne, malo by toto prostredie nielen byť čisté a zdravé, ale aj rozvíjať ich fantáziu, tvorivosť a hravosť.

Výber podlahovej krytiny je preto viac ako dôležitý. Nehovoriac o tom, koľko času deti strávia hrou na zemi. Dobrou voľbou pre detskú izbu z hľadiska materiálového zloženia, úžitkových vlastností a dizajnu je vinylová novinka Wineo Pureline Artist. Ide o mimoriadne odolnú a zdravotne neškodnú ekologickú podlahu vyrobenú na báze bio polyuretánu. Na Slovensku ju ponúka dovozca a predajca podlahových krytín, spoločnosť KPP.

 

Krytina odolná voči oderu

Vybrať si možno z troch základných obrázkových motívov podlahy s perleťovou povrchovou úpravou – džungľa, more a abeceda. Doplniť sa dajú veselými fabiónovými soklami s obrázkami.

Krytina Wineo Purline Artist spája kreatívne a zároveň ekologicky neškodné riešenie podlahy. Ide dokonca o momentálne najekologickejšiu vinylovú podlahu na trhu. Jej povrch je hrejivý a príjemný aj na dotyk bosou nohou, z veľkej časti je vyrobená z prírodných obnoviteľných surovín bez prímesí chlóru, zmäkčovadiel a rozpúšťadiel.

Podlaha je zdravotne neškodná a neuvoľňuje žiadne škodlivé látky. Rodičia ocenia jej pozoruhodnú odolnosť proti oderu, ale aj voči vode a vlhkosti. Výhodou taktiež je, že poľahky a bez námahy z nej možno odstrániť škvrny od fixky. Pre tieto vlastnosti je vhodná aj na komerčné využitie v detských centrách, škôlkach a školách.

Wineo-Purline-1-X.jpg

Wineo-Purline-2-X.jpg

Wineo-Purline-3-X.jpg

 Dekory detskej kolekcie Pureline Artist pre nemeckého výrobcu vinylových krytín značky Wineo navrhla výtvarníčka Elena Filatov


 

Farebná stálosť povrchu

Stálofarebnému povrchu podlahy neškodí ani slnečné žiarenie, vďaka čomu si pestrofarebné obrázky zachovajú sýtosť farieb i po rokoch. Ďalšou výhodou je jednoduchá údržba vďaka povrchu bez pórov. Podlahu možno čistiť bežnými čistiacimi prostriedkami. Doplnením podlahovej krytiny o farebné fabiónové sokle z rovnakej kolekcie docielite maximálnu hygienickú čistotu aj v okolí stien.

Kolekcia Purline Artist je dostupná v troch základných podlahových dekoroch s perleťovým povrchom Happy Jungle, Letter Dance a Crazy Fish. K nim možno nakombinovať päť obrázkových fabiónových soklov. Krytina s hrúbkou 2,5 milimetra sa predáva v rolkách a na podklad sa lepí. Bez lepenia ju možno položiť do obytných miestností s rozlohou do 20 m². Nízky tepelný odpor krytiny iba 0,01 W/(m².K) ju dovoľuje klásť i na systémy podlahového vykurovania.

Foto: Wineo

Podobné články