Viete, aké sú charakteristické interiérové trendy pre rok 2018?

16.01.2018, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Ako a čím sa prejaví nový rok v našich domovoch? Čo bude in a naopak, čoho by sme sa mali vzdať? Osobné preferencie sú síce najlepším barometrom, no vždy je sa čím inšpirovať. Tak to skúste aj teraz – nebojte sa nových dotykov, ktoré osviežia váš domov. Toto sú horúce interiérové trendy roku 2018.

Nabytok-atptrade-1-X.jpg

Už vlani sme si mohli všimnúť koncept menej vyzdobeného priestoru a tento prvok by sa mal ešte viac presadiť v roku 2018. Ľudia chcú mať svoj domov predovšetkým organizovaný a pekne utriedený, pričom myšlienka interiérových dekorácií sa zdá byť definitívne prekonaná. Nový prístup v dekorovaní interiéru spočíva v zbieraní a vo vystavovaní objektov nazbieraných počas cestovania.

Drevo z našich príbytkov len tak nevymizne. Ide o prirodzený a veľmi trvácny stavebný materiál, ktorý sa rok čo rok vracia v nových modifikáciách a úpravách. Masívny nábytok tak bude aj v roku 2018 jedným z ťažiskových trendov, ktorý priestor skvele vyváži a dodá mu charakter. Zároveň splní požiadavku, aby kvalita prevážila nad kvantitou.

Dizajnéri sa snažia zakomponovať drevo ako materiál do interiéru aj preto, že čoraz viac silnie snaha prepojiť vnútrajšok s vonkajškom, s prírodou. A to sa môže diať aj vtedy, ak do interiéru svojho príbytku zakomponujete viac zelenej. Farba je symbolom nádeje, prírody, rovnováhy a pokoja, preto sa určite oplatí mať ju vo svojej izbe.

V dnešných pretechnizovaných časoch badáme tendenciu hľadať protiváhu. Azda aj preto budeme klasické metrodlaždice v pozadí kuchynských liniek vídať zriedkavejšie. V návrhoch moderných kuchýň nie je núdza o farebné, ručne zhotovované keramické dlaždičky rozmanitých veľkostí a vzorov. Tento rustikálny trend presne ladí s výrokom Marie Antoinetty: "To, čo je nové, je to, čo bolo zabudnuté."

Foto: ATP Trade

Podobné články