Viete, aké sú charakteristické interiérové trendy pre rok 2018?

16.01.2018, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Ako a čím sa prejaví nový rok v našich domovoch? Čo bude in a naopak, čoho by sme sa mali vzdať? Osobné preferencie sú síce najlepším barometrom, no vždy je sa čím inšpirovať. Tak to skúste aj teraz – nebojte sa nových dotykov, ktoré osviežia váš domov. Toto sú horúce interiérové trendy roku 2018.

Nabytok-atptrade-1-X.jpg

Už vlani sme si mohli všimnúť koncept menej vyzdobeného priestoru a tento prvok by sa mal ešte viac presadiť v roku 2018. Ľudia chcú mať svoj domov predovšetkým organizovaný a pekne utriedený, pričom myšlienka interiérových dekorácií sa zdá byť definitívne prekonaná. Nový prístup v dekorovaní interiéru spočíva v zbieraní a vo vystavovaní objektov nazbieraných počas cestovania.

Drevo z našich príbytkov len tak nevymizne. Ide o prirodzený a veľmi trvácny stavebný materiál, ktorý sa rok čo rok vracia v nových modifikáciách a úpravách. Masívny nábytok tak bude aj v roku 2018 jedným z ťažiskových trendov, ktorý priestor skvele vyváži a dodá mu charakter. Zároveň splní požiadavku, aby kvalita prevážila nad kvantitou.

Dizajnéri sa snažia zakomponovať drevo ako materiál do interiéru aj preto, že čoraz viac silnie snaha prepojiť vnútrajšok s vonkajškom, s prírodou. A to sa môže diať aj vtedy, ak do interiéru svojho príbytku zakomponujete viac zelenej. Farba je symbolom nádeje, prírody, rovnováhy a pokoja, preto sa určite oplatí mať ju vo svojej izbe.

V dnešných pretechnizovaných časoch badáme tendenciu hľadať protiváhu. Azda aj preto budeme klasické metrodlaždice v pozadí kuchynských liniek vídať zriedkavejšie. V návrhoch moderných kuchýň nie je núdza o farebné, ručne zhotovované keramické dlaždičky rozmanitých veľkostí a vzorov. Tento rustikálny trend presne ladí s výrokom Marie Antoinetty: "To, čo je nové, je to, čo bolo zabudnuté."

Foto: ATP Trade

Podobné články

 • Jeden luster v byte nestačí. Aké sú trendy v interiérovom osvetlení?

  Hornbach-svetlo-2-X.jpg

  Osvetlenie v byte je jedným z hlavných faktorov, aké vytvárajú atmosféru a ovplyvňujú našu náladu a psychiku. Nedostatok svetla či naopak, príliš presvetlené priestory nie sú vhodné ani príjemné pre oči. Preto si výber počtu, intenzity a farebnosti osvetlenia pri zariaďovaní interiéru dobre premyslite.

 • Chcete osviežujúci a praktický relax? Nájdete ho aj doma, v kúpeľni

  Kupelna-beneva-sk-2-X.jpg

  Rytmus moderného života určuje jeho zákony a pravidlá. V dôsledku rýchleho tempa však prestávame myslieť na seba, naše telo sa viac opotrebúva a prestáva poslúchať. Ak sa naučíte, ako si správne oddýchnuť a relaxovať, zbavíte sa všetkých negatív a sprievodných prejavov stresu a napätia.

 • Elegantný dizajn od Javoriny pre obytné aj pracovné priestory

  Javorina-Blok-2-X.jpg

  Výrobné družstvo Javorina, slovenský výrobca masívneho nábytku, patrí medzi popredných producentov. Ponúka široký sortiment postelí, skriniek, komôd, políc, stolíkov, stoličiek či solitérov.

 • Zariaďujeme novú kúpeľňu, jednu z hlavných miestností v byte

  Kupelna-Hornbach-2-X.jpg

  Jednou z najdôležitejších miestností v domácnosti je kúpeľňa. Tá by mala zodpovedať základným potrebám a zároveň spĺňať všetky priania. Naplánovať kúpeľňu, každý jej detail, nie je jednoduché. Šikovné tipy na tému kúpeľne, jej zariaďovania a dizajnu pripravili odborníci z Hornbachu.

 • Veľké čarovanie na malej ploche: ako si zariadiť neveľkú kúpeľňu

  Kupelna-Favi-2-X.jpg

  Máte doma malú kúpeľňu? Žiaden problém. Kým si však začnete lámať hlavu nad tým, ako do neveľkej kúpeľne vpratať všetko, čo potrebujete, prečítajte si zopár tipov, ako si s malým priestorom poradiť.

 • Zhotovte si doma sami dizajnový originál od Sigurda Larsena

  Hornbach-kreslo-Larsen-4-X.jpg

  Hornbach predstavuje posledný typ projektu, aký mu dosiaľ chýbal – dizajnovú edíciu Dielo. Pre všetkých domácich majstrov, machrov a každého, kto chce a verí si, uznávaný dánsky architekt pripravil v spolupráci s Hornbachom dizajnové kreslo.