Z New Yorku do Paríža: úlovky pre cestovateľov a milovníkov diaľav

04.10.2017, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Láka vás volanie diaľav, ale jediné cestovanie, ktorého sa vám momentálne dostáva, je akurát tak prstom po mape? To nič. Aj doma môžete mať atmosféru, akoby ste boli vo svojich obľúbených destináciách.

Obdobie letných dovoleniek je už za nami. Pracovný kolotoč sa síce znovu rozkrútil naplno, ale mnohí iste často myslíme na pekné miesta, ktoré sme v lete videli. Pripomínať nám ich môžu aj originálne úlovky z online katalogu Favi.sk.

Futurino-cestovanie-1-X.jpg


So srdcom cestovateľa

Kdeže, neradíme vám obklopovať sa suvenírmi a opatrovať doma lapače prachu. Vôňu diaľav si budete pripomínať so štýlovými doplnkami. A ako zistíte, že je najvyšší čas hodiť stereotyp za hlavu a opäť vyraziť do neznáma? Stačí sa pozrieť na hodiny.

Futurino-cestovanie-3-X.jpg


Paríž: Mekka svetovej módy

Nenájdete štýlovejšie a romantickejšie miesto, než je Paríž. Vašu milostnú aférku s magickým mestom vám bude pripomínať nielen Eiffelova veža, ale aj ležérna móda šarmantných Parížaniek. Štýlové kúsky ako z Paríža sú elegantné a osobité – trebárs nástenné hodiny stvárňujúce najväčšie architektonické skvosty francúzskej metropoly alebo plechový vintage hrnček.

Futurino-cestovanie-4-X.jpg


New York, New York

Socha slobody, Piata Avenue, Wall Street. To všetko je New York. Život tu pulzuje okolo mrakodrapov, na mostoch a v záplave žltých taxíkov. New York bude vynikať všade – ako plagát na stene, na úložnom boxe, obliečkach alebo na koberci.

Futurino-cestovanie-5-X.jpg


Na skok do Londýna

Telefónne búdky, doubledeckery a kráľovská garda – to všetko je Londýn. Ale nielen to. Britská metropola sa po stáročia prezlieka do červenej, preto sú doplnky s touto farbou takmer nutnosťou. A čaj o piatej? Ten sa patrí servírovať jedine na tácke plnej britských keksíkov.

Futurino-cestovanie-6-X.jpg

Foto: favi.sk

Podobné články

 • V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

  Moddom-3-X.jpg

  V Bratislave sa dnes začína 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom. Koná sa na výstavisku Incheby v Petržalke a potrvá do nedele 22. októbra.

 • Od látkových roliet po clonové: aké sú nové trendy a možnosti?

  Rolety-clonove-3-X.jpg

  Premýšľate o skrášlení svojho interiéru, no neviete, ako na to? Atmosféru doma netvorí len nábytok, koberčeky a dekorácie, ale aj vaše okno. Zaujímavá, vzorovaná či farebná roleta dokáže zmeniť a pozdvihnúť úroveň vášho príbytku. Alebo hľadáte skôr zatemnenie, ktoré efektívne ochráni okno? Pozrite sa na trendy v roletách.

 • Výhody kombinovanej chladničky spoznáte, keď ju budete používať

  46c-shutterstock_132881702-2-X.jpg

  Kombinované chladničky sa v mnohých domácnostiach tešia veľkej obľube. Ponúkajú totiž niečo navyše – mrazničku, ktorá býva umiestnená nad, ale častejšie pod chladiacou časťou. Aké sú výhody takýchto chladničiek?

 • Ako sa starať o podlahu? Každý materiál potrebuje niečo iné

  Podlaha-cistenie-2-X.jpg

  Denne po nej chodíme v papučiach či topánkach, hráme sa na nej s deťmi alebo našimi zvieracími miláčikmi. Občas ju umyjeme a povysávame. Stačí to však? Ako sa o podlahu doma starať, aby čo najdlhšie vydržala krásna a bez poškodení?

 • Trendy v bývaní pre tohtoročnú jeseň: ako sa doma cítiť dobre

  Hornbach-jesen-5-X.jpg

  Aj bývanie podlieha aktuálnym trendom. Základným pravidlom je cítiť sa doma dobre. Ale aj pohodlné bývanie môže byť moderné a štýlové. Inšpirujte sa svetom bývania, ktorý pre váš interiér vytvorili odborníci z Hornbachu v spolupráci s renomovanými návrhármi. Vdýchnite svojmu interiéru niektorý z jesenných trendov na tento rok.

 • 10 tipov, ako sa v domácnosti treba správne starať o chladničku

  45c-shutterstock_561902914-2-X.jpg

  Chladnička je základným kameňom každej kuchyne a život bez nej si prakticky nemožno predstaviť. Preto je dôležité nezanedbávať jej údržbu. Pozrite sa na desať praktických tipov, ako o chladničku starať a predĺžiť tak jej životnosť.