Z New Yorku do Paríža: úlovky pre cestovateľov a milovníkov diaľav

04.10.2017, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Láka vás volanie diaľav, ale jediné cestovanie, ktorého sa vám momentálne dostáva, je akurát tak prstom po mape? To nič. Aj doma môžete mať atmosféru, akoby ste boli vo svojich obľúbených destináciách.

Obdobie letných dovoleniek je už za nami. Pracovný kolotoč sa síce znovu rozkrútil naplno, ale mnohí iste často myslíme na pekné miesta, ktoré sme v lete videli. Pripomínať nám ich môžu aj originálne úlovky z online katalogu Favi.sk.

Futurino-cestovanie-1-X.jpg


So srdcom cestovateľa

Kdeže, neradíme vám obklopovať sa suvenírmi a opatrovať doma lapače prachu. Vôňu diaľav si budete pripomínať so štýlovými doplnkami. A ako zistíte, že je najvyšší čas hodiť stereotyp za hlavu a opäť vyraziť do neznáma? Stačí sa pozrieť na hodiny.

Futurino-cestovanie-3-X.jpg


Paríž: Mekka svetovej módy

Nenájdete štýlovejšie a romantickejšie miesto, než je Paríž. Vašu milostnú aférku s magickým mestom vám bude pripomínať nielen Eiffelova veža, ale aj ležérna móda šarmantných Parížaniek. Štýlové kúsky ako z Paríža sú elegantné a osobité – trebárs nástenné hodiny stvárňujúce najväčšie architektonické skvosty francúzskej metropoly alebo plechový vintage hrnček.

Futurino-cestovanie-4-X.jpg


New York, New York

Socha slobody, Piata Avenue, Wall Street. To všetko je New York. Život tu pulzuje okolo mrakodrapov, na mostoch a v záplave žltých taxíkov. New York bude vynikať všade – ako plagát na stene, na úložnom boxe, obliečkach alebo na koberci.

Futurino-cestovanie-5-X.jpg


Na skok do Londýna

Telefónne búdky, doubledeckery a kráľovská garda – to všetko je Londýn. Ale nielen to. Britská metropola sa po stáročia prezlieka do červenej, preto sú doplnky s touto farbou takmer nutnosťou. A čaj o piatej? Ten sa patrí servírovať jedine na tácke plnej britských keksíkov.

Futurino-cestovanie-6-X.jpg

Foto: favi.sk

Podobné články

 • Viete, aké sú charakteristické interiérové trendy pre rok 2018?

  Nabytok-atptrade-2-X.jpg

  Ako a čím sa prejaví nový rok v našich domovoch? Čo bude in a naopak, čoho by sme sa mali vzdať? Osobné preferencie sú síce najlepším barometrom, no vždy je sa čím inšpirovať. Tak to skúste aj teraz – nebojte sa nových dotykov, ktoré osviežia váš domov. Toto sú horúce interiérové trendy roku 2018.

 • Postele sú oázou relaxu. Čo všetko sa dá na nich ešte vylepšiť?

  drevona-sk-2-X.jpg

  Po náročnom dni je práve posteľ vysnenou oázou pokoja, mieru a relaxu. Posteľ poznali už starí Egypťania, v Perzii mali dokonca vodné postele už pred niekoľkými tisíckami rokov. Čo ďalšie sme sa dozvedeli z histórie úžasného vynálezu zvaného posteľ?

 • Cech podlahárov robí aj odborné posudky na podlahárske práce

  Podlahy-stubau-sk-2-X.jpg

  Podlaha patrí k najviac exponovaným častiam domácností, preto sa oplatí investovať do kvality. Reklamácia podlahy totiž nie je jednoduchá a zákazník s ňou nemusí u predajcu či dodávateľa pochodiť.

 • Kto si raz dá kávu z domáceho kávovaru, zostane mu už verný

  Kavovar-2-X.jpg

  Pre každého, ktorý si rád dopraje dúšok skvelej kávy, je domáci kávovar priam nevyhnutnosťou. Aké kritériá, odhliadnuc od ceny, by ste pri jeho výbere mali brať do úvahy? V tomto stručnom, jasnom a výstižnom článku vám poradíme.

 • V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

  Moddom-3-X.jpg

  V Bratislave sa dnes začína 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom. Koná sa na výstavisku Incheby v Petržalke a potrvá do nedele 22. októbra.

 • Od látkových roliet po clonové: aké sú nové trendy a možnosti?

  Rolety-clonove-3-X.jpg

  Premýšľate o skrášlení svojho interiéru, no neviete, ako na to? Atmosféru doma netvorí len nábytok, koberčeky a dekorácie, ale aj vaše okno. Zaujímavá, vzorovaná či farebná roleta dokáže zmeniť a pozdvihnúť úroveň vášho príbytku. Alebo hľadáte skôr zatemnenie, ktoré efektívne ochráni okno? Pozrite sa na trendy v roletách.