Knauf Pocket Kit: posuvné dvere, ktoré sa pred vami skryjú

19.11.2017, Martin Kasarda | Materiály, technológie, konštrukcie

Jedným z bežných problémov z hľadiska priestorového usporiadania štandardného bývania, najmä pri kuchynských či kúpeľňových priestoroch, bývajú dvere. Knauf Pocket Kit ponúka pozoruhodne jednoduché a elegantné riešenie.

Posuvné dvere často riešia situáciu malých priestorov. Posuvné dvere, ktoré "zmiznú" v stene, predstavujú ideálny spôsob, ako spojiť efektívnosť, ušetriť priestor a pritom elegantne vyriešiť potrebu prípadného oddelenia miestností.

Novinkou spoločnosti Knauf je systém pre posuvné dvere Knauf Pocket Kit. Ten je navrhnutý pre montáž do sadrokartónových priečok s profilmi CW 75 a 100 milimetrov. Montáž je rýchla a efektívna. Na rozdiel od tradičných puzdier pre posuvné dvere to zvládne aj jeden človek.

Knauf-Pocket-Kit-1-X.jpg

Posuvné dvere v systéme Kanuf Pocekt Kit vytvárajú dodatočný priestor, pretože pri nich nemusíte rátať s potrebným manipulačným miestom pre otvárajúce sa dvere. Ich bezbariérová konštrukcia zároveň umožňuje jednoduché oddelenie priestoru bez toho, aby ste potrebovali prah. Čierna eloxovaná montážna lišta je diskrétna, poskytuje výbornú optiku aj pri otvorených dverách a navyše zabezpečuje bezproblémový pohyb dverí v priečke. Samotné puzdrové profily sú z hliníka, čo zaručuje odolnosť systému voči prachu a vlhkosti. Nosné vozíky s guľôčkovými ložiskami zabezpečujú plynulý a tichý pohyb i pri dlhodobom používaní posuvných dverí.

Systém Knauf Pocket Kit je bezúdržbový. Možno doň osadiť akékoľvek vhodné dverné krídlo (drevené aj sklenené s rámom) s hrúbkou 40 mm, výškou do 2 110 mm, so šírkou 650-900 mm a s hmotnosťou do 80 kilogramov. V prípade použitia nadštandardných nosných vozíkov môže konštrukcia vážiť až 120 kg.

Knauf Pocket Kit je ideálnym riešením tam, kde treba racionálne vyriešiť problém s otváraním dverí do priestoru, príp. potrebujete oddeliť priestor funkčne aj esteticky, a pritom sa nechcete obmedzovať.

Foto: Knauf

Podobné články