Velux vyvinul okno so zaobleným zasklením na plochú strechu

07.07.2017, Eva Fačková | Materiály, technológie, konštrukcie

Spoločnosť Velux prináša prvé okno so zaobleným zasklením určené na plochú strechu. Inovované zasklenie kombinuje elegantný dizajn s intenzívnejším presvetlením interiéru.

Velux, líder vo výrobe strešných okien, vyvinul atraktívne a inovatívne riešenie pre ploché strechy. Jeho nové, minimalistické okno na ploché strechy je šikovnou možnosťou pre majiteľov novostavieb alebo tých, čo renovujú plochú strechu a chcú od nej viac ako len jej primárnu funkciu. Inovatívny zaoblený dizajn umožňuje dažďovým kvapkám stiecť zo skla aj napriek nulovému sklonu strechy.

Velux-zaoblene-zasklenie-1-X.jpg

Velux-zaoblene-zasklenie-2-X.jpg


Minimalistický dizajn a funkčnosť

Zaoblenie okna prvýkrát jemne sleduje štruktúru a estetickú stránku plochej strechy až do takej miery, že dopĺňa jej moderný a harmonický vzhľad. "Vďaka zaoblenému zaskleniu sme kategóriu okien do plochých striech pozdvihli na vyššiu úroveň. Estetickú stránku plochej strechy dopĺňa minimalistický dizajn, pričom elegantný vzhľad kombinuje s maximálnou funkčnosťou," hovorí generálna manažérka spoločnosti Velux Slovensko Dagmar Plevačová.

Velux-zaoblene-zasklenie-3-X.jpg

Velux-zaoblene-zasklenie-4-X.jpg

Velux-zaoblene-zasklenie-5-X.jpg


Nulový sklon strechy

Vlastnosti novinky zvýrazňuje to, že okno so zaobleným zasklením je určené pre úplne ploché strechy. Prv sa na inštalovanie zdroja denného svetla zhora vyžadoval buď minimálny sklon strechy, alebo okno zakončené kupolou. Novinku možno inštalovať do striech so sklonom 0° až 15°.

Na jednej strane sa takto otvárajú nové dizajnové možnosti architektom a na druhej strane, táto inovácia reprezentuje postup v oblasti výroby stavebných materiálov. Tvrdené sklo chráni okno aj pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, ako sú krúpy a mrznúci dážď. Postará sa takisto o trvácnosť konštrukcie.

Velux-zaoblene-zasklenie-6-X.jpg

Velux-zaoblene-zasklenie-7-X.jpg   Velux-zaoblene-zasklenie-8-X.jpg

Velux-zaoblene-zasklenie-9-X.jpg


Čistý a jasný pohľad na oblohu

Vďaka novému zaskleniu, ktoré udržiava okno dlho čisté, sa môžu majitelia tešiť z toho hlavného – jasného pohľadu na oblohu a blízkosti prírody. V porovnaní s fasádnymi oknami možno zaoblené okno do plochej strechy umiestniť kdekoľvek, napríklad aj nad pracovnú plochu v kuchyni alebo nad písací stôl v detskej izbe.

Velux-zaoblene-zasklenie-10-X.jpg   Velux-zaoblene-zasklenie-11-X.jpg

Velux-zaoblene-zasklenie-12-X.jpg

Foto: Velux

Podobné články

 • Porovnanie garážových brán: rolovacie alebo výklopné?

  Minirol-garaz-brana-5-X.jpg

  Pri riešení otázky vjazdu do garáže zacieľte svoju pozornosť na technologické riešenia, ktorých je hneď niekoľko. V článku sa zameriavame na dva typy garážových brán, z ktorých jeden ponúka klasický výklopný systém, druhý predstavuje modernejšie, rolovacie riešenie nenáročné na priestor.

 • Dvere do svojho obydlia by ste mali mať nedobytné ako múry hradu

  Dvere-Sherlock-5-X.jpg

  Letné mesiace nie sú len o šťastných chvíľach na dovolenke, ale ak sa nesprávate zodpovedne voči zabezpečeniu svojho domova, tak aj o starostiach. Prípadov vykradnutia je na Slovensku čoraz menej, no narástli spôsobené škody. Zvýšiť bezpečie svojho príbytku vám pomôžu bezpečnostné dvere. Viete však, ako si ich správne vybrať?

 • Značkové a lacné rolety sa líšia predovšetkým svojou životnosťou

  Minirol-rolety-2-X.jpg

  Hlavný rozdiel medzi značkovými a lacnými roletami je v ich životnosti. Na trhu je dnes pestrá škála vysokokvalitných modelov, no ešte pred takými 20 rokmi nebola v tomto segmente prílišná konkurencia.

 • Ako si zabezpečiť príbytok a na čo nezabudnúť pred dovolenkou?

  Fab-zlodeji-2-X.jpg

  Aj vy si už píšete zoznam, čo všetko musíte urobiť pred odchodom na dovolenku? Popri tom, čo pokúpiť a zabaliť, si pripíšte aj to, ako sa postarať o byt či dom pred katastrofou, kým nebudete doma.

 • Výkvety na dlažbe či múriku: čo robiť s týmto estetickým kazom?

  Vykvety-3-X.jpg

  Výkvety. Každý už o nich počul, nebývajú uznávaným dôvodom reklamácií a väčšina z nich po čase ustupuje. Napriek tomu vedia spôsobiť problémy pri odovzdávaní stavby alebo počas garančnej lehoty.

 • Na čo si treba dať pozor, keď kupujete novú strešnú krytinu

  Ruuki-2-X.jpg

  Staviate dom alebo nastal čas vymeniť súčasnú strešnú krytinu a vy s nadšením sledujete, že ponuka na trhu je obrovská a veľa predajcov láka záujemcov na extrémne nízke ceny? Žiaľ, skutočnosť nie je taká ružová, ako ju vykresľujú niektoré firmy vo svojej reklame.