Vyhnite sa zbytočným poruchám rolovacích garážových brán

14.12.2017, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Užívatelia častokrát nevnímajú vjazd do garáže ako niečo, čomu by mali venovať osobitnú pozornosť. Často však ide o nemalú investíciu do brány, ktorá by mala vydržať čo najdlhšie.

Každý typ brány do garáže si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a servis. V článku sa tentokrát zameriame na elektrické rolovacie brány, ktoré nájdete napríklad v ponuke značky Minirol.

Minirol-garaz-brana-3-X.jpg


Najčastejšie servisované časti garážových brán

  • Poškodená lamela / Výhodou rolovacích brán Minirol je možnosť opravy alebo výmeny len poškodenej lamely bez nutnosti opravy celej brány.
  • Opotrebované tesnenie / Po rokoch sa používanie brány prejaví nezriedka na spodnom tesnení, ktoré sa však dá jednoducho vymeniť. Životnosť tesnenia predĺžite pravidelným čistením.
  • Porucha pohonu brány / To je už prípad pre odborníkov. Poruche pohonu nemáte zväčša šancu predísť. Ak sa niečo pokazí, obráťte sa na firmu, ktorá rolovaciu bránu inštalovala.

Minirol-garaz-brana-1-X.jpg


Urobte niečo navyše pre bezpečnosť brány

Už pri výbere brány je dobré myslieť na to, ako zvýšiť bezpečnosť vašu, vášho auta aj samotnej garážovej brány. Výrobca brán Minirol ponúka niekoľko prvkov ochrany v rámci bežnej i nadštandardnej výbavy. Ide predovšetkým o poistku proti odrolovaniu brány, optoelektrickú lištu na okamžité zastavenie brány pri kontakte s prekážkou a infrazávoru prerušujúcu chod pri výpadku signálu. Brány na diaľkové ovládanie možno doplniť o riadiacu jednotku s možnosťou pripojenia všetkých bezpečnostných a zabezpečovacích prvkov vrátane osvetlenia garáže.

Máte záujem o podrobnejšie informácie o rolovacích bránach? Vyžiadajte si konkrétnu ponuku prostredníctvom webu alebo sa obráťte na ktoréhokoľvek obchodného partnera značky Minirol, ktorý vám poskytne aj cenník garážových brán.

Minirol-garaz-brana-2-X.jpg

Foto: Minirol

Podobné články