Malé Krasňany v Bratislave spustili ďalšie dve etapy výstavby

25.08.2016, Denisa Vološčuková | Reality, nové projekty, novostavby

Rezidenčný projekt Malé Krasňany v Bratislave vstúpil naraz do tretej a štvrtej etapy výstavby. Obytný súbor s viac ako 300 bytmi sa buduje na rozhraní mestských častí Rača a Nové Mesto.

Malé Krasňany sa začali stavať v lete 2015, byty majú byť dokončené v októbri t.r. "Momentálne máme rozostavané štyri budovy, prvú skolaudujeme už v októbri 2016," hovorí Peter Kavecký, obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron Development. Posledná, piata etapa výstavby sa začne na jeseň. Tretiu fázu realizuje YIT Slovakia, a.s., štvrtú etapu má na starosti Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s.r.o.

Male-Krasnany-2-X.jpg


Vyše 300 bytov a 150 apartmánov

Výhodou tohto konceptu podľa P. Kaveckého je, že stále pôjde o spoločnú stavbu, ktorá urýchli proces realizácie projektu, a prví obyvatelia nebudú dlho bývať v rozostavanom areáli. "Snažili sme sa urýchliť etapizáciu práve s ohľadom na komfort bývania prvých rodín, ktoré sa do Malých Krasňan nasťahujú," spresňuje. V komplexe má byť vyše 300 bytov a 150 apartmánov, ukončenie je naplánované v roku 2018.

Ceny trojizbových bytov sa začínajú na sume zhruba 150-tisíc eur, pridanou hodnotou každej bytovej jednotky je vysoký štandard výbavy v cene bývania. Výhodou atraktívnej lokality pri vinohradoch pod Malými Karpatmi je príroda v pešej dostupnosti, ako aj dojazd do centra mesta hromadnou dopravou, bicyklom či okolo desiatich minút autom.


Návštevy budú mať kde parkovať

Investor bytových domov začal v apríli tohto roku výstavbu novej svetelnej križovatky na bratislavskej Račianskej ulici pri administratívnej budove Reding Tower. Križovatka bude spájať hlavnú cestu s príjazdovou komunikáciou k bytovkám a perspektívne aj vinohradom. Lokalitu čakajú aj ďalšie vylepšenia. "Práve sme dokončili dizajnovú protihlukovú stenu, ktorá oddeľuje vozovňu Krasňany od obytnej zóny. V rezidenčnom areáli pribudne malý domový retail v podobe predajne potravín, ďalej škôlka, kaviareň, multifunkčné športovisko a detské ihrisko," dodáva P. Kavecký.

Benfitom pre nových obyvateľov Malých Krasňan bude tiež vybudovanie napojenia na cyklotrasu Jurava. Nadštandardným riešením obytnej zóny bude aj 70 parkovacích miest pre návštevy, čo je v Bratislave skôr výnimkou ako pravidlom. Celková výška investície projektu je 1,2 milióna eur.

Vizualizácia: Lucron

Podobné články