Obytnú časť bratislavského Sky Parku rozšíri Penta o ďalšiu vežu

14.11.2017, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Developerský komplex Sky Park v centre Bratislavy sa bude rozširovať. K trom vežiam, ktoré tvoria obytnú časť projektu od Zahy Hadid, na dokúpenom susediacom pozemku pribudne už štvrtá výšková budova.

Penta-Sky-Park-3-X.jpgŠtvrtá rezidenčná veža má totožné parametre (31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metra) a unikátne architektonické riešenie ako predošlé tri veže. Celkovo ponúkne 264 bytových jednotiek a ďalších 372 parkovacích miest. Súčasťou novej veže budú aj priestory na retail a občiansku vybavenosť. Výškové budovy Sky Park realizuje skupina Penta, nová veža je momentálne v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie.

"Tento unikátny projekt verejnosť aj kupujúci prijali pozitívne, v súčasnosti je už takmer 85 percent bytov v prvých troch rezidenčných vežiach predaných. Ďalšia výšková budova, ktorá je kópiou predošlých, prinesie nielen rozšírenie projektu Sky Park od Zahy Hadid, ale aj nové verejné priestory od ateliéru tejto jedinečnej architektky," hovorí Michal Padych, riaditeľ pre rezidenčné projekty v Pente Real Estate.

Novú vežu Sky Parku vybudujú na pozemku susediacom s pôvodným projektom. Rozloha parcely prislúchajúcej k novej rezidenčnej veži je takmer 7-tisíc m², od predošlého majiteľa ju kúpili tento rok. Vďaka tejto transakcii sa tak verejné priestory ešte rozšíria a po dokončení projektu bude jeho súčasťou nový mestský park s rozlohou vyše 30-tis. m². Aktuálne sa prvé tri rezidenčné veže už stavajú, ich dokončenie sa očakáva koncom roku 2019. Súčasťou Sky Parku sú aj dve administratívne budovy, jedna z nich už má aj stavebné povolenie.

Penta-Sky-Park-11-X.jpg

Autorkou projektu Sky Park bola nedávno zosnulá a svetovo uznávaná architektka a dizajnérka Zaha Hadid. Jej koncept počíta s minimálnou zastavanou plochou a prinesie nový mestský park v centre Bratislavy. Popri výstavbe Sky Parku má Penta Real Estate v pláne aj rekonštrukciu fasády historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Penta Real Estate je jedna z platforiem investičnej skupiny Penta. Realitná divízia Penty má dnes 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2016 dosiahla hodnota aktív Penty Real Estate 873 miliónov eur.

Vizualizácie: Penta

Podobné články