Penta spustila v Bratislave výstavbu vežiakov Sky Park

23.01.2017, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Penta Investments, ktorá je investorom komplexu Sky Park v Bratislave, rozbehla v týchto dňoch výstavbu prvej etapy projektu od svetoznámej architektky Zahy Hadid. Spoločnosť v rámci nej postaví tri obytné veže s vyše 700 bytmi a 1 100 parkovacími miestami. Dokončenie prvej etapy sa očakáva koncom roku 2019.

Autorkou projektu, ktorého súčasťou bude nový mestský park a tiež pamiatka Jurkovičovej teplárne, bola nedávno zosnulá a svetovo uznávaná architektka a dizajnérka Zaha Hadid. Jej koncept počíta s minimálnou zastavanou plochou a prinesie nový mestský park v centre Bratislavy s rozlohou viac ako 20-tisíc m². Popri výstavbe projektu Sky Park je plánovaná aj rekonštrukcia fasády historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Penta-Sky-Park-1-X.jpg

Penta-Sky-Park-2-X.jpg


Stále široká ponuka bytov

"Od spustenia predaja začiatkom vlaňajšieho decembra je o bývanie v Sky Parku obrovský záujem, približne za mesiac sa predalo už viac ako 240 bytov, teda takmer celá jedna veža. Do ponuky však dávame byty priebežne, teda aj kupujúci v ďalších fázach predaja majú možnosť vybrať si byt v preferovaných výmerách a dispozíciách," hovorí Michal Padych, Business Director pre rezidenčné nehnuteľnosti v Penta Investments.

Aktuálne sú oslovovaní klienti, ktorí sa zaregistrovali na webe projektu v úvodnej kampani. Záujemcovia zároveň na stránke skypark.sk nájdu aj podrobné informácie o projekte vrátane dispozícii bytov či cenníka. Taktiež môžu navštíviť nové predajné miesto priamo v priestoroch bratislavského Digital Parku II, kde je vystavený aj model projektu.

Penta-Sky-Park-11-X.jpg

Penta-Sky-Park-12-X.jpg

Penta-Sky-Park-13-X.jpg

Penta-Sky-Park-14-X.jpg

Penta-Sky-Park-15-X.jpg

Penta-Sky-Park-16-X.jpg


Organická architektúra v Bratislave

"Keďže je Zaha Hadid známa organickou architektúrou a do najmenších podrobností prepracovaným konceptom, výstavba projektu Sky Park bude v Bratislave skutočným unikátom," hovorí Juraj Nevolník, Development Director v spoločnosti Penta Investments. "Kvalitatívny, materiálový a technologický nadštandard je pre nás v tomto projekte priorita," dodáva.

V druhej etape Sky Parku ráta Penta s dvoma kancelárskymi budovami s celkovou prenajímateľnou plochou 55-tis. m². Jedna z dvoch administratívnych veží už má stavebné povolenie.

Penta-Sky-Park-4-X.jpg

Penta-Sky-Park-5-X.jpg

Penta-Sky-Park-6-X.jpg

Penta-Sky-Park-7-X.jpg

Penta-Sky-Park-8-X.jpg

Penta-Sky-Park-9-X.jpg

Penta-Sky-Park-10-X.jpg

Vizualizácie: Penta Investments

Podobné články