Pri bratislavskej Filiálke začínajú stavať štvrť Urban Residence

13.10.2016, Denisa Vološčuková | Reality, nové projekty, novostavby

Spustnutý areál bývalej železničnej stanice Filiálka v Bratislave ožije. Spoločnosť Lucron Development v jeho blízkosti rozbieha výstavbu novej obytnej štvrte. Za dva mesiace od spustenia predaja prvej etapy investor predal už polovicu bytov.

Filiálka v Bratislave dostane po 20 rokoch chátrania nového suseda v podobe bytových domov s názvom Urban Residence. V blízkosti Račianskej ulice momentálne prebieha príprava staveniska, ktoré by ku koncu tohto týždňa malo byť pripravené na spustenie výstavby. Popri štarte stavebných prác investor, ktorým je Lucron Development, začína aj predaj druhej etapy bytov v komplexe.

Urban-Residence-1-X.jpg


Mysleli aj na zelenú zónu a park

Autorom finálneho konceptu je ateliér Compass Architekti. Zámerom bolo oživiť verejný priestor na oboch stranách Račianskej ul. Projekt si od Račianskej zachová charakter mestskej triedy so službami a s obchodmi, kým na druhej strane bytového domu bude oddychová zelená zóna v podobe parku s rozlohou 6-tisíc m². Prechodné pasáže spájajúce Račiansku s vnútroblokom a Kukučínovou ulicou otvoria obytný komplex obyvateľom zo susedstva.

Bývalá Filiálka v hlasovaní občanov získala titul najschátralejšieho miesta v širšom centre Bratislavy, teraz pri tejto lokalite zmizne neporiadok a zvýši sa bezpečnosť. "Ľudia dostanú kultivované prostredie, obchody a služby, nové chodníky a cyklochodník. Vďaka pasážam bude vnútorný park a ihrisko slúžiť aj obyvateľom susedných domov. Lokalita bude mať moderný charakter pri zachovaní mestského vzhľadu," hovorí zástupca investora Peter Kavecký.

Urban-Residence-2-X.jpg


Príjemné miesto na bývanie

Projekt tvoria tri samostatné obytné budovy: sedemposchodový dom, ktorý bude lícovať Račiansku ul., druhý so siedmimi nadzemnými podlažiami a dvoma ustúpenými bude uzatvárať vnútroblok, tretí je navrhnutý ako 12-poschodový objekt. Realizáciu stavby má na starosti spoločnosť L-Construction, podieľajúca sa aj na projekte Arboria Parku v Trnave.

Záujemcovia si 3D model môžu pozrieť v predajnom mieste, ktoré je v sídle Lucronu Development v komplexe Apollo Business Centre II. Predajné miesto priamo na Filiálke pribudne v novembri.

Investor poskytne priestor aj občianskej vybavenosti v podobe reštaurácie, bistra, kaviarní či freshmarketu. Nový štandard bývania prinesú i moderné detaily ako kryté parkovisko bicyklov, parkovisko skútrov či nabíjacia stanica pre elektromobily. Názov Urban Residence napovedá, že ide o mestské bývanie. Štvrť chce osloviť najmä mladých ľudí, ktorí radi majú všetko poruke, najlepšie v pešej dostupnosti, a neboja sa využívať aj verejnú dopravu či bicykle.

Novinkou je okrem bytov koncept apartmánového bývania. Krátkodobé nájmy aj na menej ako 12 mesiacov sú na západe bežné a veľmi obľúbené. Slúžia nielen cudzincom ako prechodné bývanie, ale i mladým ľuďom, ktorí navyše ocenia platené služby spojené s údržbou bytu, ale aj upratovanie alebo práčovňu. Kolaudácia prvej etapy Urban Residence je naplánovaná na začiatok roku 2018.

Vizualizácie: Lucron Development

Podobné články