V Bratislave rozbiehajú projekt Sky Park, záujem oň je mimoriadny

05.12.2016, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Spoločnosť Penta Investments ako investor dnes v Bratislave rozbehla projekt Sky Park. Jeho rezidenčnú časť navrhla svetoznáma architektka Zaha Hadid (1950-2016), budú ju tvoriť tri 30-poschodové veže so 780 bytmi.

Spustenie predaja bytov v komplexe Sky Park je naplánované takisto na pondelok 5. decembra. Všetky tri rezidenčné veže získali koncom novembra t.r. stavebné povolenie, ich výstavba sa naplno rozbehne v najbližších týždňoch.

Penta-Sky-Park-1-X.jpg

 

Dokončenie výstavby v roku 2019

"Projekt Sky Park v Bratislave je skutočne výnimočný. Nielen svojou architektúrou, ktorej autorkou je jedna z najvplyvnejších architektiek sveta, ale aj lokalitou v centre mesta a verejnými priestormi určenými pre všetkých Bratislavčanov. Z perspektívy nových obyvateľov ponúkne úžasné výhľady na Bratislavu a kvalitné dispozície bytov, to všetko uprostred nového parku," hovorí Michal Padych, senior business development manažér v Pente Investments.

Dokončenie výstavby sa očakáva koncom roku 2019. Súčasťou projektu bude aj kvalitná občianska vybavenosť na rozlohe vyše 2-tisíc m² a viac ako 1 100 parkovacích miest, všetky v podzemí komplexu. V druhej etape Sky Parku Penta počíta s dvoma administratívnymi budovami s celkovou prenajímateľnou plochou 55-tis. m². Jedna z kancelárskych veží už má stavebné povolenie.

Penta-Sky-Park-4-X.jpg

Penta-Sky-Park-5-X.jpg

Penta-Sky-Park-6-X.jpg

Penta-Sky-Park-7-X.jpg


Mimoriadne veľký záujem

V prvej fáze predaja bude investor postupne kontaktovať všetých záujemcov, ktorí sa v uplynulých týždňoch prihlásili cez web skypark.sk. "Predbežný záujem o Sky Park nás ohromil. V priebehu niekoľkých týždňov sa nám prihlásilo vyše 3-tis. záujemcov, čo niekoľkonásobne prevyšuje ponuku bytov v projekte," vysvetľuje Jozef Šimek, šéf predaja v Pente Investments.

"Odporúčam preto všetkým, čo tak ešte neurobili, nechať svoj kontakt na webe projektu, aby boli zaradení do predaja ešte v prvej fáze," dodáva J. Šimek. Na stránke skypark.sk záujemcovia zároveň nájdu aj podrobné informácie o projekte vrátane dispozícií bytov a cenníka. Môžu navštíviť i nové predajné miesto v priestoroch Digital Parku II, kde je vystavený aj model Sky Parku.

Penta-Sky-Park-8-X.jpg

Penta-Sky-Park-9-X.jpg

Penta-Sky-Park-10-X.jpg

Penta-Sky-Park-11-X.jpg


Bude tu aj nový mestský park

Autorkou projektu, ktorého súčasťou bude aj nový mestský park, bola nedávno zosnulá, svetovo uznávaná architektka a dizajnérka Zaha Hadid. Jej koncept počíta s minimálnou zastavanou plochou a prinesie nový mestský park v centre Bratislavy s rozlohou viac ako 20-tis. m². Popri výstavbe Sky Parku má investor v pláne aj rekonštrukciu fasády historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Penta-Sky-Park-2-X.jpg

Penta-Sky-Park-12-X.jpg

Penta-Sky-Park-13-X.jpg

Penta-Sky-Park-14-X.jpg

Penta-Sky-Park-15-X.jpg

Penta-Sky-Park-16-X.jpg

Vizualizácie: Penta Investments

Podobné články