Vytúžené bývanie je na dosah ruky. Čo všetko si treba vopred zvážiť?

23.05.2017, ABC-bývanie.sk | Reality, nové projekty, novostavby

Hľadáte riešenie bytovej otázky, no zdá sa vám, že je v nedohľadne? Podobnému problému čelí veľa ľudí hľadajúcich teplo domova. Kúpa akejkoľvek nehnuteľnosti je okamih, ktorý si treba poriadne zvážiť.

Ak premýšľate o kúpe nehnuteľnosti na bývanie, prinášame vám zopár návodov na odpovede, ktoré by ste mali poznať skôr, ako sa byt stane vaším novým domovom.

Tarjane-Dubravka-1-X.jpg


Bezpečnosť aj občianska vybavenosť

Aj ten najhodnotnejší byt, ak je umiestnený v nevhodnej lokalite, stratí na svojej cene. Je to tak, poloha nehnuteľnosti plní pri rozhodovaní o jej kúpe dôležitú úlohu a výrazne sa podpisuje aj na cene. Netreba zabúdať na fakt, že lokalita, v ktorej byt leží, je podstatná teraz a bude aj o niekoľko rokov.

Platí to v prípade, že by ste byt chceli predať. Kto by chcel bývať v problémovej štvrti? Okrem bezpečnosti ide aj o občiansku vybavenosť blízkeho okolia. Školy, škôlky, obchody, zdravotnícke zariadenia, dopravná infraštruktúra či dostatok možností na oddych rozmanitého druhu – všetko sú to body, o ktoré by sa malo kvalitné bývanie oprieť.


Dispozičné riešenie bytu

O priestrannosti a praktickosti bytového priestoru napovie nielen to, či ide o jedno-, dvoj- alebo trojizbový byt. Rozhodne aj jeho dispozičné riešenia, ktoré – ak je dobré, spraví aj z "dvojizbáku" prekvapivého obra.

Na realitnom trhu sú v kurze práve menšie byty zasadené do atraktívnej lokality. Tým nadobúdajú cenu, aká môže byť pre vás zaujímavá aj v prípade, že byt kúpite a chcete ho "posunúť ďalej". Ak hľadáte podobne atraktívne bývanie, kliknite na portál TopReality.sk. Trh s nehnuteľnosťami vám na žiadnom inom mieste neponúkne viac.


Vlastniť je istota

Voliť prenájom alebo kúpu? Byty na predaj aj prenájom majú svoje pre i proti a v prvom rade bude záležať na vašej finančnej situácii. Je jasné, že vlastné je vlastné. Nie každý však z vrecka vytiahne pár desiatok tisíc na nové bývanie. Ak si preto beriete úver, riskujte čo najmenej a všetko si dobre zrátajte, nech splácanie zvládate relatívne bez problémov. Na druhej strane, nie je lepšie pomaly splácať vlastné bývanie, ako dávať stovky eur za nájom?

Ilustračné foto: YIT Home

Podobné články