Postaviť sa mestám na nohy pomáhali aj dobrovoľníci z PSS

13.06.2016, Radovan Slobodník | Správy z firiem

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) sa zapojila do najznámejšieho dobrovoľníckeho projektu Naše mesto. Tridsať PSS-károv pomáhalo revitalizovať okolie a záhradu Detského domova a Krízového centra v Bratislave, ktoré zastrešuje občianske združenie Brána do života. PSS už dlho patrí medzi spoločensky zodpovedné firmy. Podporuje charitatívne projekty, športové podujatia a aktivity s environmentálnou tematikou.

PSS-Nase-mesto-2-X.jpgV piatok 10. júna 2016 sa tridsať zamestnancov PSS stalo prvý raz súčasťou celoslovenskej dobrovoľníckej aktivity Naše mesto, ktorú každoročne organizuje Nadácia Pontis v spolupráci s firmami zoskupenými v združení Engage. PSS-kári si vybrali aktivity spojené s revitalizáciou záhrady a so skrášlením exteriéru krízového centra a detského domova zastrešenými občianskym združením Brána do života v Bratislave. Vytrhávaním buriny, pílením starých stromov, rezaním kríkov, čistením betónových hrantov, ako aj poskladaním mozaiky zútulnili okolie krízového centra.

"Prvá stavebná sporiteľňa pomáha zabezpečiť bývanie pre všetkých, od najmenších až po dôchodcov. Preto sme sa rozhodli pomôcť združeniu Brána do života, ktoré poskytuje azylové bývanie obetiam domáceho násilia a poskytuje bývanie mladým dospelým v núdzi. Rozvíja tak ich samostatnosť pri zapojení sa do bežného života. Tento rok sme sa do Nášho mesta zapojili prvýkrát, ale určite nie posledný," uviedol člen predstavenstva PSS David Marwan, ktorý sa na jeden deň stal tiež dobrovoľníkom.

PSS-Nase-mesto-3-X.jpg

V piatok a v sobotu takmer 9 500 dobrovoľníkov pomáhalo v rozličných kútoch Slovenska. V 28 mestách skrášľovali parky a verejné priestory, maľovali ploty škôl, venovali sa seniorom a ľuďom v núdzi. "My sme tento rok stavili na prácu v prírode, v záhrade. Výsledok stojí za to. Klienti krízového centra si budú môcť užívať vynovený a vyčistený priestor. Sme radi, že sme sa do tohto projektu zapojili, pretože ľudská pomoc prináša svoje ovocie. Priniesla ho aj nám. Úsmev na tvárach ľudí z občianskeho združenia Brána do života a poďakovanie nám dávajú viac sily, aby sme sa zapojili aj o rok," uzatvára D. Marwan.

PSS-Nase-mesto-1-X.jpg

Foto: PSS

Podobné články