Protherm Production v Skalici hľadá nových zamestnancov

07.09.2016, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Závod na výrobu kotlov Protherm Production v Skalici hľadá nových zamestnancov. V rámci náboru prijme dve desiatky pracovníkov do výroby. Zároveň sa obzerá po desiatich zamestnancoch pre svoje oddelenie nákupu.

Práca na oddelení nákupu v Protherme je spojená s cestovaním, so stretávaním zaujímavých ľudí, s poznávaním krajín a využívaním cudzích jazykov. "Sme otvorení voči uchádzačom z celého Slovenska," hovorí Jana Kožuchová, vedúca oddelenia nákupu v Protherme Production.

Protherm-ludia-1-X.jpg

 Areál závodu Protherm Production v Skalici


 

Nákupcovia sú doma i na cestách

Nákupcovia pravidelne cestujú po celej Európe a do Ázie. Rokujú s dodávateľmi, často so svetovými hráčmi. V porovnaní s inými slovenskými firmami je práca nákupcu pre koncern Vaillant Group oveľa rozmanitejšia. Znamená aj sledovanie vývoja na trhu, nových trendov, pripravovanie stratégií a tvorivú spoluprácu s vývojármi.

V Protherme je dopyt najmä po skupinových nákupcoch, ktorí strategicky podporujú nákup v rámci koncernu. Nesmierne dôležitá je perfektná znalosť angličtiny. "Uprednostňujeme vysokoškolsky vzdelaných uchádzačov s technickým či ekonomickým zameraním. Šancu majú aj absolventi," vysvetľuje J. Kožuchová. Protherm Production je súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group a momentálne zamestnáva viac ako 500 ľudí.

Protherm-ludia-6-X.jpg

 Bežný deň na oddelení nákupu v Protherme Production


 

Hľadajú aj ľudí do výroby

Do výroby Protherm Production hľadá dve desiatky operátorov na montážne linky. Montáž vykurovacích zariadení bez problémov zvládnu aj ženy, externí študenti či dôchodcovia. "Ťažkej práce pri montážnej linke sa obávať netreba. Špičkové technológie dnes montáž značne uľahčujú, stačí len jednoduché zaškolenie," poznamenáva Zuzana Šimonovičová, manažérka pre ľudské zdroje v Protherme Production.

V závode používajú najmodernejšie elektronické pracovné postupy. Od montážnika sa viac ako sila vyžaduje trpezlivosť a pozornosť. Moderné výrobné haly závodu na zhotovovanie kotlov v Skalici sú presvetlené a nehlučné.

"V závode si zakladáme na príjemnom prostredí. Interiér výrobnej haly je čistý, komfortný a členený na niekoľko zón, nechýba ani zázemie na oddych," opisuje Z. Šimonovičová. Okrem zaujímavého finančného ohodnotenia ponúka Protherm zamestnancom mnohé benefity, napríklad príspevky k životným jubileám, zľavy na nákup výrobkov či zaujímavé športové a kultúrne podujatia pre pracovníkov a ich rodiny počas roku.

Protherm-ludia-2-X.jpg

Protherm-ludia-4-X.jpg   Protherm-ludia-5-X.jpg

 Montáž kotlov v skalickom závode Protherm Production


 

Foto: Protherm Production

Podobné články

 • Immofinanz otvoril nové nákupné centrum Vivo! v poľskom Krosne

  Immofinanz-Vivo-2-X.jpg

  Rakúska spoločnosť Immofinanz otvorila nové obchodné centrum Vivo! v poľskom meste Krosno. Je to len 35 kilometrov od hranice so Slovenskom, v nákupnom stredisku s plochou vyše 21-tisíc m² je zhruba 70 obchodov.

 • Postaviť sa mestám na nohy pomáhali aj dobrovoľníci z PSS

  PSS-Nase-mesto-3-X.jpg

  Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) sa zapojila do najznámejšieho dobrovoľníckeho projektu Naše mesto. Tridsať PSS-károv pomáhalo revitalizovať okolie a záhradu Detského domova a Krízového centra v Bratislave, ktoré zastrešuje občianske združenie Brána do života. PSS už dlho patrí medzi spoločensky zodpovedné firmy. Podporuje charitatívne projekty, športové podujatia a aktivity s environmentálnou tematikou.

 • Baumax na Slovensku po 20 rokoch pravdepodobne skončí

  Baumax-X.jpg

  Obchodný reťazec Baumax sa má v rámci reštrukturalizácie siete stiahnuť zo Slovenska. Po vyše 20 rokoch by mal jeho predajne prevziať nemecký obchodný reťazec Obi. Dôvodom sú finančné problémy.

 • Výrobca strešnej krytiny Mediterran sa mení na Terran

  Terran-3-X.jpg

  Výrobca strešnej krytiny a kompletného príslušenstva Mediterran mení stratégiu. Firma sa chce viac zamerať na trhy strednej Európy a zavŕšila svoj rebranding zmenou názvu značky na Terran.

 • Vaillant otvoril v Nemecku stálu výstavu o svojej histórii

  Vaillant-expo-8-X.jpg

  Od najstarších spôsobov ohrievania vody v domácnostiach po najmodernejšie technológie vykurovania pomocou ekologických tepelných čerpadiel a novej generácie úsporných kondenzačných kotlov.

 • Velux mal vlani na Slovensku úspešný rok, firma je spokojná

  Velux-okno-3-X.jpg

  Výrobnému závodu spoločnosti Velux v Partizánskom sa v roku 2014 mimoriadne darilo, obchodná jednotka Veluxu na Slovensku zas úspešne uviedla na trh inovovaný produkt.