Spotrebiče Gorenje uspeli v súťaži Red Dot Design Award 2017

08.07.2017, Petra Liptajová | Správy z firiem

Multifunkčné rúry Gorenje a nová generácia varných dosiek tejto značky zvíťazili spomedzi 5 500 prihlásených výrobkov z 54 krajín. Skupina Gorenje získala cenu za priemyselný dizajn už 18-krát po sebe.

Gorenje-Red-Dot-3-X.jpgVyše 40 nezávislých dizajnérov, profesorov dizajnu a špecializovaných novinárov testovalo a pozorne hodnotilo každý produkt. Porota napokon udelila čestné uznanie za dobre koncipované detailné riešenie, cenu Red Dot za vysokú kvalitu dizajnu a Red Dot: Best of the Best za špičkovú dizajnovú kvalitu. Skupina Gorenje získala až štyri ocenenia Red Dot za multifunkčné rúry Gorenje, novú generáciu plynových varných dosiek Gorenje a dve ocenenia Red Dot: Best of the Best pre novú generáciu prémiových práčok a sušičiek Asko.

"Multifunkčné rúry a nová generácia plynových varných dosiek Gorenje sú výsledkom výskumu a rešpektovania preferencií zákazníkov. Náš projektový tím a širší výskumno-vývojový tím sa snažil zjednodušiť kľúčové postupy pri každodennej príprave pokrmov. Tento rok sme osobitne hrdí na dve ocenenia Red Dot: Best of the Best, ktoré získala naša prémiová značka Asko za novú generáciu práčok a sušičiek," hovorí Lidija Pritržnik, riaditeľka produktového dizajnu Gorenje.

Gorenje-Red-Dot-2-X.jpg

"Víťazi Red Dot potvrdzujú, že kvalitný dizajn a ekonomický úspech idú ruka v ruke. Ocenenie Red Dot udelené nekompromisnou porotcov je pre výrobcov dôkazom úrovne dizajnu a svedčí o tom, že stratégia je dobrá," poznamenáva Peter Zec, zakladateľ a generálny riaditeľ súťaže Red Dot Award.

V spoločnosti Gorenje Group je dizajn dôležitou súčasťou všetkých vízií. Cieľom firmy je stať sa najinovatívnejším výrobcom domácich spotrebičov na svete. Gorenje vďaka typickej tvári svojich výrobkov a spolupráci s renomovanými svetovými dizajnérmi už niekoľko rokov udáva trendy v dizajne domácich spotrebičov.

Gorenje-Red-Dot-1-X.jpg

Inovácie a prémiový segment sú piliermi stratégie Gorenje do roku 2020, ktorú skupina realizuje a podporuje investíciami do vývoja nových modelov. Gorenje Group tento rok do tejto kategórie investuje bezmála 3 percentá svojich celkových výnosov, ktoré v roku 2016 dosiahli 1,26 miliardy eur.

Foto: Gorenje

Podobné články

 • Kika bude už aj v Nitre, prví kupujúci dostanú poukážku na nákup

  Kika-Nitra-2-X.jpg

  Kika Nábytok bude mať novú predajňu, otvoria ju v obchodnom komplexe Centro Nitra. Slávnostné otvorenie pobočky s moderátorkou Miriam Šmahel Kalisovou budú sprevádzať špeciálne akcie bohatý program.

 • Klimatizácia patrí medzi "smart" výbavu inteligentných domácností

  Daikin-4-X.jpg

  Inteligentné riešenia – smartfóny, smart houses, smart doprava a mnohé iné, sa stávajú bežnou súčasťou každodenného života. Inováciám sa nevyhli ani klimatizačné systémy. Tie moderné poskytujú maximálny užívateľský komfort a úsporu energie.

 • Kika Nábytok má od polovice februára nový e-shop aj web

  Web-Kika-5-X.jpg

  Kika Nábytok Slovenská republika spustila v polovici februára nový webový portál, ktorého súčasťou je aj služba e-commerce. Doručiť tovar kamkoľvek na Slovensku firma dokáže do troch pracovných dní.

 • Postaviť sa mestám na nohy pomáhali aj dobrovoľníci z PSS

  PSS-Nase-mesto-3-X.jpg

  Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) sa zapojila do najznámejšieho dobrovoľníckeho projektu Naše mesto. Tridsať PSS-károv pomáhalo revitalizovať okolie a záhradu Detského domova a Krízového centra v Bratislave, ktoré zastrešuje občianske združenie Brána do života. PSS už dlho patrí medzi spoločensky zodpovedné firmy. Podporuje charitatívne projekty, športové podujatia a aktivity s environmentálnou tematikou.

 • Reklamácie? Slováci sa poväčšine zdráhajú domáhať sa svojich práv

  28c-shutterstock_153991781-hadka-2-X.jpg

  S reklamovaním akéhokoľvek kúpeného tovaru má za minulý rok skúsenosť každý druhý Slovák. Ak však Slováci neboli spokojní s poskytovanými službami, zväčša nad tým mávli rukou a nechali to tak.

 • Kde sa zbaviť stavebného odpadu? Nová aplikácia vám to ukáže

  1a-bin-36016_1280-1-X.jpg

  Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) podporila vývoj mobilnej aplikácie Green Bin. Tá umožňuje identifikovať najbližšie zberné dvory na odovzdanie stavebného odpadu, elektroodpadu a iných druhov odpadu, ktoré možno recyklovať alebo vyžadujú bezpečnú likvidáciu.