Päť tipov a rád, čo vás presvedčia, aby ste neváhali s kúpou sušičky

09.02.2017, Petra Liptajová | Žena, deti, rodina, zdravie

Sušička dnes už nie je žiadny luxus, ale nenahraditeľná pomoc v boji s nekonečnými hromadami bielizne. Ak váhate, či do tohto spotrebiča investovať, máme pre vás päť tipov, ktoré vás presvedčia.

Gorenje-susicky-4-X.jpg1. Koniec žehleniu

Sušičky dokážu bielizeň vysušiť tak, aby jej žehlenie už nebolo nutné. Nová technológia v starostlivosti o bielizeň SteamTech využíva na odstránenie krčenia a priehybov paru. Žehlenie bielizne z bavlny a zo zmiešaných látok bude oveľa jednoduchšie alebo dokonca nebude vôbec potrebné. Program parného sušenia pre košele poteší najmä toho, kto žehlenie naozaj nemá rád. Jednoducho vložíte až päť čistých košieľ do sušičky, počkáte 20 minút a para odstráni pokrčenie za vás. Technológiu ponúka napríklad sušička Gorenje D98F65F.


2. Stop vlhkosti

Sušička vyrieši aj problém zvýšenej vlhkosti v domácnosti spôsobenej praním a vešaním bielizne v byte. Vnútro sušičiek Gorenje je dostatočne veľké a dokáže vysušiť aj objemné tkaniny. Byt už nebudete mať plný mokrej bielizne a vyhnete sa aj roseniu okien či vzniku nadmernej vlhkosti, ktorá môže viesť až k vzniku plesní. Sušičky Gorenje SensoCare ponúkajú optimalizované programy sušenia, ktoré vedia bez problémov vysušiť všetky typy šatstva vrátane blúzok, košieľ či jemnej spodnej bielizne.

Gorenje-susicky-1-X.jpg


3. Vždy voňavá bielizeň

Máte doma bielizeň, ktorá ešte nie je špinavá, no pomohlo by osviežiť ju? Sušička dokáže vyriešiť aj tento problém. Funkcia Refresh bola špeciálne navrhnutá na osvieženie čistého oblečenia a tkanín. Studený vzduch účinne odstraňuje nepríjemné pachy z inak čistého oblečenia, čím vám ušetrí čas.

Gorenje-susicky-2-X.jpg


4. Pomoc alergikom

Ak máte doma alergika, mali by ste pri výbere sušičky dbať na kvalitu filtra. Gorenje má mimoriadne výkonný filtračný systém, ktorý sa postará až o 40 percent účinnejšie filtrovanie vzduchu, ako majú iné zariadenia. Skladá sa zo špeciálneho 3D filtra, ktorý je nainštalovaný pred kondenzačnou jednotkou, filtra na dverách sušičky a filtra v bubne. Systém filtrov zachytí aj tie najmenšie čiastočky a nečistoty z oblečenia. Spolu s bubnom, ktorý dodáva silu záporných iónov, tak sušička odstráni takmer všetky alergény.

Gorenje-susicky-3-X.jpg


5. Jednoduché použitie a úspora

Sušička bielizne sa môže ľahko stať vaším najlepším domácim spojencom, najmä ak vás naháňa čas. Nielenže nemusíte žehliť a vešať mokrú bielizeň, ale zapamätá si aj vaše nastavenia, ktoré nebudete musieť opakovane zadávať. Pri konkrétnom programe už bude vedieť, či ste použili funkciu ExtraDry, nižšiu teplotu sušenia, funkciu osvieženia alebo funkciu zabraňujúcu krčeniu. Vysoká energetická účinnosť, vďaka ktorej ušetríte až polovicu energie v porovnaní so spotrebičmi v energetickej triede A, vás už len utvrdí v tom, že kúpou sušičky určite nestúpite vedľa.

Foto: Gorenje

Podobné články