Vianočné stolovanie si voľte tak, aby sa páčilo najmä vám

16.11.2016, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Vo väčšine domácností sa jedálenský stôl slávnostne prestiera len párkrát do roka. Okrem rodinných osláv si dávame najviac záležať na vianočnom prestieraní. Každé stolovanie vytvára jedinečnú príležitosť pripraviť pre našich blízkych niečo výnimočné.

Štedré stolovanie si pripravte podľa tohtoročných trendov a vychutnajte si chvíle s rodinou počas najkrajších sviatkov v roku. A aké trendy prináša rok 2016? Paradoxne, nie je to nič nové. Najtrendovejším sa tohto roku stal vintage štýl v kombinácii s prírodnými materiálmi. Dôraz sa kladie na retrodizajn, dekorácie v zemitých tónoch s nádychom patiny či netradičné predmety, ako sú staré hračky alebo drobné úžitkové predmety z minulosti, ktoré možno využiť práve ako dekorácie.

Vianoce-Kika-1-X.jpg

Farby tohtoročnej vianočnej sezóny budú lahodiť všetkým, ktorí nemajú v obľube výrazné krikľavé tóny ako žiarivomodrá, ohnivooranžová či sýtoružová. Farby Vianoc 2016 sa nesú v neutrálnych odtieňoch prírodnej hnedej, jemnej staroružovej, slávnostnej bordovej či luxusnej tmavomodrej.

Vianoce-Kika-3-X.jpg

Z prírodného štýlu sa tešia obľube najmä drevené dekorácie v podobe stojanov na servítky či netradičných menoviek, ktoré sa dajú využiť ako príťažlivý doplnok na slávnostnom stole. Nič nepokazíte ani šiškami či prestieraním pod taniere z vrecoviny.

Vianoce-Kika-4-X.jpg

Trend s motívom zvieratiek pokračuje aj tento rok. Soby, jelene, medvede, líšky, ale aj sovy na hodvábnych obrúskoch a servítkach dodajú tú správnu rozprávkovú atmosféru každému stolu.

Vianoce-Kika-8-X.jpg   Vianoce-Kika-7-X.jpg

Tí, ktorým vyhovuje overená klasika a neradi experimentujú, môžu siahnuť po tradičných vianočných farbách, ako sú červená, zelená, zlatá a biela. Základom je obrus, ktorý slúži ako podklad, ostatné dekorácie vyniknú už samé. Aranžmány sa dajú vyčariť aj z ovocia, ktoré krásne prevonia celú miestnosť. Žiarivé svetlo sviečok v svietnikoch rozmanitého druhu, konáriky s arómou ihličia i štýlové misy plné tradičných špecialít dodajú slávnostnému stolu ten správny duch Vianoc. Bodkou na záver môžu byť trblietavé flitre rozličných tvarov rozsypané po stole. Pozor však dajte na najmenších, ktorí s obľubou konzumujú všetko, čo vidia na stole.

Vianoce-Kika-5-X.jpg

Výber dekorácií je dnes naozaj široký. Hoci sa trendy menia každý rok a všetci chceme mať doma moderné Vianoce, netreba sa držať nových trendov zubami-nechtami. Treba myslieť na to, aby sa vaša voľba hodila do domácnosti a vianočné prestieranie tvorilo súlad so štýlom, v akom máte zariadený interiér. A samozrejme, nezabudnite myslieť na to, že vianočná výzdoba je tu pre radosť vás a vašej rodiny. A preto si Vianoce spravte také, aby sa páčili najmä vám. Nechajte sa inšpirovať v obchodných domoch Kika a na www.kika.sk.

Vianoce-Kika-6-X.jpg

Foto: Kika

Podobné články