Vstavané rúry Mora a Gorenje uspeli v teste časopisu dTest

09.11.2016, Petra Liptajová | Žena, deti, rodina, zdravie

V testovaní uznávaného časopisu dTest uspeli vstavané rúry Mora a Gorenje. Mora VT 548 MX zvíťazila v konkurencii 13 porovnateľných výrobkov, rúra Gorenje BO73CLI získala známku Dobrá kvalita.

Mora-Gorenje-3-X.jpgOktóbrové testovanie vstavaných rúr časopisu dTest pozostávalo z niekoľkých skúšok. Najväčšiu váhu mala kvalita pečenia rozličných druhov pokrmov. Popritom sa testovala schopnosť zariadenia distribuovať horúci vzduch rovnomerne po celom vnútornom priestore, rýchlosť predhriatia rúry, stabilita nastavenia teploty, spotreba, ale aj ovládanie, hlučnosť či bezpečnosť.

Časopis testuje výrobky v nezávislých skúšobniach a laboratóriách, čo zaručuje objektivitu výberu a výsledku. Celkové hodnotenie toho-ktorého výrobku sa skladá z viacerých čiastkových skúšok, výsledná známka sa udáva v percentách. Maximum je 100 perc., keď produkt vyhovie úplne všetkým kritériám.

Vstavané rúry strácali známky v dTeste najmä pri kolísajúcej teplote, náročnom čistení alebo prílišnom zohrievaní povrchu spotrebiča. Najlepšie v testovaných kritériách obstála Mora VT 548 MX, a to so 66 perc. Rúra Gorenje BO73CLI so 63 perc. získala za tento výsledok od časopisu známku kvality.


Tradičná aj moderná značka Mora

Víťaza testu, vstavanú rúru Mora VT 548 MX, možno ovládať pomocou zatláčacích gombíkov s osvetlením, vďaka ktorému sú pri obsluhe zreteľné. Pečenie uľahčí programovateľný čas i špeciálny rýchly predhrev (200 °C za šesť minút). Pre veľké rodiny alebo stretnutia s priateľmi je praktický najmä objem rúry až 67 litrov. Bezpečie v kuchyni zabezpečia teleskopické výsuvné rošty, ale aj chladiaci systém dvierok rúry a ich komfortné zatváranie, vďaka ktorému nehrozí popálenie.

Veľmi jednoduchý je aj program čistenia rúry. Stačí naliať pol litra vody na plech na pečenie, umiestniť ho na dno rúry a zvoliť funkciu Water system. Nečistoty rozpustí para vytvorená ohrievaním. Potom stačí už len utrieť vnútro rúry handričkou, bez použitia čistiacich prostriedkov. Poteší aj energetická trieda A, ktorá šetrí energiu.

Mora-Gorenje-1-X.jpg

 Vstavaná rúra Mora VT 548 MX obstála v kritériách časopisu dTest najlepšie, získala 66 perc.


 

Dizajnová rúra s Dobrou kvalitou

V skúškach časopisu dTest uspela aj vstavaná rúra Gorenje BO73CLI. V konkurencii multifunkčných rúr získala 63 perc. a známku Dobrá kvalita. Vstavaná rúra novej generácie Gorenje BO73CLI je zaujímavá najmä inovatívnym HomeMade zaobleným tvarom, ktorý je inšpirovaný tradičnou pecou na drevo.

Umožňuje voľnú cirkuláciu horúceho vzduchu rovnomerne zo všetkých strán, takže jedlo je vždy dobre upečené. V kombinácii so systémom MultiFlow 360° rúra zvládne pečenie až na piatich úrovniach súčasne, napríklad pizzu a pečivo naraz, a bez toho, aby sa pomiešali vône a chute.

Vstavaná rúra Gorenje BO73CLI má objem 67 litrov a podobne jednoduchý systém čistenia, vďaka čomu už nie je tento úkon nepríjemný. Potrebujete len pol litra vody v pekáči a funkcia AquaClean zmäkčí pomocou pary mastnotu a zapečené škvrny. Vzápätí ich stačí jednoducho utrieť handričkou. Údržbu rúry uľahčuje aj odolný, hladký povrch SilverMatte. Bez mikropórov povrchy rúry a plechov odolajú aj najvyšším teplotám, mikrovlnám či pare, preto vnútrajšok rúry zostane vždy bezpečný a sterilný.

Mora-Gorenje-2-X.jpg

 Rúra Gorenje BO73CLI získala v teste 63 perc. a dostala známku Dobrá kvalita


 

Foto: Mora, Gorenje

Podobné články