Firewin od Knauf a nové riešenia na protipožiarnu ochranu budov

09.11.2016, Martin Kasarda | Materiály, technológie, konštrukcie

Pasívna požiarna ochrana Knauf Firewin ponúka komplexný systém protipožiarnej ochrany budov. Využitím tohto systému sa významným spôsobom spomalí šírenie ohňa a zvýši bezpečnosť.

Pasívna požiarna ochrana budov má za cieľ znížiť potenciálnu horľavosť stavebných materiálov a značne tak spomaliť prípadné šírenie ohňa. Umožní to tiež znížiť škody a postarať sa bezpečnejšiu evakuáciu v prípade ohrozenia.

Systémy Knauf Firewin prichádzajú s riešením, ktoré výrazne zvyšuje pasívnu požiarnu ochranu budov, čím skvalitňuje bezpečnosť prostredia. Steny a omietky Firewin sú kombináciou, ktorá prešla náročným testovaním na splnenie prísnych požiadaviek, aké sa na materiály so zvýšenou požiarnou ochranou kladú.

Knauf-ohen-1-X.jpg


Omietky a dosky

Systém tvoria dosky, ktorých protipožiarna ochrana ponúka tri stupne úrovne podľa potreby technických riešení, a nehorľavé omietky.

Knauf Firewin Red Piano je základná sadrokartónová doska so zlepšenými akustickými vlastnosťami, ktorá slúži na pasívnu požiarnu ochranu oceľových aj drevených konštrukcií. Jej požiarna odolnosť je 30 až 90 minút, čo je kategória A2 vhodná pre interiéry.

Vyššiu úroveň ochrany ponúka Knauf Fireboard, čo je špeciálna sadrovláknitá doska pre potenciálne viac ohrozené konštrukcie, ako sú šachty a šachtové steny, podhľady, obkladov stĺpov a nosníkov či opláštenie vzduchotechnických kanálov. Svojou požiarnou odolnosťou patrí do kategórie A1 s predpokladanou výdržou do 180 minút.

Knauf Vermiboard je takisto certifikovaná v kategórii A1. Je to žiaruvzdorná, nehorľavá vermikulitová doska vyvinutá pre náročné aplikácie pasívnej požiarnej ochrany vrátane vzduchotechnického potrubia, uhlíkových lamiel, káblových kanálov a potrubia na odvádzanie tepla a dymu.

Knauf Vermiplaster Indoor a Knauf Sibaterm Outdoor sú protipožiarne omietky kategórie A1, určené podľa potreby na vnútorné alebo vonkajšie použitie.


Navrhnúť a ochrániť

Systém protipožiarnej ochrany Firewin prichádza teda s veľmi efektívnym a zároveň jednoduchým riešením. Spoločnosť Knauf ponúka aj expertné poradenstvo špeciálne v tých oblastiach, kde sa vyžaduje zvýšená bezpečnosť. Pripraviť optimálne riešenia znamená zvýšiť bezpečnosť budov a významne znížiť potenciálne škody, aké by mohol oheň napáchať, ale predovšetkým zabezpečiť lepšiu ochranu ľuďom, ktorí sa v budovách zdržiavajú. Viac informácií je TU.

Foto: Knauf

Podobné články