Bratislavský Central má nového vlastníka, Allianz Real Estate

18.01.2016, Kateryna Matušková | Správy z firiem

Nákupné centrum Central, jedno z kľúčových nákupných stredísk v Bratislave, zmenilo majiteľa. Central otvorili v októbri 2012, dnes je tu vyše 150 maloobchodných prevádzok.

Developerská firma Immocap, pôsobiaca v SR od roku 1996, predala 100 percent akcií Centralu koncom roku 2015 spoločnosti Allianz Real Estate. Predajná cena dosiahla 175 miliónov eur, čo predstavuje najväčšiu transakciu v oblasti nehnuteľností na Slovensku v uplynulom roku.

Nákupné centrum Central bolo otvorené v októbri 2012 a pozostáva z viac ako 150 maloobchodných prevádzok s celkovou prenajímateľnou plochou 40-tisíc m². Na základe hlasovania odbornej poroty sa Central stal slovenskou Stavbou roku 2013.

Central-1-X.jpg

Získal aj medzinárodné uznanie ako Najlepší maloobchodný projekt v regióne strednej a východnej Európy na podujatá Europa Retail Real Estate Awards, ocenený bol tiež ako Development roku a spoločnosť Immocap sa stala Developerom roku v rámci realitných a developerských súťaží na Slovensku.

V roku 2014 Central získal strieborný certifikát medzinárodne uznávaného hodnotiaceho systému LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a stal sa prvým "zeleným" multifunkčným komplexom na Slovensku.

Nákupné stredisko Central je jedným z najobľúbenejších miest v Bratislave vďaka svojej strategickej polohe v centre hlavného mesta, výbornej dostupnosti a ideálnemu zloženiu nájomcov vrátane fitness/ wellness centra s plochou 2,3-tis. m² a zeleného strešného parku s rozlohou 6-tis. m².

Central-3-X.jpg

"Central sme postavili ako moderné a udržateľné nákupné centrum 21. storočia a spoločne s našimi partnermi v spoločnosti ECE sme vytvorili miesto, kde ľudia radi trávia svoj čas. Central je príbehom úspechu, a to nielen pre nás ako developerov, ale aj pre Bratislavu a jej občanov. Som rád, že nákupné centrum teraz v spoločnosti Allianz Real Estate získava silného a uznávaného partnera, ktorý je prísľubom jeho ďalšieho rozvoja a prosperity," hovorí Peter Lukeš, predseda predstavenstva firmy Immocap.

Foto: Immocap

Podobné články