Bratislavský Central má nového vlastníka, Allianz Real Estate

18.01.2016, Kateryna Matušková | Správy z firiem

Nákupné centrum Central, jedno z kľúčových nákupných stredísk v Bratislave, zmenilo majiteľa. Central otvorili v októbri 2012, dnes je tu vyše 150 maloobchodných prevádzok.

Developerská firma Immocap, pôsobiaca v SR od roku 1996, predala 100 percent akcií Centralu koncom roku 2015 spoločnosti Allianz Real Estate. Predajná cena dosiahla 175 miliónov eur, čo predstavuje najväčšiu transakciu v oblasti nehnuteľností na Slovensku v uplynulom roku.

Nákupné centrum Central bolo otvorené v októbri 2012 a pozostáva z viac ako 150 maloobchodných prevádzok s celkovou prenajímateľnou plochou 40-tisíc m². Na základe hlasovania odbornej poroty sa Central stal slovenskou Stavbou roku 2013.

Central-1-X.jpg

Získal aj medzinárodné uznanie ako Najlepší maloobchodný projekt v regióne strednej a východnej Európy na podujatá Europa Retail Real Estate Awards, ocenený bol tiež ako Development roku a spoločnosť Immocap sa stala Developerom roku v rámci realitných a developerských súťaží na Slovensku.

V roku 2014 Central získal strieborný certifikát medzinárodne uznávaného hodnotiaceho systému LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a stal sa prvým "zeleným" multifunkčným komplexom na Slovensku.

Nákupné stredisko Central je jedným z najobľúbenejších miest v Bratislave vďaka svojej strategickej polohe v centre hlavného mesta, výbornej dostupnosti a ideálnemu zloženiu nájomcov vrátane fitness/ wellness centra s plochou 2,3-tis. m² a zeleného strešného parku s rozlohou 6-tis. m².

Central-3-X.jpg

"Central sme postavili ako moderné a udržateľné nákupné centrum 21. storočia a spoločne s našimi partnermi v spoločnosti ECE sme vytvorili miesto, kde ľudia radi trávia svoj čas. Central je príbehom úspechu, a to nielen pre nás ako developerov, ale aj pre Bratislavu a jej občanov. Som rád, že nákupné centrum teraz v spoločnosti Allianz Real Estate získava silného a uznávaného partnera, ktorý je prísľubom jeho ďalšieho rozvoja a prosperity," hovorí Peter Lukeš, predseda predstavenstva firmy Immocap.

Foto: Immocap

Podobné články

 • HB Reavis ide do Nemecka, aktivity začína kúpou dvoch pozemkov

  HB-Reavis-London-2-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, potvrdila svoje plány na expanziu v Nemecku. V tlačovej správe informovala o dvoch akvizíciách v Berlíne a Drážďanoch s celkovou rozlohou 3,5 hektára.

 • Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

  Immofinanz-Stop-Shop-2-X.jpg

  Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.