Nové sklo od Guardianu vyniká značnou priepustnosťou svetla

23.11.2017, Michaela Ivaničová | Správy z firiem

Spoločnosť Guardian Glass rozšírila svoju ponuku protislnečných skiel SunGuard SuperNeutral (SN) o výrobok, ktorý v jej sortimente má tú najvyššiu priepustnosť svetla.

Sklá Guardian SunGuard SN 75 HT a SN 75 Ultra HT majú priepustnosť svetla 75 percent a 76 perc., čo je o 5 perc. a 6 perc. viac ako iné povrchovo upravené sklá radu Guardian SunGuard. Táto vysoká priepustnosť svetla umožňuje vlastníkom budov, architektom a dizajnérom účinne zavádzať prirodzené denné svetlo do svojich projektov.

Guardian-sklo-1-X.jpg

Sklo SunGuard SN 75 HT je vďaka svojej konzistencii, neutrálnemu vzhľadu a nižšiemu vonkajšiemu odrazu zároveň esteticky príťažlivé. Farebná neutrálnosť skla SunGuard SN 75 Ultra HT je značná, pretože sa vyrába zo skla Guardian UltraClear s nízkym obsahom železa. Vďaka tomu ponúka oveľa neutrálnejší tón pri pohľade zvonku aj zvnútra budovy.

Podobne ako vysokú priepustnosť Guardian SunGuard SN 75 HT má aj nízky solárny faktor (40 perc.) a nadpriemernú tepelnú účinnosť (Ug hodnota je 1.0 W/m².K), čo pomáha vyrovnávať úrovne teplôt v interiéri počas celého roku. Vďaka tejto kombinácii vlastností ponúka sklo SunGuard SN 75 HT príjemnejšie priestory na bývanie aj na prácu.

"Ľudia túžia po dennom svetle a potrebujú ho. Nezávislé štúdie ukázali, že prirodzené denné svetlo dokáže zvýšiť sústredenosť a má pozitívny vplyv na rozpoloženie, produktivitu a spokojnosť človeka," poznamenáva Nicolas Gouzou, produktový manažér spoločnosti Guardian Glass Europe.

Foto: Guardian

Podobné články

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

 • Protherm Production tento rok preinvestoval 3,6 mil. eur

  Protherm-4-X.jpg

  Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali v závode pribudnúť aj nové pracovné miesta.

 • Tesne pred Vianocami Nemci otvorili novú lanovku na Zugspitze

  Zugspitz-lanovka-5-X.jpg

  V Nemecku spustili novú lanovku na Zugspitze, najvyšší vrch Bavorských Álp. Jej výstavba stála 50 miliónov eur, plánovali ju a stavali šesť rokov. Stará lanovka doslúžila tento rok v apríli.

 • Rockwool má v Bohumíne európske centrum technických izolácií

  Rockwool-Panorama-2-X.jpg

  Miliardová investícia sa spoločnosti Rockwool vypláca, za prvých deväť mesiacov tohto roku objem výroby dosiahol takmer 80 percent produkcie vlaňajška. Rockwool tento rok pripravil novinku Rocklit a vylepšenie technických izolácií Klimafiix a Rockwool 800.