Protherm Production tento rok preinvestoval 3,6 mil. eur

31.12.2017, SITA | Správy z firiem

Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali v závode pribudnúť aj nové pracovné miesta.

Skalický závod vyrobil tento rok historicky najviac, rekordných pol milióna zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody. V tejto oblasti sa zaradil medzi top producentov v Európe. "V roku 2000 sme v Skalici začínali s 51-tisíc kusmi, dnes už vyrábame desaťnásobne viac," hovorí riaditeľ Prothermu Production Peter Kuba. Podľa neho sa pod rekordnú výrobu vykurovacích technológií podpísalo viacero faktorov.

Protherm-1-X.jpg

Protherm-2-X.jpg

 Výroba vykurovacích zariadení v skalickom Protherme Production


 

"Závod v Skalici dokázal, že má dostatočne kvalifikovaných pracovníkov, aby zvládol aj náročné zadania. Aj vďaka tomu nám neustále pribúdajú kompetencie a dlhodobo stabilne rastieme," pokračuje P. Kuba. V budúcom roku plánuje firma prijať desiatky nových pracovníkov.

Protherm-3-X.jpg

 Závod Protherm Production, Skalica


 

Protherm Production, s.r.o., Skalica, patrí pod nemecký koncern Vaillant Group a zhotovuje zložité elektrotechnické zariadenia. Ide o závesné aj stacionárne kotly, kondenzačné i nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody či vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. Svoje výrobky expeduje na 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Momentálne má skalický závod zhruba 540 zamestnancov. Súčasťou Prothermu Production je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12-tis. metrov štvorcových.

Protherm-5-X.jpg

 Protherm Production, základné čísla tohto roku (po kliknutí na infografiku sa predloha otvorí v novom okne)


 

Foto a infografika: Protherm Production

Podobné články

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

 • Nové sklo od Guardianu vyniká značnou priepustnosťou svetla

  Guardian-sklo-2-X.jpg

  Spoločnosť Guardian Glass rozšírila svoju ponuku protislnečných skiel SunGuard SuperNeutral (SN) o výrobok, ktorý v jej sortimente má tú najvyššiu priepustnosť svetla.

 • Rockwool má v Bohumíne európske centrum technických izolácií

  Rockwool-Panorama-2-X.jpg

  Miliardová investícia sa spoločnosti Rockwool vypláca, za prvých deväť mesiacov tohto roku objem výroby dosiahol takmer 80 percent produkcie vlaňajška. Rockwool tento rok pripravil novinku Rocklit a vylepšenie technických izolácií Klimafiix a Rockwool 800.

 • Thermo|Solar vypravil do Astany tri kamióny so solárnymi systémami

  Thermosolar-kolektor-2-X.jpg

  Ploché slnečné kolektory od Thermo|Solaru opäť po čase uspeli v Kazachstane. Na výrobu teplej vody pre univerzitu v hlavnom meste Astana je určených 210 slnečných kolektorov TS 300 s príslušenstvom.