Singapurský fond GIC kúpil firmu P3 Logistic Parks za 2,4 mld. eur

09.11.2016, Kristína Čambalová | Správy z firiem

Developerská skupina P3 Logistic Parks (P3) mení majiteľa. Singapurský investičný fond GIC podpísal dohodu o kúpe firmy P3 od doterajšieho majiteľa TPG Real Estate a jeho partnera Ivanhoé Cambridge.

Transakcia za 2,4 miliardy eur je najväčším obchodom na európskom trhu nehnuteľností v tomto roku. Podlieha ešte schváleniu regulačných orgánov a mala by sa ukončiť do konca tohto roku. "Sme veľmi spokojní s tým, že P3 sa dokázala zmeniť na vedúcu logistickú platformu v takom krátkom čase. Tento obchod zodpovedá našej vlastnej investičnej stratégii v Európe," hovorí prezident Ivanhoé Cambridge pre Európu Meka Burnel.

P3-Ian-Worboys-X.jpg"S podporou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge sa nám podarilo výrazne vzrásť na našich kľúčových trhoch, stali sme sa lídrom trhu a vymedzili sa ako zákaznícky orientovaná spoločnosť," poznamenáva riaditeľ P3 Ian Worboys (na snímke) a dodáva, že dlhodobá investičná stratégia GIC je v súlade ich doterajším prístupom.

TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge prevzali firmu P3 v roku 2013. Ako ďalej skupina informovala, P3 dokončila dlhodobé refinancovanie svojich aktivít v hodnote 1,4 mld. eur so skupinou medzinárodných finančných inštitúcií.

P3 Logistic Parks je vlastníkom, developerom a správcom európskych priemyselných nehnuteľností. Do portfólia P3 aktuálne patrí 163 moderných skladov v 62 parkoch. Ležia v deviatich krajinách a majú výmeru 3,3 milióna metrov štvorcových. Na Slovensku spoločnosť P3 vlastní a spravuje sedem priemyselných nehnuteľností v dvoch parkoch s prenajímateľnou plochou 227-tisíc m² a pozemky na výstavbu s plochou takmer 13-tis. m².

S podporou nového majiteľa a vďaka vlastníctvu pozemkov na potenciálnu výstavbu vyše 1,4 mil. m² nových skladov má P3 dobrú východiskovú pozíciu na ďalší rast. Developer momentálne buduje 11 nových projektov, do konca roku dokončí výstavbu s celkovou rozlohou 300-tis. m².

P3-Bratislava-X.jpg

P3-Horni-Pocernice-X.jpg

P3-Niedersachsenpark-PSA-X.jpg

P3-Blonie-X.jpg

P3-Piotrkow-X.jpg

P3-Savigny-X.jpg

 Niektoré z logistických parkov a komplexov spoločnosti P3 (zhora nadol): Bratislava, Praha - Horní Počernice (Česká republika), Niedersachsenpark (Nemecko), Blonie (Poľsko), Piotrków (Poľsko) a Savigny (Francúzsko)


 

Foto: P3 Logistic Parks

Podobné články

 • HB Reavis ide do Nemecka, aktivity začína kúpou dvoch pozemkov

  HB-Reavis-London-2-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, potvrdila svoje plány na expanziu v Nemecku. V tlačovej správe informovala o dvoch akvizíciách v Berlíne a Drážďanoch s celkovou rozlohou 3,5 hektára.

 • Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

  Immofinanz-Stop-Shop-2-X.jpg

  Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.