Singapurský fond GIC kúpil firmu P3 Logistic Parks za 2,4 mld. eur

09.11.2016, Kristína Čambalová | Správy z firiem

Developerská skupina P3 Logistic Parks (P3) mení majiteľa. Singapurský investičný fond GIC podpísal dohodu o kúpe firmy P3 od doterajšieho majiteľa TPG Real Estate a jeho partnera Ivanhoé Cambridge.

Transakcia za 2,4 miliardy eur je najväčším obchodom na európskom trhu nehnuteľností v tomto roku. Podlieha ešte schváleniu regulačných orgánov a mala by sa ukončiť do konca tohto roku. "Sme veľmi spokojní s tým, že P3 sa dokázala zmeniť na vedúcu logistickú platformu v takom krátkom čase. Tento obchod zodpovedá našej vlastnej investičnej stratégii v Európe," hovorí prezident Ivanhoé Cambridge pre Európu Meka Burnel.

P3-Ian-Worboys-X.jpg"S podporou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge sa nám podarilo výrazne vzrásť na našich kľúčových trhoch, stali sme sa lídrom trhu a vymedzili sa ako zákaznícky orientovaná spoločnosť," poznamenáva riaditeľ P3 Ian Worboys (na snímke) a dodáva, že dlhodobá investičná stratégia GIC je v súlade ich doterajším prístupom.

TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge prevzali firmu P3 v roku 2013. Ako ďalej skupina informovala, P3 dokončila dlhodobé refinancovanie svojich aktivít v hodnote 1,4 mld. eur so skupinou medzinárodných finančných inštitúcií.

P3 Logistic Parks je vlastníkom, developerom a správcom európskych priemyselných nehnuteľností. Do portfólia P3 aktuálne patrí 163 moderných skladov v 62 parkoch. Ležia v deviatich krajinách a majú výmeru 3,3 milióna metrov štvorcových. Na Slovensku spoločnosť P3 vlastní a spravuje sedem priemyselných nehnuteľností v dvoch parkoch s prenajímateľnou plochou 227-tisíc m² a pozemky na výstavbu s plochou takmer 13-tis. m².

S podporou nového majiteľa a vďaka vlastníctvu pozemkov na potenciálnu výstavbu vyše 1,4 mil. m² nových skladov má P3 dobrú východiskovú pozíciu na ďalší rast. Developer momentálne buduje 11 nových projektov, do konca roku dokončí výstavbu s celkovou rozlohou 300-tis. m².

P3-Bratislava-X.jpg

P3-Horni-Pocernice-X.jpg

P3-Niedersachsenpark-PSA-X.jpg

P3-Blonie-X.jpg

P3-Piotrkow-X.jpg

P3-Savigny-X.jpg

 Niektoré z logistických parkov a komplexov spoločnosti P3 (zhora nadol): Bratislava, Praha - Horní Počernice (Česká republika), Niedersachsenpark (Nemecko), Blonie (Poľsko), Piotrków (Poľsko) a Savigny (Francúzsko)


 

Foto: P3 Logistic Parks

Podobné články

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

 • Protherm Production tento rok preinvestoval 3,6 mil. eur

  Protherm-4-X.jpg

  Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali v závode pribudnúť aj nové pracovné miesta.

 • Tesne pred Vianocami Nemci otvorili novú lanovku na Zugspitze

  Zugspitz-lanovka-5-X.jpg

  V Nemecku spustili novú lanovku na Zugspitze, najvyšší vrch Bavorských Álp. Jej výstavba stála 50 miliónov eur, plánovali ju a stavali šesť rokov. Stará lanovka doslúžila tento rok v apríli.

 • Nové sklo od Guardianu vyniká značnou priepustnosťou svetla

  Guardian-sklo-2-X.jpg

  Spoločnosť Guardian Glass rozšírila svoju ponuku protislnečných skiel SunGuard SuperNeutral (SN) o výrobok, ktorý v jej sortimente má tú najvyššiu priepustnosť svetla.