Sprievodca vašimi úspechmi: do nového roku s poriadnym diárom

14.01.2016, ABC-bývanie.sk | Správy z firiem

Dali ste si novoročné predsavzatie? Chcete byť dochvíľnejší ako vlani? Pamätať si schôdzky a narodeniny klientov a kolegov? Alebo chcete cvičiť? Ideálnym a tichým pomocníkom pri evidencii a zlepšovaní vašej osobnej výkonnosti sú kvalitné zápisníky a diáre.

Hoci sú dnes na všetko dostupné rôzne aplikácie a softvér, aj top manažéri stále používajú fyzické diáre a zápisníky. Latinské príslovie Verba volant, scripta manet totiž znamená, že hovorené slová uletia a pominú, ale napísané pretrvá. Guru osobnej produktivity a time manažmentu, autor bestselleru GTD - Getting Things Done (Mať všetko hotové) David Allen považuje okamžité zapisovanie úvah, nápadov, myšlienok dokonca za elementárnu súčasť svojej metódy GTD.

Tripsy-diare-1-X.jpg


Diár, základ osobnej produktivity

Za posledných niekoľko rokov zaznamenávajú zápisníky a diáre renesanciu aj medzi nastupujúcou generáciou manažérov. Používajú ich nielen na poznámky písané textom, ale najmä pre vizuálne prezentácie a zápisky. Spopularizoval ich napríklad Dan Roam vo svojich Nápadoch na obrúsku alebo Mike Rohde v Príručke skečnoutingu. Praktická zmes kresieb a písma má síce isté formalizované pravidlá, ale je oveľa zábavnejšia ako stránky plné textu.

"Môžem len potvrdiť, že diáre a bloky sú každoročne stabilnou súčasťou objednávok a obľúbeným darčekom pre firemných klientov. Medzi naše najpredávanejšie určite patrí vreckový diár Metropol, ktorý je súčasťou kolekcie s konferenčnými doskami a portfóliom," hovorí Martin Majerník, prevádzkový riaditeľ TRIPSY Office Friendly. "Vyhľadávané sú tiež diáre Magnum s krúžkovou mechanikou a náhradnými náplňami. Majú elegantné priehradky na kreditné karty či vizitky, obsahujú kalendár i register," poznamenáva.


Evidujte si poznámky efektívne

Podaktorí používajú na zaznamenávanie poznámok diktafón, čo je však nepraktické. Skúste si niečo nahrať počas náhleho telefonátu a v rušnej kancelárii. Rýchla poznámka do diára situáciu vyrieši. Zapisovanie si poznámok na papieriky alebo voľný kancelársky papier je chaotické. Diár alebo farebný zápisník máte stále na očiach. Aj vaši kolegovia.

"V ponuke máme rozličné farby, odtiene a dizajnové povrchy. Napríklad exkluzívne poznámkové bloky Leitz Style sú dostupné v dvoch veľkostiach, dvoch variantoch dosiek a piatich farebných odtieňoch. Zápisníky majú navyše certifikáciu Forest Stewardship Council (FSC), ktorá hovorí, že drevo použité na ich výrobu pochádza z lesov zodpovedne obhospodarovaných podľa prísnych environmentálnych, sociálnych a ekonomických štandardov,“ uvádza M. Majerník.


Záznamy o vlastnom pokroku

Špičkoví tréneri a experti na osobnú produktivitu radia: svoje ciele si zapíšte na viditeľné miesto. Pomáhajú vám ich vizualizovať. Ruka akoby fyzicky prepája vaše myšlienky s napísaným textom, s vlastnými úvahami na kvalitnom papieri. Zápisník, ktorý sa deň za dňom plní vašimi pokrokmi, je výbornou spätnou väzbou, východiskom aj motiváciou k budúcim výkonom.

Tenista Andre Agassi vo svojom životopise Open píše, ako si jeho tréner Gil Reyes zaznamenával úplne všetko – každé jedno sústo, každé jedno opakovanie na tréningu. Študoval dostupné časopisy a knihy odborníkov na výživu a trénerov, pričom to najdôležitejšie zaznamenával do zápisníkov s koženým obalom. Všetko vyhodnocoval a premietal do praxe. Zrejme i vďaka Gilovym zápisníkom získal A. Agassi osem granslamových titulov.

Uchová vaše myšlienky a nápady, aj keby vypli elektrinu a vybil sa vám telefón. Ktovie, možno raz váš zápisník vydražia podobne ako 56-stranový diár kryptografa Alana Turinga, ktorý pomohol rozlúštiť nacistický kód Enigma. Nový majiteľ zaň dal viac ako milión dolárov.

Viac informácií nájdete na www.tripsy.sk.

Adresa prevádzky: TRIPSY, s.r.o., Šamorínska 4152, 903 01 Senec

Foto: TRIPSY

Podobné články

 • HB Reavis ide do Nemecka, aktivity začína kúpou dvoch pozemkov

  HB-Reavis-London-2-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, potvrdila svoje plány na expanziu v Nemecku. V tlačovej správe informovala o dvoch akvizíciách v Berlíne a Drážďanoch s celkovou rozlohou 3,5 hektára.

 • Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

  Immofinanz-Stop-Shop-2-X.jpg

  Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.