Zeppelin SK na čele rebríčka Top 10 firiem v Banskobystrickom kraji

03.12.2015, Monika Macková | Správy z firiem

Spoločnosť Zeppelin SK, s.r.o., sa umiestnila na najvyššej priečke rebríčka najzdravších firiem v Banskobystrickom kraji medzi obchodnými spoločnosťami s obratom 10 až 50 miliónov eur.

Unikátny rebríček Top 10 firiem regiónu vyhlasuje denník Hospodárske noviny v spolupráci s generálnym partnerom UniCredit Bank, odborným garantom Deloitte a odborným a dátovým partnerom Bisnode v jednotlivých krajoch Slovenska. Zo všetkých malých a stredných firiem regiónu sa vyberá desiatka najzdravších na základe objektívnych ukazovateľov z účtovných závierok za uplynulý rok. Tie sú totiž najlepším vodidlom pri identifikovaní zdravej a dobre fungujúcej spoločnosti.

Rozhoduje sa pritom v štyroch kategóriách – podniky s obratom od 2 do 10 mil. eur a s obratom 10 až 50 mil. eur, osobitne vo výrobnej aj v obchodnej oblasti. "Veríme, že práve z tohto rebríčka sa stane ocenenie, ktoré si budú firmy zarámované vešať na stenu. Lebo bude garantom zdravého a poctivého biznisu," vysvetľuje Marcela Šimková, šéfredaktorka Hospodárskych novín.

Zeppelin-sk-budova-1-X.jpg

 Centrála spoločnosti Zeppelin SK v Banskej Bystrici


 

Spoločnosť Zeppelin SK, s.r.o., je súčasťou nemeckého koncernu Zeppelin GmbH. Na slovenskom trhu je viac ako dve desaťročia lídrom v predaji stavebných, zemných a lomových strojov, ako aj energetických systémov. Firma je v SR výhradným zástupcom značiek Caterpillar, Zeppelin, Tracto-Technik, Weber a ďalších. Centrála v Banskej Bystrici a tri strediská v Bratislave, Žiline a Košiciach zabezpečujú komplexný servis a služby požičovne strojov pre celé územie SR.

"Poskytujeme kvalitné služby a produkty a aj naďalej chceme byť partnerom, ktorý svojim zákazníkom pomáha úspešne realizovať projekty. Inovatívne technológie, individuálny prístup a komplexná starostlivosť, to sú základné hodnoty našej spoločnosti. Pracujeme transparentne, sme otvorení názorom klientov a v praxi uplatňujeme kódex správania pre etiku obchodu," hovorí Milan Štrbavý, generálny riaditeľ spoločnosti Zeppelin SK.

Foto: Zeppelin SK

Podobné články

 • HB Reavis ide do Nemecka, aktivity začína kúpou dvoch pozemkov

  HB-Reavis-London-2-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, potvrdila svoje plány na expanziu v Nemecku. V tlačovej správe informovala o dvoch akvizíciách v Berlíne a Drážďanoch s celkovou rozlohou 3,5 hektára.

 • Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

  Immofinanz-Stop-Shop-2-X.jpg

  Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.