Zisk spoločnosti Lafarge-Holcim sa v druhom kvartáli zvýšil

05.08.2016, SITA | Správy z firiem

Francúzsko-švajčiarsky výrobca cementu Lafarge-Holcim v druhom kvartáli 2016 zaznamenal medziročný pokles čistých tržieb o 6,7 percenta na 7,28 miliardy švajčiarskych frankov (CHF, 6,71 mld. eur).

Prevádzkový zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) však počas apríla až júna tohto roku v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástol o 10,5 perc. na 1,579 mld. CHF (1,455 mld. eur) a upravený prevádzkový zisk EBITDA medziročne stúpol o 2,6 perc. na 1,705 mld. CHF (1,571 mld. eur). Firma to oznámila dnes na svojej internetovej stránke.

V Európe sa spoločnosti Lafarge-Holcim v druhom štvrťroku t.r. napriek poklesu čistých tržieb na porovnateľnom základe podarilo vďaka manažmentu nákladov dosiahnuť rast upraveného prevádzkového zisku EBITDA o 8,3 perc. Zisky sa zlepšili v Belgicku, vo Švajčiarsku a v Nemecku. Dobrý zisk firma v druhom kvartáli dosiahla aj vo Veľkej Británii, hoci tempo jeho rastu sa spomalilo, keď sa blížilo referendum z 23. júna o členstve krajiny v Európskej únii.

V severnej Amerike sa spoločnosti takisto podarilo počas apríla až júna dosiahnuť rast prevádzkového zisku EBITDA, ktorý sa v tomto regióne na porovnateľnom základe zvýšil o 6,6 perc. Firma Lafarge-Holcim ďalej uviedla, že v tomto roku očakáva kapitálové výdavky pod úrovňou 2 mld. CHF (1,843 mld. eur) a ukončenie programu predaja majetku v hodnote 3,5 mld. CHF (3,225 mld. eur).

Podobné články