Prečo môže byť záhradný domček z dreva lepším riešením?
Drevo, plast, plech či murovaná stavba? S touto dilemou sa stretávame aj pri záhradných domčekoch, ktoré sú aj v našich končinách čoraz populárnejšie. Dajú sa využiť na viacero účelov, nielen na skladovanie vecí či dreva. Aj preto sa vynára otázka, ako si vybrať konkrétny záhradný domček a aký materiál zvoliť. Ako teda na to?
Chcete viac účelov?
Najprv si odpovedzte na otázku, či vám má záhradný domček slúžiť na viac účelov, nielen ako sklad. Napríklad drevené modely sa totiž dajú využívať aj ako tzv. garden office (kancelária v záhrade). Jednoducho, môžu byť vhodné aj na prácu či rekreáciu. Práve toto zvyčajne ponúkajú drevené záhradné domčeky, čo si môžete sami overiť na Najzahradnedomceky.sk. Je to dané aj samotným materiálom, k čomu sa dostaneme v ďalšom odseku.
Drevo má svoje plusy
Záhradné domčeky môžu byť vyrobené aj z plastu či z plechu. Delenie záhradných domčekov podľa materiálu je neúprosné a odhaľuje plusy aj mínusy jednotlivých materiálov. Plast a plech sú síce lacnejšie, ale tieto modely sú zväčša explicitne určené iba na skladovanie vecí, čo je aj logické, veď v plechovom domčeku môžu v lete panovať naozaj vysoké teploty. A potom sú tu murované záhradné domčeky, ktorých výstavba je však časovo i finančne náročnejšia.
Aj toto jednoduché porovnanie potvrdzuje, že zlatou strednou cestou môže byť drevo. Drevený domček sa do záhrady prirodzene hodí, jeho montáž je jednoduchá a dá sa využívať na viacero účelov. Samozrejme, o drevo sa treba priebežne starať.
Aj estetická stránka
Ak popri funkčnej stránke kladiete dôraz i na estetiku, tak aj tá hovorí v prospech drevených záhradných domčekov. Spomínaný plast je stále plast, drevo však do prírodného prostredia prirodzene zapadá. Opäť sa stačí pozrieť na https://www.najzahradnedomceky.sk/ a presvedčiť sa o tom na vlastné oči.
Foto: M Gl / Shutterstock.com