Vianoce s nádychom zimnej rozprávky môžete mať aj vy

21.11.2016, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Zima už definitívne úraduje, prichádzajú sviatky pokoja, mieru a rodinnej pohody. Nastáva čas Vianoc. A to je ideálna príležitosť na zmenu či skrášlenie domova. Veď predsa nejde len o vôňu čerstvo upečených medovníkov, adventný veniec, imelo či tradičný stromček. Dôležitá je aj celková výzdoba.

Zútulnite si bývanie. Vytvoríte tak príjemnú atmosféru a zároveň prilákate do domova aj svojej duše tú pravú sviatočnú náladu. Nechajte sa inšpirovať vianočnými trendmi vo farbách vareného vína, ľadovej bielej, honosnej zlatej a bielo-striebornej s ružovými odleskami v obchodných domoch Kika.

Vianoce-dekoracie-1-X.jpg


Akú farbu si zvoliť?

Kým sa pustíte do sviatočnej výzdoby, vyberte si farebný tón, do ktorého budete vianočné dekorácie ladiť. Štýly a odtiene príliš nemiešajte, snažte sa ich skôr zladiť s celkovým interiérom. Medzi favoritov patria odtiene šedej či teplé tóny vanilky a medu. Voľte dekorácie z jednoduchých a hladkých materiálov, napríklad zo svetlého dreva, skla či z keramiky, odvážnejší môžu zamieriť aj na kožušinu.

Na svietnikoch, stuhách, lampášoch, závesných aj stojacích dekoráciách sa tento rok objavujú motívy kvetov a listov pripomínajúce leto, slnečné lúče a vôňu kvetinových záhrad, dodávajúce závan elegancie. Tohtoročné trendy však uspokoja aj milovníkov zimnej klasiky. Inšpiráciu nájdu pri pohľade na zasneženú zimnú záhradu alebo bájnu rozprávkovú krajinu.

Vianoce-dekoracie-3-X.jpg

V tomto vianočnom ladení stoja v popredí najmä farby strieborná a čistobiela, evokujúce farby zimy, snehu, ľadu, kryštálov zmrznutej vody či snehových vločiek. Dekorácie v tomto štýle dokážu svojimi trblietavými odleskami skrášliť vianočný stromček aj okná príbytku. Striebornú farbu môžete doplniť o jemnejšie pastelové odtiene – mätovú či pistáciovú. Kto má rád originalitu, vsadí na fialovú. Dizajnéri sa pre ňu rozhodli, pretože patrí k adventu, pôstnemu obdobiu a rozjímaniu.


Pravá vianočná atmosféra

Medzi vďačné a stále obľúbené dekorácie patria sviečky. Môžete ich dať na ľubovoľné miesto, všade vyčaria tú pravú sviatočnú atmosféru. Skúste pridať aj sušené ovocie, napríklad plátky pomarančov či zväzky škorice. Pri vyzdobovaní sa však nemusíte obmedzovať len na interiér. V oknách sa vedia krásne vynímať lampášiky alebo svetielka. Tie môžete umiestniť aj na stromy v záhrade.

Vianoce-dekoracie-4-X.jpg

Vianoce-dekoracie-5-X.jpg

Okná skrášlite farbami na sklo alebo ich polepte snehovými vločkami a hviezdičkami. Na parapete okrem sviečok vyniknú aj malí anjelici. Môžu byť z dreva, keramiky či zo skla. Napokon nezostáva už nič iné, len vychutnať si tú pravú vianočnú atmosféru v kruhu svojich najbližších pri spoločnom sledovaní rozprávok, popíjaní vianočného punču a darovaní krásne zabalených darčekov. Užite si tie pravé žiarivé Vianoce aj vy. Nechajte sa inšpirovať v obchodných domoch Kika a na www.kika.sk.

Vianoce-dekoracie-6-X.jpg

Foto: Kika

Podobné články