Ako sa starať o septik a čističku odpadových vôd? Poradíme vám

21.03.2023, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Majitelia žúmp, septikov a čističiek odpadových vôd iste vedia, že pri nevhodnej starostlivosti môže byť bývanie znepríjemnené nepríjemným zápachom. Ako mu účinne čeliť? Vezmite si na pomoc baktérie: odstránia zápach, pomôžu vám aj inak.

Baktérie do žumpy sa postarajú o to, že septik a žumpa budú funkčné, organické nečistoty sa budú ľahšie rozpúšťať, usadeniny a kaly zmiznú a s nimi sa stratí aj nepríjemný zápach. Ekologické čističe obsahujúce baktérie sa delia na niekoľko druhov. Kým niektoré baktérie môžete používať na údržbu žumpy a septiku celoročne, iné sú určené priamo na zimné a sezónne ošetrenie.

Shutterstock_2006463839-zumpa-1-X.jpg


Ekologická likvidácia usadenín a zápachu

Aby sa čistička odpadových vôd (ČOV) neupchávala a nebolo z nej cítiť zápach, vyžaduje pravidelnú starostlivosť a údržbu. Práve baktérie do ČOV sú spoľahlivým a účinným riešením. Vďaka ekologickému prípravku, ktorý obsahuje baktérie, sa zbavíte organických usadenín, zápachu, predídete prípadnému upchatiu potrubia a zvýšite funkčnosť septika a čističky.


Použitie čističov s baktériami je jednoduché

Používanie ekologických čističov s obsahom baktérií je bezpečné, ľahké a výsledky úžasné. Už po prvom použití si všimnete pozitívne zmeny. Aby bol proces čistenia permanentný, je nutné dodržiavať pravidelnosť a riadiť sa pri používaní odporúčaním od výrobcu.

S baktériami bude starostlivosť o žumpu, septik aj čističku odpadových vôd účinná a spoľahlivá. Užívajte si pohodlný život bez zápachu a pri používaní ekologických čističov s obsahom baktérií sa riaďte návodom. Majte na pamäti, že k udržaniu znamenitej funkčnosti prispeje pravidelná údržba, pretože práve tá sa postará o to, že biologický proces sa nepreruší.

Foto: Natalia Kokhanova / Shutterstock.com

Podobné články