Ako sa starať o septik a čističku odpadových vôd? Poradíme vám

21.03.2023, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Majitelia žúmp, septikov a čističiek odpadových vôd iste vedia, že pri nevhodnej starostlivosti môže byť bývanie znepríjemnené nepríjemným zápachom. Ako mu účinne čeliť? Vezmite si na pomoc baktérie: odstránia zápach, pomôžu vám aj inak.

Baktérie do žumpy sa postarajú o to, že septik a žumpa budú funkčné, organické nečistoty sa budú ľahšie rozpúšťať, usadeniny a kaly zmiznú a s nimi sa stratí aj nepríjemný zápach. Ekologické čističe obsahujúce baktérie sa delia na niekoľko druhov. Kým niektoré baktérie môžete používať na údržbu žumpy a septiku celoročne, iné sú určené priamo na zimné a sezónne ošetrenie.

Shutterstock_2006463839-zumpa-1-X.jpg


Ekologická likvidácia usadenín a zápachu

Aby sa čistička odpadových vôd (ČOV) neupchávala a nebolo z nej cítiť zápach, vyžaduje pravidelnú starostlivosť a údržbu. Práve baktérie do ČOV sú spoľahlivým a účinným riešením. Vďaka ekologickému prípravku, ktorý obsahuje baktérie, sa zbavíte organických usadenín, zápachu, predídete prípadnému upchatiu potrubia a zvýšite funkčnosť septika a čističky.


Použitie čističov s baktériami je jednoduché

Používanie ekologických čističov s obsahom baktérií je bezpečné, ľahké a výsledky úžasné. Už po prvom použití si všimnete pozitívne zmeny. Aby bol proces čistenia permanentný, je nutné dodržiavať pravidelnosť a riadiť sa pri používaní odporúčaním od výrobcu.

S baktériami bude starostlivosť o žumpu, septik aj čističku odpadových vôd účinná a spoľahlivá. Užívajte si pohodlný život bez zápachu a pri používaní ekologických čističov s obsahom baktérií sa riaďte návodom. Majte na pamäti, že k udržaniu znamenitej funkčnosti prispeje pravidelná údržba, pretože práve tá sa postará o to, že biologický proces sa nepreruší.

Foto: Natalia Kokhanova / Shutterstock.com

Podobné články

 • Ako po zime sprevádzkovať čerpadlo a domácu vodáreň?

  Cerpadlo-4-X.jpg

  Jar je už tu, vodu odstavenú na zimu môžeme znovu pustiť. Je preto ideálny čas na niekoľko užitočných rád pred spustením domácej vodárne alebo čerpadla na vašej chalupe, chate či v záhradke.

 • Prečo môže byť záhradný domček z dreva lepším riešením?

  Zahradny-domček-shutterstock-2-X.jpg

  Drevo, plast, plech či murovaná stavba? S touto dilemou sa stretávame aj pri záhradných domčekoch, ktoré sú aj v našich končinách čoraz populárnejšie. Dajú sa využiť na viacero účelov, nielen na skladovanie vecí či dreva. Aj preto sa vynára otázka, ako si vybrať konkrétny záhradný domček a aký materiál zvoliť. Ako teda na to?

 • Vrúbľovacie kliešte: skvelý pomocník v záhrade a vo vinohrade

  Vrublovacie-klieste-6-X.jpg

  Práce v záhrade a vo vinohradoch sezónne obmedzujeme aj na proces vrúbľovania. S tým sa spájajú rozličné klimatické obmedzenia a technické vychytávky. Práve pre efektívnosť pri práci využívame aj špeciálne náradie na vrúbľovanie. Nezaobídeme sa bez vrúbľovacích klieští, ktoré si vyberáme podľa funkčných vlastností. Aké majú byť, aby nám uľahčili vrúbľovanie?

 • Máte doma materiál a chýba vám naň miesto? Pomôže vám stan

  shutterstock_199197917-stan-2-X.jpg

  Podnikatelia, stavitelia či bežní pracovníci. Pre tieto skupiny je obvyklé, že majú doma materiály, ktoré práve nevyužívajú. Môže ísť o zásoby na príležitostné použitie, prípadne o zvyšný materiál, ktorý sa pri práci nespotreboval.

 • Skrášlite si fasádu či konštrukcie v záhrade popínavými rastlinami

  Hornbach-ziva-fasada-8-X.jpg

  Stavby porastené zeleňou pôsobia tajomne a romanticky. Popínavé rastliny dokážu úplne zmeniť vzhľad objektu. Pokiaľ túžite po novom výzore stien, altánka či pergoly, vyskúšajte živú fasádu.

 • Pri údržbe záhrady vám bez veľkej námahy poslúžia šikovní pomocníci

  shutterstock_1789023152-akukosacka-2-X.jpg

  Azda uznáte, že exotické dovolenkové destinácie dokáže nahradiť aj záhrada. Posledné dva roky nás v tom určite utvrdili. Nie je to však také priamočiare, ako sa zdá. Aby nám záhrada na relax ponúkla dobré podmienky, treba sa o ňu pravidelne starať. A ani teraz s príchodom teplejších dní to nebude inak.