Máte doma materiál a chýba vám naň miesto? Pomôže vám stan

30.08.2022, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Podnikatelia, stavitelia či bežní pracovníci. Pre tieto skupiny je obvyklé, že majú doma materiály, ktoré práve nevyužívajú. Môže ísť o zásoby na príležitostné použitie, prípadne o zvyšný materiál, ktorý sa pri práci nespotreboval.

Bola by škoda kúpený materiál vyhodiť. Na druhej strane, kde ho držať, ak naň zatiaľ doma nemáte využitie ani miesto? Riešením sú skladové stany: bezpečne v nich môžete skladovať všetko, čo potrebujete. Aké výhody so sebou takéto stany prinášajú?

shutterstock_199197917-stan-1-X.jpg


Požadovaná veľkosť stanu

Výhodou skladových stanov je o.i. aj to, že si ich môžete prispôsobiť. Niektoré modely majú systém, ktorý umožňuje stan zvýšiť alebo znížiť. Vďaka tomu sa do stanu zmestí aj skutočne objemný materiál, povedzme drevo. A naopak, ak máte materiálu menej, stan znížite a nebude vám na trávniku či inej ploche zaberať veľa miesta.


Kvalitná a pevná konštrukcia skladového stanu

Či vám môže stan odfúknuť? V žiadnom prípade! Skladové stany majú pevnú konštrukciu, ktorou len tak niečo nepohne. Samotná konštrukcia vám vydrží dlhé roky, preto ide najmä o jednorazovú investíciu do takéhoto typu úložného priestoru. Vďaka materiálu, z akého je konštrukcia vyrobená, zvládne stan aj nepriaznivé počasie či tuhú zimu.


Dobré vlastnosti plachty

Plachta, ktorá je v prípade stanu na očiach predovšetkým, je dôležitým prvkom. Vďaka zabudovaným ventilátorom dokáže plachta správne prepúšťať vzduch, čo zabráni hromadeniu tepla vo vnútri stanu a následnej kondenzácií vody. Plachta je zároveň ohňovzdorná, čím výrazne prispieva k ochrane stanu.

Mať k dispozícií skladový stan predstavuje veľkú výhodu pre každého, kto potrebuje odložiť veľké kusy materiálu a nemá ich kde držať. Ak potrebujete uložiť materiál sezónne, napríklad teraz cez leto, využiť môžete aj plachtové haly.

Foto: KPG-Payless/Shutterstock.com

Podobné články

 • Ako sa starať o septik a čističku odpadových vôd? Poradíme vám

  Shutterstock_2006463839-zumpa-2-X.jpg

  Majitelia žúmp, septikov a čističiek odpadových vôd iste vedia, že pri nevhodnej starostlivosti môže byť bývanie znepríjemnené nepríjemným zápachom. Ako mu účinne čeliť? Vezmite si na pomoc baktérie: odstránia zápach, pomôžu vám aj inak.

 • Prečo môže byť záhradný domček z dreva lepším riešením?

  Zahradny-domček-shutterstock-2-X.jpg

  Drevo, plast, plech či murovaná stavba? S touto dilemou sa stretávame aj pri záhradných domčekoch, ktoré sú aj v našich končinách čoraz populárnejšie. Dajú sa využiť na viacero účelov, nielen na skladovanie vecí či dreva. Aj preto sa vynára otázka, ako si vybrať konkrétny záhradný domček a aký materiál zvoliť. Ako teda na to?

 • Vrúbľovacie kliešte: skvelý pomocník v záhrade a vo vinohrade

  Vrublovacie-klieste-6-X.jpg

  Práce v záhrade a vo vinohradoch sezónne obmedzujeme aj na proces vrúbľovania. S tým sa spájajú rozličné klimatické obmedzenia a technické vychytávky. Práve pre efektívnosť pri práci využívame aj špeciálne náradie na vrúbľovanie. Nezaobídeme sa bez vrúbľovacích klieští, ktoré si vyberáme podľa funkčných vlastností. Aké majú byť, aby nám uľahčili vrúbľovanie?

 • Skrášlite si fasádu či konštrukcie v záhrade popínavými rastlinami

  Hornbach-ziva-fasada-8-X.jpg

  Stavby porastené zeleňou pôsobia tajomne a romanticky. Popínavé rastliny dokážu úplne zmeniť vzhľad objektu. Pokiaľ túžite po novom výzore stien, altánka či pergoly, vyskúšajte živú fasádu.

 • Pri údržbe záhrady vám bez veľkej námahy poslúžia šikovní pomocníci

  shutterstock_1789023152-akukosacka-2-X.jpg

  Azda uznáte, že exotické dovolenkové destinácie dokáže nahradiť aj záhrada. Posledné dva roky nás v tom určite utvrdili. Nie je to však také priamočiare, ako sa zdá. Aby nám záhrada na relax ponúkla dobré podmienky, treba sa o ňu pravidelne starať. A ani teraz s príchodom teplejších dní to nebude inak.

 • Investícia do vŕtanej studne sa rodine môže vrátiť za šesť rokov

  Voda-studna-4-X.jpg

  So zdražovaním vodného a stočného, ako aj s problémami so suchom je vlastná studňa či vrt pre mnohých ideálnym zdrojom úžitkovej i pitnej vody. Na čo všetko treba myslieť pri zabezpečení studne a koľko to stojí? Zhrnuli sme to v piatich krokoch.