Pri údržbe záhrady vám bez veľkej námahy poslúžia šikovní pomocníci

24.05.2022, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Azda uznáte, že exotické dovolenkové destinácie dokáže nahradiť aj záhrada. Posledné dva roky nás v tom určite utvrdili. Nie je to však také priamočiare, ako sa zdá. Aby nám záhrada na relax ponúkla dobré podmienky, treba sa o ňu pravidelne starať. A ani teraz s príchodom teplejších dní to nebude inak.

Dobrá správa je, že starať sa o záhradu nám dnes uľahčia nielen pohodlné a odpružené sedačky Grammer v manipulačnej technike, ale aj ďalší šikovní pomocníci, ktoré vám ušetria čas i peniaze. Pozrime sa preto spolu, na ktoré zariadenia sa v tom môžete spoľahnúť.

shutterstock_1789023152-akukosacka-1-X.jpg


Moderné aku kosačky

Či už je to vlna horúčav alebo dažďová prehánka, v lete musí trávnik odolať veľkému zaťaženiu. Správna starostlivosť v podobe pravidelného kosenia je preto veľmi dôležitá. Problém je, že nie vždy na to máme čas alebo chuť. S modernými aku kosačkami to však neplatí.

Akumulátorové kosačky na trávu kombinujú viaceré prednosti elektrických a benzínových strojov. Najväčšou výhodou je to, že napriek čistému elektromotoru dokáže táto kosačka pracovať nezávisle od zdroja elektrickej siete, čo sa veľmi zíde, keď je trávnik v nedostupnom teréne.

Pri kosení vám neprekážajú žiadne káble, vyhnete sa aj vdychovaniu výfukových splodín spaľovacieho motora. Najnovšie akumulátorové modely majú vysoký výkon, jednoducho sa dobíjajú a udržiavajú v čistote, vďaka čomu sú vždy pripravené vám s údržbou trávnika pomôcť.


Výkonné aku píly

Nielen trávnik, ale aj stromy a kríky zdobia našu záhradu a sú korunou jej krásy, o ktorú sa treba rovnako dobre a pravidelne starať. V prípade stromov ide najčastejšie o prerezávanie. Vďaka tomu sa k rastline dostane dostatok kyslíka a svetla, čím sa zabráni napadnutiu hubami. Prerezávanie tiež podporuje rast hrubých a stabilných konárov. Strom tak kontrolovane rastie a tvorí krásnu korunu.

Zhnité, choré a odumreté konáre sú, naopak, živnou pôdou pre choroby a hrozí, že sa samy odlomia. Pri starších stromoch má koruna tendenciu byť príliš hustá, vysoká alebo príliš široká, čo môže spôsobiť vysokú vlhkosť v mikroklíme vašej záhrady. Výsledkom je hustý porast machu na kmeni a konároch.

Strom by ste mali orezať aj vtedy, ak vrhá priveľa tieňa na pozemok alebo mu pri stene domu rastú konáre, ktoré by mohli ohroziť vašu bezpečnosť. V tomto prípade sa o menej náročné prerezávanie konárov stromov postarajú kvalitné aku píly s vysokým výkonom, nenáročnou údržbou a minimálnou hmotnosťou.

Stačí si vybrať vhodný model a nechať týchto šikovných pomocníkov, aby vám pohodu a relax v záhrade uľahčili tak, ako sa len dá.

Foto: Virrage Images / Shutterstock.com

Podobné články