Bikesharing v Bratislave zdražie, pribudne aj mobilná aplikácia

30.03.2019, SITA | Hobby, relax, voľný čas

Testovacia prevádzka zdieľaných bicyklov v Bratislave sa končí. Od 1. apríla 2019 začne platiť nový cenník s vyššími cenami pre cyklistickú sezónu 2019.

Užívatelia budú mať v Bratislave k dispozícii 400 bicyklov, čo je dvojnásobok doterajšieho počtu. Pribudnú nové stanice v štyroch mestských častiach a spustí sa aj mobilná aplikácia. Od apríla si budú môcť užívatelia Slovnaft bikesharingu predplatiť tri nové programy.

BA-bikesharing-Refresher-1-X.jpg

Pre trvalých obyvateľov Bratislavy je podľa prevádzkovateľa vhodný mesačný alebo ročný program. Turisti a návštevníci mesta si budú môcť kúpiť 24-hodinový program. Aktívni užívatelia po zaplatení prémiového programu získajú možnosť využiť 60-minútové jazdy. Všetci ostatní majú k dispozícii 30-minútové jazdy. Študenti môžu využiť zľavu ISIC alebo EURO26 karty a získajú 50-percentnú zľavu.

Úpravou prešli aj bicykle. Zjednodušil sa uzamykací systém, upravila sa komunikácia na displeji, sprehľadnilo sa zobrazovanie počtu bicyklov na webovej stránke, rozšírili sa kompetencie infolinky, posilnila sa zámka, pribudli nové sedačky pre vyššie osoby a zjednodušila sa aj orientácia užívateľa v jeho online profile. Slovnaft bikesharing spustí v druhej polovici apríla aj mobilnú aplikáciu. Obsahovať bude profil používateľa a umožní mu prezrieť si aj celú trasu jazdy.

Podarilo sa vyriešiť aj problém ghost bajkov, teda bicyklov, ktoré sa nedali v stanici odomknúť a použiť na jazdu. Ich poruchovosť klesla o polovicu. Všetky PIN kódy, ktoré si užívatelia doteraz kúpili, budú platné do 30. apríla 2019. Od mája ich bude možné použiť len v prípade, že si vo svojom profile predĺžia doterajší program jedným z nových programov pre aktuálnu cyklistickú sezónu.

Od začiatku mestského zdieľania bicyklov v Bratislave sa do služby zaregistrovalo 41-tisíc osôb, ktoré uskutočnili viac ako 220-tis. jázd. Viac informácií o novinkách možno nájsť na webovej stránke hlavného mesta.

Foto: Refresher

Podobné články

 • Tipy, ako si vybrať vianočný stromček bez stresov a zhonu

  Hornbach-Vianoce-stromcek-3-X.jpg

  Tradičným symbolom Vianoc je živý vianočný stromček. Vytvorí správnu atmosféru a prinesie domov omamnú vôňu prírody. Nechajte sa inšpirovať praktickými tipmi, ako si vybrať vianočný stromček bez stresu a ako ho správne skladovať, aby vám vydržal svieži a zelený až do Vianoc.

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chalupa dušu pohladí, ak je originál, nie sklad použitých vecí

  Chalupa-2-X.jpg

  Ujo, vy ste takí bohatí, povedal s obdivom chlapec od susedov. "Prečo si to myslíš, Janko?" zasmial som sa. "Lebo stále čosi vozíte a máte toľko vecí!" dodal. Nuž, detská optika zvykne byť úsmevná.

 • Zdravie sa nám ochotne odvďačí, ak sa oň dobre a pravidelne staráme

  38c-Shutterstock_109336109-2-X.jpg

  Zdravý životný štýl je akiste sen nejedného z nás. Žiť zdravo je dnes moderné, sú toho plné časopisy aj internet. Život je však rýchly a nie vždy sa podarí naskočiť na zdravý štýl na prvýkrát.

 • Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

  Solo-podpalovace-2-X.jpg

  Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

 • Autom na dovolenku: problémom sa vyhnete s garanciou mobility

  Garancia-mobility-2-X.jpg

  Nie je snáď nič horšie ako to, keď sa vám na dovolenke v zahraničí pokazí auto. Pred cestou do cudziny treba automobil skontrolovať, aby zvládol celú trasu. Napriek tomu sa môže prihodiť nepredvídaná porucha. Čo s tým?