Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

16.08.2018, ABC-bývanie.sk | Hobby, relax, voľný čas

Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

Bývanie je priestorom, ktorý odzrkadľuje naše predstavy o pohodlí, komforte a vizuálnych preferenciách. Vedci z Cornellovej univerzity (USA) vo svojej štúdií zistili, že niektoré veci v interiéri sú výrečnejšie a prezradia o nás viac, ako si myslíme.

Velux-Seocentrum-1-X.jpg


Farby a poriadok

Svetlý interiér v klasickom štýle naznačuje, že majiteľ príbytku je konzervatívny. Dekoračný náter s jednoduchým bielym efektom a minimalistickými doplnkami hovorí o stabilite charakteru konkrétnej osoby.

Ak je takto čisté ladenie interiéru výrazné, s presným usporiadaním objektov, v kombinácii so začlenením modernej rohovej sedačky, môže ísť o prísne pravidlá a vysoké nároky majiteľa na samého seba. Tiež to môže byť náznak pocitu úzkosti, zásluhou ktorého sa snažíme ovládať veci, s ktorými prichádzame do kontaktu.

Naopak, chaotické usporiadanie interiérových predmetov a nábytku, mierny neporiadok a prevládanie jedného z moderných štýlov, ktorému v dominuje nádherná vinylová podlaha, prezrádzajú, že ide o osobu s liberálnym pohľadom na život, ktorá veci v ňom berie s nadhľadom.

Velux-Seocentrum-3-X.jpg


Miesto na sedenie

Počet stoličiek za jedálenským stolom, ako aj množstvo ďalšieho sedenia v obývacej izbe, môže byť zas ukazovateľom toho, aký pohostinný v skutočnosti ste. Menej kusov majú v interiéri, pravdaže, introverti. Človek otvorený, priateľský a veselý si potrebuje spoločnosť priateľov vychutnať, a tak im na to vytvorí aj patričné podmienky. S doplnením štýlových plissé roliet to bude ideálny priestor na dlhé konverzácie aj počas slnkom zaliateho leta.

Velux-Seocentrum-4-X.jpg


Cesta k absolútnemu poriadku

Možno máte interiér ozdobený obrazmi a doplnkami, ktoré vytvárajú na stene dokonalé pozadie. Niekto si však potrpí na niečo osobnejšie – na fotografie. No pozor, ak aj váš interiér zdobia snímky typu selfie, môžu vás ostatní považovať za "dieťa nuly". Neľakajte sa. Môže za to rok 2000, keď sa ľudia narodili tesne pred ním alebo hneď po ňom.

Samozrejme, všetky pravidlá majú svoje výnimky. Jeden názor na tú-ktorú vec zväčša nikdy nie je správny, pretože ľudia sú rôzni a musia vedieť navzájom fungovať. Preto všetko, čo čítate, môžete prijímať ako odhad či námet na premýšľanie. Isté je však jedno: to, ako bývate, je odrazom vášho vnútorného sveta. A tak si bývanie v prvom rade zariaďte k vlastnej spokojnosti a bez ohľadu na to, čo si kto myslí. Ak tým nikomu neubližujete, všetko je v absolútnom poriadku.

Ilustračné foto: Velux

Podobné články

 • 10 praktických tipov na vianočné darčeky pre domácich majstrov

  Domaci-majster-4-X.jpg

  Patrí váš manžel, brat, starý otec, švagor či kamarát k tým typom mužov, ktorých vidno viac v záhrade alebo v dome, ako niečo majstrujú? Možno si práve lámete hlavu nad tým, čím by ste ich potešili na Vianoce.

 • Nákupné centrá lákajú najmä na zábavu a voľnočasové aktivity

  Nakup-centra-Central-2-X.jpg

  Vo voľnočasovej ponuke nákupných centier v strednej a vo východnej Európe vedú multiplexové kiná a fitnes centrá. Do mixu však pribúdajú aj ďalšie koncepty. Najviac na zábavu dávajú českí spotrebitelia, priemerne 38,23 eura mesačne.

 • Aké sú výhody porovnávania cien tovaru každodennej aj dlhodobej spotreby?

  shutterstock_192063296-2-X.jpg

  Listovanie papierovými letákmi sa stáva minulosťou, je ťažkopádne a neprehľadné. Následný odpad navyše zaťažuje domácnosti aj prírodu, pričom jeho likvidáciu platia všetci občania. Podstatne šikovnejšia je alternatíva – internetové porovnávanie cien potravín, drogérie, kozmetiky, oblečenia, nábytku a ďalšieho tovaru na Zlacnene.sk.

 • Tipy, ako si vybrať vianočný stromček bez stresov a zhonu

  Hornbach-Vianoce-stromcek-3-X.jpg

  Tradičným symbolom Vianoc je živý vianočný stromček. Vytvorí správnu atmosféru a prinesie domov omamnú vôňu prírody. Nechajte sa inšpirovať praktickými tipmi, ako si vybrať vianočný stromček bez stresu a ako ho správne skladovať, aby vám vydržal svieži a zelený až do Vianoc.

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Ako treba správne reklamovať tovar objednaný cez internet

  11c shutterstock-money-104533877-XX.jpg

  Cez internet nakupuje viac ako 90 percent jeho používateľov. Nie každý nákup je však vydarený, niekedy sa k nám dostane poškodený alebo nefunkčný tovar, ktorý z rozličných dôvodov nemôže slúžiť svojmu účelu. Čo robiť?