Chvíle pohody pri krbe a rýchle plamene s podpaľovačmi Solo

29.09.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Biele odlamovacie kocky, ktoré majú moc okamžite vyčariť poriadne plamene. Presne také sú aj pevné podpaľovače tradičnej českej značky Solo. Tá má vo svojej ponuke hneď tri varianty – šetrný parafínový, klasický petrolejový a príjemne voňavý levanduľový. Pri všetkých troch je postup rovnaký - stačí len odlomiť bielu kocôčku a zapáliť.

Pevný podpaľovač je odnepamäti veľkým pomocníkom pri zapaľovaní. U nás doma hral veľkú úlohu, pokiaľ sme chystali rodinné fondue. Keď sa pri slávnostnej tabuli objavili biele kocôčky pevného podpaľovača, bolo jasné, že nás čaká gastronomický zážitok.

Solo-podpalovace-1-X.jpg


Pevný podpaľovač parafínový

Tento moderný podpaľovač od Sola je šetrný k životnému prostrediu, má neutrálnu vôňu, je vhodný do krbov, kachlí, kotlov aj na grilovanie. O ľahkú manipuláciu s podpaľovačom sa postará jednoduché odlamovanie kociek, ktorých je na jednom pláte 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch, a to vďaka ekologickej parafínovej náplni. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,49 eura.

Solo-podpalovace-3-X.jpg


Pevný podpaľovač petrolejový

Je na petrolejovej báze a hodí sa na podpaľovanie dreva, uhlia, brikiet a ďalšieho paliva. Z trojice pevných podpaľovačov patrí medzi najsilnejšie s najintenzívnejšou žiarou. Jednoduchú manipuláciu s podpaľovačom zaručí odlamovanie kociek, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru, horí v priemere 10-12 minút. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,19 eura.

Solo-podpalovace-4-X.jpg


Pevný podpaľovač levanduľový

Tento podpaľovač na parafínovej báze si obľúbi najmä ten, kto chce nielen pomôcť s plameňmi, ale hľadajú aj niečo navyše. Vďaka levanduľovej parfumácii sa nemusíme báť nepríjemného zápachu. Manipulácia s podpaľovačom je jednoduchá. Stačí si odlomiť kocku, na jednom pláte je ich 32. Pevný podpaľovač vyvinie po zapálení intenzívnu žiaru a horí v priemere 10 až 12 minút. Výhodou je, že sa môže použiť aj na rozpálenie ohňa v griloch. Dostať ho v Bauhause, Hornbachu a Obi, stojí od 1,39 eura.

Solo-podpalovace-5-X.jpg

Foto: Solo

Podobné články

 • Bikesharing v Bratislave zdražie, pribudne aj mobilná aplikácia

  BA-bikesharing-Refresher-2-X.jpg

  Testovacia prevádzka zdieľaných bicyklov v Bratislave sa končí. Od 1. apríla 2019 začne platiť nový cenník s vyššími cenami pre cyklistickú sezónu 2019.

 • Aké sú výhody porovnávania cien tovaru každodennej aj dlhodobej spotreby?

  shutterstock_192063296-2-X.jpg

  Listovanie papierovými letákmi sa stáva minulosťou, je ťažkopádne a neprehľadné. Následný odpad navyše zaťažuje domácnosti aj prírodu, pričom jeho likvidáciu platia všetci občania. Podstatne šikovnejšia je alternatíva – internetové porovnávanie cien potravín, drogérie, kozmetiky, oblečenia, nábytku a ďalšieho tovaru na Zlacnene.sk.

 • Tipy, ako si vybrať vianočný stromček bez stresov a zhonu

  Hornbach-Vianoce-stromcek-3-X.jpg

  Tradičným symbolom Vianoc je živý vianočný stromček. Vytvorí správnu atmosféru a prinesie domov omamnú vôňu prírody. Nechajte sa inšpirovať praktickými tipmi, ako si vybrať vianočný stromček bez stresu a ako ho správne skladovať, aby vám vydržal svieži a zelený až do Vianoc.

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

  Velux-Seocentrum-2-X.jpg

  Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

 • Ako treba správne reklamovať tovar objednaný cez internet

  11c shutterstock-money-104533877-XX.jpg

  Cez internet nakupuje viac ako 90 percent jeho používateľov. Nie každý nákup je však vydarený, niekedy sa k nám dostane poškodený alebo nefunkčný tovar, ktorý z rozličných dôvodov nemôže slúžiť svojmu účelu. Čo robiť?