Poctivého horúce nepáli. No aj tak je lepšie mať pri krbe rukavicu

30.11.2016, Linda Maletínská | Hobby, relax, voľný čas

Krbové kachle doma vytvárajú nielen príjemné teplo, ale tiež čarovnú atmosféru. Pohľad na plápolajúci oheň upokojuje myseľ a zútulňuje obydlie. Na to, aby sa nám ľahko a bezpečne prikladalo, ale aj inak s krbom manipulovalo, je určená šikovná pomôcka tradičnej českej značky Solo – rukavica ku krbu a grilu.

Vrátiť sa z prechádzky v mrazivom či sychravom počasí a uvelebiť sa pred zapáleným krbom, to je kombinácia, ktorá robí dobre na duši aj tele. Keď je navyše možnosť spríjemniť si aj tie menej príjemné činnosti súvisiace s plápolajúcim ohňom v krbe, prečo to nevyužiť? Ochrannú pomôcku v podobe praktickej rukavice ocenia jednoducho všetci milovníci krbov či kachllí a v lete taktiež pri griloch.

Solo-rukavica-3-X.jpg   Solo-krb-1-X.jpg

Rukavica ku krbu a grilu slúži ako mechanická a tepelná ochrana rúk pri narábaní s grilom, pieckou alebo krbom a ostatnými telesami, v ktorých je oheň. Prstová rukavica univerzálnej veľkosti je vyrobená z kvalitnej štiepanej usne s bavlnenou podšívkou a praktickým uškom na zavesenie. Na výber sú dva varianty rukavice – pre ľavákov i pravákov. Využijeme ju pri prikladaní, manipulácii s krbovými dvierkami, pri kachliach, ale taktiež trebárs pri prekladaní polienok a v letnom čase počas obľúbeného grilovania. Dostať ju v hobbymarketoch Bauhaus, Hornbach, Mountfield a OBI, stojí od od 4,90 eura.

Foto: Solo

Podobné články

 • Aké sú výhody porovnávania cien tovaru každodennej aj dlhodobej spotreby?

  shutterstock_192063296-2-X.jpg

  Listovanie papierovými letákmi sa stáva minulosťou, je ťažkopádne a neprehľadné. Následný odpad navyše zaťažuje domácnosti aj prírodu, pričom jeho likvidáciu platia všetci občania. Podstatne šikovnejšia je alternatíva – internetové porovnávanie cien potravín, drogérie, kozmetiky, oblečenia, nábytku a ďalšieho tovaru na Zlacnene.sk.

 • Tipy, ako si vybrať vianočný stromček bez stresov a zhonu

  Hornbach-Vianoce-stromcek-3-X.jpg

  Tradičným symbolom Vianoc je živý vianočný stromček. Vytvorí správnu atmosféru a prinesie domov omamnú vôňu prírody. Nechajte sa inšpirovať praktickými tipmi, ako si vybrať vianočný stromček bez stresu a ako ho správne skladovať, aby vám vydržal svieži a zelený až do Vianoc.

 • Bývanie a život v USA: rýchle rady, na ktoré nesmiete zabudnúť

  USA-Futurino-2-X.jpg

  Dostali ste skvelú pracovnú ponuku priamo z USA a zvažujete svoju rodnú zem zameniť za Spojené štáty americké? Alebo ste sa rozhodli na niekoľko mesiacov vycestovať za veľkú mláku či kúpiť si dovolenkovú nehnuteľnosť? Nezabúdajte potom, že nielen jazyk, ale aj zvyky, kultúra a tradície sú v Amerike iné ako na Slovensku.

 • Chcete sa o sebe dozvedieť viac? Všimnite si trebárs to, ako bývate

  Velux-Seocentrum-2-X.jpg

  Často hodnotíme ľudí a svoje okolie podľa vzhľadu, oblečenia a doplnkov, ktoré sú ich súčasťou. Isteže, výpovedná hodnota týchto vecí sa poprieť nedá, no skúsili ste niekedy odhadnúť charakter človeka na základe interiéru a toho, v akých podmienkach žije a ako vyzerá jeho byt či dom? Môže to byť zaujímavé zistenie.

 • Chalupa v zime dostane zabrať, najmä ak sa v nej nezdržiavate

  Chalupa-2-X.jpg

  Zima napriek kalendáru akosi nechce odísť, na skutočne teplé jarné dni si zrejme ešte počkáme. Na čo sa však treba pripraviť už teraz, ak máte chalupu, kam ste počas zimných mesiacov nechodili?

 • V Bratislave otvoria nové obchodné centrum zamerané na bývanie

  Styla-2-X.jpg

  Tento víkend v Bratislave otvoria obchodné centrum Styla. Za podobným formátom bolo treba zatiaľ ísť do Budapešti alebo Varšavy. Styla ponúkne všetko pre bývanie aj možnosti na firemné či rodinné podujatia. A všetko to odštartujú atraktívni hostia.